Šį kartą peržvelkime svarbiausius daugkartinio Lietuvos čempiono ir Lietuvos rinktinės nario Armino Jasikonio sportinės karjeros faktus, kuris Lietuvą atstovaus Nacijų taurės varžybose jau penktąjį kartą.

Pasak LMSF prezidentės Giedrės Janušauskės, Arminas yra ryškiausias Lietuvos motosporto šviesulys. Tai – vienintelis sportininkas, savo pajėgumą demonstruojantis pasaulio čempionate. Jis atstovauja „Husqvarna“ gamyklinei komandai. LMSF prezidentės nuomone, Armino Jasikonio talentas ir yra viena iš priežasčių, kodėl Lietuvoje tiek daug vaikų ateina į motokroso treniruotes. Nes turi prieš akis ryškų pavyzdį, kaip, dirbant sistemingai, galima tiek daug pasiekti.

Talentas iš Anykščių

A.Jasikonis 1997 m. gimė Anykščiuose, mokėsi ir baigė Anykščių Antano Baranausko pagrindinę mokyklą. Mokytojai jaunajam talentui sudarė sąlygas mokytis pagal atskirą programą, pagal atskirą tvarkaraštį, suderinus atsiskaitymus. Armino tėtis ir pirmasis treneris Rolandas Jasikonis buvo Lietuvos čempiono įkvėpimo ir meistriškumo šaltinis.

Tačiau, sulaukęs vos 13-os, Arminas išvyko į sportinę emigraciją Estijoje, tobulėjo pas trenerį Avo Leoką. Vėliau sportavo Anglijoje, o nuo 2014 m. gyvena ir treniruojasi Belgijoje.

Būdamas 14-os metų, 2011 m., važiuodamas 85cc klasės motociklu, dalyvavo Europos čempionate, beveik kiekviename etape tapdamas prizininku. Sezoną vainikavo laimėdamas bronzą. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos motosporto istorijoje.

2012 m. sulaukė komandos „Route77Energy“ kvietimo atstovauti jai Anglijos čempionate. Įsivaizduojate, koks iššūkis vos 14 metų jaunuoliui, atsidūrusiam ne tik toli nuo namų! Vėliau sekė metai „Steel Mustang Racing“ bei beveik du metai vokiečių „Monster Energy Kawasaki Team Pfeil“ komandų sudėtyje, o 2016 m. pasirašė sutartį su „Suzuki World MXGP“ komanda, kuriai 2017 m. atstovavo MXGP sezone.

Nuo 2019 m. Arminas Jasikonis gamyklinės „Husqvarna“ komandos narys.

Arminas Jasikonis

2020 m. birželį viešėdamas Lietuvoje, šalia Anykščių esančioje Mickūnų trasoje, net ir važiuodamas tik treniruočių režimu, Arminas pademonstravo savo sportinę formą. Patį greičiausią varžovą – Estijos čempioną Janą Jakobsoną - jis kiekviename rate lenkė po 5 sek. Todėl antrojo važiavimo metu Arminas estą aplenkė visu ratu, o lėčiausius Lietuvos motokrosininkus – net dviem ratais.

Fantastiškas pasirodymas Latvijos MXGP

Pasaulio čempionate 2020 m. Arminas Jasikonis taip pat parodė, kad yra pačioje sportinės karjeros viršūnėje. Kovo mėnesį Olandijoje vykusiame antrajame pernykščio sezono pasaulio motokroso čempionato etape laimėjo kvalifikaciją, o lenktynėse užėmė trečią vietą ir lipo ant podiumo.

Po to, 2020 m. rugpjūtį, Arminas MXGP Latvijoje vykusiame etape antrajame važiavime (iš dviejų) finišavo pirmas! Prieš tai buvo greičiausias ir kvalifikacijoje. Iki to laiko ne tik A.Jasikonis – nė vienas lietuvis - to nebuvo padaręs.

Bet tai – dar ne pabaiga. Latvijoje pernai vyko trys pasaulio čempionato etapai. Tad savo ankstesnį triumfą A.Jasikonis įtvirtino paskutiniame iš jų. Pirmajame važiavime finišavo antras, o antrajame – trečias. Suminė lietuvio pozicija leido jam lipti ant podiumo – Arminas Jasikonis šiame etape užėmė antrąją vietą, o pasaulio čempionato įskaitoje pakilo į neregėtas aukštumas – trečią vietą.

Šiemet Arminas Jasikonis sėkmingai tęsia kovas su greičiausiais planetos atetais MXGP varžybose „Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing“ komandos sudėtyje. Šį savaitgalį vyks dešimtasis MXGP etapas Sardinijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės