Šiemet Dovydas Karka tobulėjo ne tik Lietuvoje (iškovotas sidabras čempionato MX1 klasėje), bet dalyvavo ir Šveicarijos motokroso čempionate, vilkėdamas „Yamaha“ komandos aprangą (likus vienam etapui – 6-oji pozicija). Italijoje vyksiančiame MXoN2021 Dovydas, kaip ir visa Lietuvos rinktinė, turi aiškų tikslą – patekti į A finalą tarp 20-ties stipriausių pasaulio komandų.

Karjeros pradžia

Kai Dovydui buvo treji metai, nutiko jam pačiam labai netikėtas dalykas. Naktį iš Rygos grįžęs tėtis parsinešė į namus mažas motokrosininko apsaugas.

„Prisimenu, rankoje laikė baltą maišelį su mano pirmąja apranga. Nežinau priežasties, kodėl jis taip pasielgė, ar kas jį pastūmėjo nupirkti savo trimečiui sūnui motokrosininko aprangą, bet būtent taip viskas ir prasidėjo. Tėtis pats mėgėjiškai važiuodavo motociklu, gal todėl pastūmėjo ir mane“, – šypsosi D.Karka.

Sportinės karjeros pradžioje Dovydas turėjo porą skirtingų trenerių. Bet pirmas rimtas ir iki šiol artimiausias jam išliko Linas Šiaučiūnas, iš kurio D.Karka išmoko labai vertingų pamokų. Ir ne tik trasoje – sportininkas iš trenerio pasisėmė ir daug gyvenimo išminties, kuria vadovaujasi iki šiol.

Šiemet Lietuvos čempionate Dovydas laimėjo motokroso čempionato etapą Pakruojyje. Dvikova su latviu Toms Macuks (pernai laimėjusiu Europos čempionato etapą) buvo įspūdinga ir permaininga. O kokią savo karjeros pergalę išskirtų pats Dovydas?

„Savo pergalių niekad nesureikšmindavau. Žvelgiu tik į priekį. Todėl nuolat jaučiuosi, tarsi dar nebūčiau pasiekęs savo pirmosios pergalės, kuri man tikrai būtų įstrigusi“, – filosofiškai į savo karjerą žvelgia Dovydas Karka.

Svarbiausi Dovydo Karkos pasiekimais motokrose:

  • 4 kartus Lietuvos čempionas (50cc, 65cc, 85cc, 250cc),
  • 2 kartus Baltijos šalių čempionas 65cc klasėje,
  • 2012 metais 7-oji vieta bendroje įskaitoje ADAC MX MASTERS, tarptautiniame čempionate, Vokietijoje, Junior klasėje,
  • 2013 metais 2-oji vieta ADAC MX MASTERS varžybose, Junior klasėje,
  • 2015 metais 13-oji vieta Europos čempionato etape EMX125 klasėje, Belgijoje, Lommelyje,
  • 2016 metais 19-oji vieta Europos čempionato etape EMX250 klasėje, Belgijoje, Lommelyje,
  • 2017 metais 4-oji vieta ADAC MX MASTERS tarptautinėse varžybose Vokietijoje,
  • 2019 m. – 4-oji vieta ADAC MX MASTERS čempionato etape.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės