„Tai yra vienintelės komandinės varžybos, kai motokroso meistrai gali atstovauti savo šaliai. Jose labai svarbūs kiekvieno sportininko rezultatai, nes jie papildo komandos taškų kraitį. Džiaugiamės, kad partnerių iš „Perlo draudimo“ dėka geriausius Lietuvos motokroso meistrai atyvyko į Italiją atstovauti šaliai, o Lietuvos rinktinės simbolika tarp geriausių pasaulio sportininkų. Lietuvos motokroso rinktinei kėlėme tik vieną tikslą – patekti į A finalą, tarp 20-ties stipriausių pasaulio komandų. Džiaugiuosi, kad mums pavyko, o sekmadienį vykusiose A finalo varžybose Lietuva geriausių komandų tarpe yra tryliktsa. Taip aukštai dar nesame buvę“, – sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentė Giedrė Janušauskė.

Sekmadienio varžybose vyksta trys važiavimai, kuriuose varžosi po dvi klases: MXGP su MX2, Open ir MX2, MXGP ir Open. Dovydas Karka važiuoja MXGP, Erlandas Mackonis MX2, o Arminas Jasikonis Open klasėse. Kiekvienam važiavimui skiriamos 30 minučių ir du ratai.

Kadangi pirmasis sekmadienio popietės važiavimas skirtas MXGP ir MX klasėms, į startą išriedėjo Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis. Prie starto stojo 40 sportininkų. Penktadienį ir šeštadienį lepinusi saulė pasislėpė, dangų užtraukė sunkūs lietaus debesys iš kurių jau ryte prapliupo lietus. Trasoje sąlygos tapo nepavydėtinos. Pažliugusia trasa ne tik tapo sudėtinga važiuoti bet varžovų keliamas purvas itin pablogino matomumą. Pirmojo važiavimo finišą Dovydas Karka kerta 27-oje vietoje, o Erlandas Mackonis 36-as. Lietuvos rinktinei surinkti taškai garantuoja 16-ą vietą. Nors pirmąjį važiavimą laimi danas Thomas Kjer Olsen, taškų suma, kuriuos pelno nacionalinės rinktinės sportininkai važiavime, į lyderes stumteli Prancūzijos rinktinę.

Geras pusvalandis atokvėpio Erlandui Mackoniu ir jis vėl starto tiesiojoje. Antrajame važiavime į draugiją jungiasi Arminas Jasikonis. Keturiasdešimt sportininkų varžosi jungtiniame MX2 ir Open klasių važiavime. Lietus toliau nenustoja merkęs trasos. Krenta barjerai ir būrys sportininkų įnirtingai pasileidžia pirmojo posūkio link. Arminas Jasikonis lyderių gretose, todėl gan greitai įveikia pirmąjį posūkį. Jiems už nugarų krinta keli varžovai. Trasoje kyla geltonos vėliavos. Erlandas Mackonis sėkmingai išvengia spūsties pasirinkdamas vidinę pirmojo posūkio dalį. 1.6 kilometro ilgio trasoje dalyviai įveikia šešiolika ratų. Antrąjį važiavimą Arminas Jasikonis baigia 9-oje, o Erlandas Mackonis 33-oje vietoje. Lietuva kyla į tryliktą vietą, surinkusi tiek pat taškų su Suomijos rinktine, kuri yra 14-a. Anrtąjį važiavimą laimi MXGP žvaigždė Jeffrey Herlings, o nacionalinių rinktinių įskaitoje į pirmą vietą kyla varžybų šeimininkai Italijos rinktinė.

Trečiasis, lemiamas važiavimas, kurio starte MXGP ir Open klasės, o Lietuvos rinktinės taškų kraitį papildyti pasiruošę Arminas Jasikonis ir Dovydas Karka. Startas ir vėl veiksmas pirmame posūkyje. Tik deja, šį kartą fortūna nusisuka nuo Armino Jasikonio, kuris išslysta iš trasos bei įstringa smėlio pylime. Delsti nėra laiko, Arminas greitai ištraukia motociklą, šoka ant jo ir pradeda vytis varžovus. Jo laimei incidentas antrajame posūkyje. Posūkio išore Arminas išvengia grūsties ir jis jau rikiuotės viduryje. Su kiekvienu ratu Arminas kopia pozicijomis aukštyn, tačiau ne ilgam. Įpusėjus važiavimui praranda tris pozicijas ir smunka į septynioliktą. Ne pyragai ir trečiajame dešimtuke važiuojančiam Dovydui Karkai. Pasibaigus varžybų laikui Arminas Jasikonis finišą kertą keturioliktoje vietoje, Dovydas Karka 28 vietoje. Važiavimą laimi Jeffrey Herlings.

Lietuvos rinktinė užima tryliktą vietą absoliučioje įskaitoje tarp 20-ies stipriausiu komandų Pasaulyje 2021 metų Nacijų Taurės varžybose Italijoje Mantovos motokroso trasoje. 2021 metų Nacijų taurės varžybas laimi šeimininkai - Italijos rinktinė.

Italijoje vyksiančios Motokroso Nacijų Taurės varžybos vyksta nuo 1947 metų. Šiemet į jas susirinko pajėgiausi sportininkai net iš 32 Pasaulio šalių. Kitos Nacijų taurės varžybos vyks JAV 2022 metais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės