BMA čempionatą organizuojantis „Navas Racing Club“ kaip visuomet sudarys sąlygas trasą išbandyti ir motociklininkams, kurie savo jėgų dar niekada neišbandė trasoje arba tiems, kurie savo sugebėjimus ir motociklo valdymo žinias nori dar labiau pagerinti, rašoma pranešime spaudai.

„Mes jaučiame augantį motociklininkų susidomėjimą galimybe saugiai išvažiuoti į lenktynių trasą, kur savo patirtimi visuomet pasirengę pasidalinti tiek kolegos motociklininkai, tiek ir patyrę instruktoriai. Teoriją, per organizuojamus „Trackday“ visuomet deriname su praktika, kad atvykę motociklininkai iš renginio išvažiuotų sukaupę kuo daugiau informacijos apie saugų motociklų valdymą trasoje, kuris praverčia ir vairuojant motociklą kasdien“, – sako klubo „Supersportas“ ir BMA prezidentas Vidas Stankevičius.

BMA

Sukaupę žinių šeštadienio treniruotėse, norintieji galės jėgas išbandyti ir sekmadienį, rugpjūčio 22 dieną, vyksiančiose varžybose. Svarbiausia kiekvienam dalyviui, pasak V. Stankevičiaus, į renginį atvažiuoti su pilna motociklininko apranga, nes tai svarbiausias dalykas kalbant apie saugumą.Kol kas užtikrintai dėl savo užimamos pozicijos gali jaustis tik „Street-Street“ klasėje pirmaujantis Jonas Grybauskas, turintis 106 taškus ir antroje vietoje esantį Giedrių Jurkonį lenkiantis net 52 taškais. Didžiulė įtampa turėtų tvyroti tarp trečioje ir ketvirtoje vietoje esančių Kaido Renabe ir Deivido Kaminsko („TuTikVairuok“), surinkusių vienodą taškų skaičių.

BMA

„Street Superbike600“ klasėje gana tvirtas lyderio pozicijas turi Arnoldas Zederstremas, surinkęs 90 taškų. Antroje vietoje esantis Tadas Miliauskas („Navas Racing Club“) turi 66 taškus, o jo komandos draugas Edvardas Nėnius 49.„Street- Superbike1000“ po VII etapų pirmauja Tadas Bybartas, antroje vietoje su 50 taškų Jonas Krugelis („GearUp Racing“), o trečias – Mantas Liepis.

Antroje ir trečioje vietoje esančius sportininkus skiria vos 5 taškai.„Super-Street“ klasėje įtampa dar didesnė, nes tarp trijų greičiausių savo klasės sportininkų vos dvidešimties taškų skirtumas. Tai reiškia, kad šios klasės čempionu dar gali tapti ir trečioje vietoje su 80 taškų esantis Porazenko Aleksejs („Navas Racing Club“) ir antroje vietoje esantis Feliksas Kairys, kuris nuo klasės lyderio Vytauto Krasnicko („Superbaikas“) atsilieka vos 8 taškais.

Sekmadienį bus labai įdomu stebėti kovas ir tarp „C600“ klasės sportininkų, nes pirmoje BMA čempionato šios klasės įskaitos vietoje esantį Valentą Sula, nuo antroje vietoje įsitvirtinusio Dovydo Vėtos („Superbaikas“) skiria vos du taškai. Trečioje vietoje – nes Audrius Aukštuolis („DNL racing“). Po septintojo tiek pat taškų buvo surinkęs ir Tomas Antanavičius („Venoma“), tačiau organizaotirų sprendimu jis buvo perkeltas į „B600“ klasę.„C1000“ klasėje aršiausia kova Kačerginėje turėtų virti tarp pirmoje vietoje esančio Andriaus Putnos („DNL Racing“) ir Viktor Bulo. Šiuos sportininkus skiria vos šeši taškai. Trečioje vietoje esantis Reginijus Raskevičius („Klaipėdos Motorsporto Klubas“) turi surinkęs 53 taškus.

BMA

„B600“ klasės lentelėje daugiausia taškų surinkęs Edvinas Senkus („Navas Racing Club“). Jį pavyti per likusius du etapus dar gali Kornelijus Survila („Superbaikas“) ir Gintaras Dereškevičius („DNL Racing“).„B1000“ klasėje pirmauja Danielius Savickas („DNL Racing“). Jis turi surinkęs 73 taškus. Labai neramiai turėtų jaustis antroje vietoje esantis Jarmo Kivi, nes trečioje vietoje esantį Vytautą Abraitį jis lenkia vos pusantro taško.

„Supersport“ klasėje, likus vos dviem etapams iki BMA čempionato pabaigos, pirmauja Gints Apinis („Navas Racing Club“), surinkęs 77 taškus, antroje vietoje Kęstutis Smolskus („Still Kids Racing“) su 68 taškais, o trečioje – Paulius Lubas („Superbaikas“) su 62.5 taško.„Superbike“ klasėje, pirmoje ir antroje vietoje esančius sportininkus skiria vos 2.5 taško. Tad lyderio poziciją iš Andriaus Miciūno („Still Kids Racing“) bet kada gali atimti Sergej Panevin. Neramus ir trečioje vietoje esantis Girts Auzins („Navas Racing Club“), ne snuo ketvirtoje vietoje esančio Manto Marcinkevičiaus („Superbaikas“) jį skiria vos 2 taškai.

Komandinės įskaitos rikiuotėje kol kas daugiausia taškų – 498 turi „Superbaikas“, nedaug nuo jų atsilieka „Navas Racing Club“, tačiau juos bet kada stumtelti į trečią poziciją gali dabar joje esantys „DNL Racing“ sportininkai, atsiliekantys vos 7 taškais. „Organizatorius visuomet džiugina atkakli kova iki pat čempionato pabaigos, nes tuomet sportininkai neturi kada atsipalaiduoti ir dalyvauti varžybose vien tik tam, kad būtų važiavę visuose etapuose. Kova iki paskutinio etapo finišo vėliavos visuomet priverčia stipriau plakti tiek pačių dalyvių, tiek žiūrovų ir tiek mūsų – organizatorių širdis“, – sako „Navas Racing Club“ prezidentas Linas Navickas.

BMA

Pasak jo, prie vis augančios renginio sėkmės itin prisideda BMA čempionato bičiuliai „Spark Energy Baltic“, „Vimota“, „Bikeparts.lt“, „Eneos“ alyva, „Litchema“, „TG-Group“ ir „Motobay sports“, „Bygg & fasade service“ bei „Bauen“.

VIII – ojo BMA čempionato etapo prizininkų laukia ir BMA draugų prizai. „Street-Street“, „Street-Superbike600“, „Street-Superbike 1000“, „C600“ ir „C1000“ klasių greičiausiųjų trejetuko laukia „Moto-Bay Sport“ prizai – MARUSHIN 889 COMFORT šalmai. Kitų klasių nugalėtojams atiteks ENEOS alyvos įsteigtos dovanos. Visus nugalėtojus energetinio gėrimo dėžėmis apdovanos „Spark Energy Baltic“.

BMA čempionato VIII – ojo etapo metu, šeštadienį, tiek dalyviai, tiek ir žiūrovai galės susipažinti ir su naujausia „BMW Motorrad“ produkcija, kurią pristatys su Lietuvos motociklų entuziastų bendruomene aktyviai bendradarbiaujati oficiali „BMW Motorrad“ atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“. „Motociklininkų bendruomenė Lietuvoje ne tik auga, bet ir bręsta: joje aktyviai propaguojama atsakingo vairavimo kultūra, pabrėžiama saugumo svarba. Tikime, kad mūsų įsitraukimas prisideda prie to, kad motociklininkai ir kiti eismo dalyviai jaustųsi saugūs ir gerbtų vieni kitus keliuose“, – sakė BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Daujotas.

„BMW Motorrad“ kartu su partneriais rengia įvairius mokymus, dalinasi medžiaga ir profesionalų patarimais, kaip vairuoti saugiau įprastame kelyje, bekelėje ar varžybų trasoje. Daug veiksmų nukreipta į pradedančiuosius motociklininkus, kuriems kartais trūksta ir bazinių žinių – kaip teisingai valdyti, susireguliuoti motociklą, kokią aprangą pasirinkti, kokius žingsnius atlikti, kad kelionės būtų saugios ir užtikrintų malonų vairavimą.

Pavyzdžiui, šią vasarą „Krasta Auto“ jau antrą kartą kviečia motociklų entuziastus į specialias profesionalų vedamas taisyklingo vairavimo pamokas Kačerginės žiede, o visai neseniai išleido seriją vaizdo įrašų, kur praktiniais patarimais dalinosi įvairūs specialistai – nuo motociklų lenktynininkų ar bekelės ekspertų, iki medikų ir kelių policijos atstovų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos