Sprendimą, kuriuo yra nustatomos būtinos sąlygos jūrininkų ir transporto priemonių A1, A2 ir A kategorijų vairavimo praktiniams mokymams, priėmė sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Atvykęs į A1, A2 ir A kategorijų praktinio vairavimo mokymus ar egzaminą, vairuotojas turi turėti asmenines apsaugos priemones (šalmą, alkūnių, kelių, pečių apsaugas, pirštines) bei laisvų rankų įrangą, telpančią po šalmu. Atvykęs vairuotojas be šių apsaugos priemonių ir įrangos vairavimo mokymuose ar egzamine dalyvauti negalės.

Vyresniems nei 60 metų amžiaus arba sergantiems lėtinėmis ligomis žmonėms vairavimo įgūdžių egzaminus bei aviacijos, jūrininkų ir transporto priemonių A1, A2 ir A kategorijų vairavimo praktines pamokas rekomenduojama atidėti.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad vairavimo praktinių mokymų ir egzaminų organizatoriai turės užtikrinti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą tarp žmonių, į egzaminų ir mokymo patalpas įleisti tik apsaugines kaukes ir vienkartines pirštines dėvinčius lankytojus. Praktinio vairavimo egzamino metu vairuotojas turės dėvėti jam išduotą naują apsauginę kaukę bei vienkartines pirštines. Įeinant į egzaminavimo ar mokymų patalpas visiems vairuotojams bus matuojama kūno temperatūra, o karščiuojantys ar turintys peršalimo simptomų nebus į jas įleidžiami.

Organizuojant tokius mokymus ir egzaminus būtina laikytis higienos reikalavimų – dažnai liečiami paviršiai (vairas, vairalazdė, pavarų perjungimo svirtis, valdymo mygtukai, durų rankenėlės, salono panelė, ir kt.) turi būti valomi ir dezinfekuojami, o pačios transporto priemonės gerai išvėdinamos (mažiausiai 15 minučių) po kiekvienos paslaugos suteikimo. Dezinfekuoti patalpas ir darbo priemones patariama vadovaujantis SAM parengtomis rekomendacijomis.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės