Pastaraisiais metais visureigių gamintojai pademonstravo beribę fantaziją, tad išskirtinių poreikių turintys vairuotojai turėjo iš ko pasirinkti. Štai Rusijos kompanija „Russo Baltique“ sukūrė „Red Diamond Edition“ visureigį, kurį sugebėtų įsigyti tik turtingas vairuotojas – visureigis kainuoja 1,5 milijono dolerių.
Red Diamond Edition
© Gamintojo nuotr.

Jis yra gerokai modifikuotas, išpuoštas tikrai išskirtinėmis medžiagomis, tokiomis kaip banginio varpos oda – ja apvilktos sėdynės, auksu – juo padabinti langų apvadai, deimantais bei rubinais – jais inkrustuoti matuokliai, volframu – iš jo pagaminta išmetamoji sistema.

Automobilis, kad būtų tvirtesnis ir saugesnis, padengtas specialia medžiaga, o salone galima rasti 3 brangiausios degtinės „Russo Baltique“ butelius.

Būsimiems klientams siūlomos dvi versijos, abi turi V8 jėgaines. „Bazinis“ modelis pasiekia 400 AG, o galingesnis – 536 AG. Abiejuose modeliuose yra sumontuota apsauga nuo granatų.

Tokius automobilius sukonstravusi kompanija „Russo Baltique“ yra ta pati, kuri sukūrė šarvuotus automobilius carui Nikolajui, Leninui ir Leonui Trotskiui.

Sukonstravo didžiausią

Zaporožės ir Kremenčiugo (Ukraina) savo išmone neketina nusileisti. Jie sukonstravo didžiausią džipą, jis savo gabaritais pranoko net amerikiečių „Hummer“.

Ukrainiečiai džipą pavadino skambiai – „Vepr“ (vėplys arba jūrų liūtas). Jo gabaritai – 5300x2500x2100 cm. Deja, arklio galių – tik 136, o maksimalus greitis – tik 140 km/val.

Vis dėlto šio džipo variklis yra padidintos traukos – kaip karinės technikos.

Jis pritaikytas įveikti gilias duobes ir aukštus slenksčius. Pagrindinis automobilio kūrėjas Vladimiras Pilipenka numatė pačias nepalankiausias automobilio eksploatavimo sąlygas.

Automobilio ratų skersmuo siekia beveik vieną metrą. Pneumatinė pakaba reguliuoja prošvaistės aukštį ir gali iškelti automobilio dugną iki 60 cm virš grunto. Dyzelinį variklį pagamino „Iveco“ ir „Motor-Sič“, kėbulą – Žaporožės automobilių gamykla.

Įspūdingas greitis

O italai susitelkė ties visureigių greičio tobulinimu. Automobilių įmonė „TechArt“, kurios viena sričių – tobulinti „Porsche“ modelius, bandymų treke Italijoje išbandė „Cayenne“ visureigį.

Intensyvus tobulinimas ir bandymai davė vaisių – visureigis pasiekė rekordą. Modernizuotas „Porsche Cayenne Turbo“ pasiekė 321,2 km/val. greitį, o tai leidžia šį modelį vadinti greičiausiu pasaulyje visureigiu.

Nuo standartinio „Porsche Cayenne Turbo“ varianto patobulintasis „TechArt“ skiriasi galingesniu – 680 AG – varikliu, sportine pakaba, aerodinaminiais kėbulo apdailos elementais, 22 colių ratlankiais su „Continental Cross Contact“ padangomis.

Odos apdailos salone sumontuotas sportinis vairas ir anglies pluošto apdailos elementai.

Turbūt apie tokį visureigį pasvajotų ne vienas greičio mėgėjas.

Skraidantis visureigis

JAV kariškių svajonė – paprastai valdomas keturvietis šarvuotasis visureigis, galintis kilti vertikaliai kaip sraigtasparnis ir skristi kaip lengvasis lėktuvas – jau pradėjo pildytis.

Jungtinių Amerikos Valstijų aerokosminės ir gynybos pramonės bendrovė „AAI Corporation“ pasirašė 3,05 mln. dolerių vertės sutartį su Gynybos departamento Priešakinių gynybos tyrimų agentūra (DARPA) jos inicijuoto „Transformer Vehicle“ (TX) programos pirmajam etapui vykdyti.

Pagal šią programą turi būti sukurta naujo tipo karinė transporto priemonė – šarvuočio, sraigtasparnio ir lėktuvo hibridas.

Toks skraidantis šarvuotis galėtų važiuoti sudėtingo reljefo sąlygomis kaip įprastas karinis visureigis, kilti ir leistis vertikaliai kaip sraigtasparnis ir skristi kaip lengvasis lėktuvas.

DARPA „Transformer Vehicle“ pavadintai programai, kuri bus vykdoma keliais etapais, skyrė 54 mln. dolerių. Už šiuos pinigus turi būti sukurtas tokios transporto priemonės, galinčios gabenti iki 500 kg krovinį, prototipas.

Koncepciniame „AAI Corporation“ projekte visureigis lėktuvu pavirsta iškėlus rotoriaus ašį, atlenkus mentes ir išskleidus sparnus.

Turbosraigtinis transporto priemonės variklis įsuka didelės inercijos rotorių, šis leidžia atsiplėšti nuo žemės ir pakilti aukščiau, o tada pradeda suktis tokį hibridinį lėktuvą į priekį varanti turbina. Skrydžio kontrolę užtikrina traukos kreiptuvai, stabilizatoriai ir eleronai.

Skelbiama, kad, pasitelkus „AAI Corporation“ sukurtą bepiločių orlaivių technologiją, pakilimo ir nusileidimo procesas bus valdomas automatiškai.

Pakilusios į orą tokios transporto priemonės vairuotojas naudosis vairu, pedalais ir pavaros svirtimi skrydžiui reikiama trajektorija valdyti.

„Transformer Vehicle“ kūrimo projekte numatyta, kad tokie skraidantys visureigiai galės pakilti į maksimalų 3 000 metrų aukštį ir turimomis degalų atsargomis įveikti iki 400 kilometrų atstumą.

„AAI Corporation“ pirmąjį TX programos etapą turi baigti iki šių metų rudens, tačiau pirmasis skraidančio šarvuočio prototipas bus pagamintas ne anksčiau nei 2013 metais.

'Sekundė“
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ką reiškia „Alfa Romeo“ logotipe kryžius ir saracėną ryjanti gyvatė? (22)

Istoriją nuo 1910-ųjų skaičiuojantis automobilių gamintojas gerai žinomas kiekviename pasaulio...

Aukštas „Ford“ pareigūnas atsistatydina dėl „netinkamo“ elgesio

Vienas iš JAV automobilių gamintojos „Ford“ vadovų palieka kompaniją dėl pranešimų apie...

„Tesla“ gerbėjai surengė mitus paneigiantį eksperimentą (59)

Australijos elektrinio transporto asociacija ir Vakarų Australijos elektromobilių „Tesla“...

Princas Williamas pralėkė motociklu šalia „Triumph“ gamyklos (5)

Didžiosios Britanijos princas Williamas lankėsi stambiausioje šalyje Hinklio motociklų...

Automobilių gamintojos patirtas fiasko temdo modernią perspektyvą (8)

Transporto priemonėms tampant vis labiau priklausomoms nuo programinės įrangos, daugelis...

Top naujienos

Sprogimas Lesteryje sulygino namą su žeme, 4 sužeistųjų būklė kritinė atnaujinta 00:54 (73)

Didžiosios Britanijos Lesterio mieste didžiulis sprogimas visiškai sugriovė vietos...

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (356)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Skambutis iš taksofono – Naujosios Vilnios „Maximoje“ sprogmuo papildyta „Maxima“ komentaru (78)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Žiema paruošė dar vieną siurprizą: atsisveikins stingdančiu šalčiu (5)

Paskutinės vasario dienos bus itin speiguotos, temperatūra naktimis nukris žemiau –25 laipsnių....

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (941)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (120)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (179)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

Atvira lietuvaičio išpažintis: namuose manęs laukia dvi žmonos! (39)

Atvirai prisipažinsiu – šį kartą išgirdusi redaktorės pasiūlytą temą atviram pokalbiui...

Lietuvės kelionė Tanzanijoje: visi juokėsi, kai genties apeigose pasielgiau nederamai (20)

Važiuojant legendinio Serengečio parko link užsukame į masajų kaimą. Skurdžios žemos lūšnos,...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (456)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...