Elektromobilius gaminančios įmonės įkūrėjas ir vadovas Elonas Muskas savo pasisakymais jau ne kartą spėjo įaudrinti visuomenę. Prie įvairių akcijų, skatinančių boikotuoti JAV pagamintą produkciją prisidėjo ir JAV prezidento Donaldo Trumpo įvesti muito mokesčiai prekėms iš kitų šalių.

Pavyzdžiui, po vienos iš savo kalbų E. Muskas dėkojo D. Trumpo rėmėjams pakeldamas dešinę ranką, o šį gestą daugelis žmonių suprato kaip „nacistinį pasisveikinimą“. Vėliau jis išreiškė palaikymą kraštutinių dešiniųjų partijai „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) prieš rinkimus Vokietijoje ir yra teigęs, kad JAV turėtų pasitraukti iš NATO ir Jungtinių Tautų.

Vasario gale Londone pasirodė netikra elektromobilius ir E. Muską pašiepianti reklama, kuri internete susilaukė milžiniško susidomėjimo.

Socialinio tinklo „TikTok“ vartotojas pasivadinęs „Everyone Hates Elon“ įkėlė trumpą vaizdo įrašą su prierašu „Jeigu „Tesla“ reklamos būtų nuoširdžios“ (Angl. If „Tesla“ ads were honest), kuriame užfiksuota, jog į autobusų stotelėje esančia vietą reklamai įdedamas neįprastas „reklaminis“ plakatas.

Londone pakabinta netikra "Tesla" reklama

Jame pavaizduotas pro „Tesla Model S“ stoglangį išlindęs E. Muskas, rodantis į nacių pasisveikinimą panašų gestą, kurį demonstravo po kalbos Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos ceremonijoje. Taip pat užrašas: „Nuo 0 iki 1939 per 3 sekundes. „Tesla“. Svastikamobilis.“ Tiksliau – The Swasticar, angliškų žodžių Swastika ir Car junginys.

Pasidalintą vaizdo įrašą lydėjo ir išsamesnis „TikTok“ vartotojo paaiškinimas: „Elonas Muskas ką tik padėjo Vokietijos kraštutiniams dešiniesiems laimėti geriausią rezultatą nuo Antrojo pasaulinio karo, tada paskambino jiems pasveikinti. Taigi nepirkite jo sup***ų automobilių, gerai?“

Po to, kai kovo pradžioje D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose demonstratyviai įsigijo „Teslą“, pasirodė dar keletas panašaus tipo „reklamų“ iš to paties kūrėjo. Viena iš jų – „Autopilotas tavo automobiliui. Autokratas tavo šaliai“ (Angl. Autopilot for your car. Autocrat for your country).

Reklamos Londone

Kūrėjas ragina ne tik atsisakyti šių elektromobilių, tačiau ir ištrinti paskyras socialiniame tinkle X, kuris priklauso Muskui. Tokie vaizdo įrašai „Instagrame“ ir „TikTok’e“ renka šimtus tūkstančių peržiūrų, o pirmoji „The Swasticar“ kampanija šiuo metu turi daugiau nei 11 milijonų peržiūrų „TikTok“ platformoje.

Be to, rengiami protestai prie gamyklų ar automobilių pardavimo vietų. Minios žmonių stovi su plakatais raginančiais nepirkti šių transporto priemonių ir kritika E. Muskui.

Protestas prie „Tesla“ parduotuvės JAV

O pačiose Jungtinėse Valstijose „Tesla“ automobiliai imti niokoti. Jie padegami, išpaišomi dažais ar kitaip apgadinami, kenčia ir įkrovimo stotelės, todėl kai kurie vairuotojai ėmė dangstytis.

Socialiniuose tinkluose sparčiai plinta nuotraukos, kuriose užfiksuotos gatvėmis riedančios „Teslos“, užmaskuotos kitų markių ženklais. Pavyzdžiui – „Audi“, „Honda“, „Toyota“ ir kitais. Taip pat ant jų klijuojami „informaciniai“ lipdukai, kuriais vairuotojai išreiškia nesutinkantys su E. Musko retorika ir veiksmai.

Žinoma, tokius automobilius vis tiek yra itin paprasta atpažinti, todėl internautai komentaruose juokauja, jog geresnei „maskuotei“ dar reikėtų įmontuoti ir netikrą išmetimo vamzdį, susikurti variklio garsą ir panašiai.

Tiesa, kai kurie vartotojai pastebi, jog ir seniau buvo galima sutikti panašių automobilių. Pavyzdžiui, į „Audi“ paverstos baltos „Teslos“ nuotraukos internete sklando jau kurį laiką.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)