aA
Daugiau nei 4000 automobilių vairuotojų ekipažų, šimtai motociklininkų – tiek iš viso užfiksuota tų, kurie rugpjūčio 23-iąją, penktadienį, Baltijos kelio 30-mečio dieną, paminėjo šį įvykį važiuodami maršrutą nuo pat Vilniaus iki Talino ir atvirkščiai, nuo Talino iki Vilniaus.

Visą dieną truksiantis žygis vienu metu prasidėjo ir Vilniuje, ir Taline. Pačioje sostinės širdyje, prie Katedros aikštės, jau būriuojasi pirmieji ekipažai, šiek tiek po 9 valandos ryto, pajudėsiantys Lietuvos link.

Panaši procedūra vyko ir Talino centre, netoli Hermano bokšto. Čia į Baltijos kelio 30-mečio minėjimą susirinko ne tik vietos lietuvių bendruomenės nariai, bet ir gausybė estų, prisimenančių šią visoms trims šalims svarbią datą.

Baltijos kelio 30-mečio minėjimas
Baltijos kelio 30-mečio žygio dalyviai, važiavę iš Talino, finišavo Vilniuje, parvežę Estijos ir Latvijos vėliavas. https://www.facebook.com/DELFILietuva/videos/2419466408299810/&show_text=0&width=560
Prasilenkiantys priešingomis kryptimis mojuoja rankomis, sveikina vieni kitus, kelia į viršų Lietuvos vėliavas.
Automobilių virtinę Lietuvoje džiaugsmingai pasitinka visų pravažiuojamų miestų ir miestelių gyventojai. Kai kurie - pasipuošę tautiniais drabužiais, kiti - su kardeliais ar trispalvėmis rankose. Nuotaika - šventinė ir pakili.
Iš Talino į Vilnių važiuojantys Baltijos kelio 30-mečio dalyviai kirto Latvijos-Lietuvos sieną. https://www.facebook.com/kristina.pocyte/videos/10217225096636822/&show_text=0&width=560
Iš Talino į Vilnių važiuojantys Baltijos kelio 30-mečio žygio dalyviai sustojo Bauskos miestelyje. https://www.facebook.com/DELFILietuva/videos/384561462243498/&show_text=0&width=560
Baltijos kelio 30-metį švenčiantys žygio dalyviai susitiko Rygoje. https://www.facebook.com/DELFILietuva/videos/727425104361650/&show_text=0&width=560
Baltijos kelio 30-metį švenčiantys žygio dalyviai susitiko Rygoje. https://www.facebook.com/DELFILietuva/videos/727425104361650/&show_text=0&width=560
https://g3.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=301963
Baltijos kelio 30-mečio žygio dalyviai pasiekė Rygą. Tiesa, į Rygos centrą užsuks ne visi, tik pirmieji 30 automobilių. Likę žygio dalyviai keliaus į Taliną. Taip nuspręsta dėl to, kad norima nesutrikdyti eismo tvarkos mieste.
Sutikdami iš Talino Rygos link važiuojančią Baltijos kelio 30-mečio žygio koloną, praeiviai lydi pravažiuojančius mojuodami, plodami, šypsodamiesi.
Virtinė iš Talino Vilniaus link važiuoja pro miestelius, tad kilometrai tirpsta lėtai. Per valandą - tik kiek daugiau nei dešimt kilometrų priartėjome prie Rygos.
Po valandos važiavimo dar liko 283 km iki kitos stotelės - Rygos.
Šiek tiek po aštuntos valandos ryto Estijos sostinėje Taline, prie Hermano bokšto, pradėjo rikiuotis lietuviškomis, latviškomis ir estiškomis vėliavėlėmis puošti automobiliai. Trisdešimt automobilių į Baltijos kelią pajudėjo būtent iš tos vietos, kur prieš trisdešimt metų rikiavosi už rankų susikibusi minia. Išlydėti dalyvių atvyko Talino miesto Administracijos vadovas ir Lietuvos Išlydėti dalyvių atvyko Talino miesto Administracijos vadovas ir Lietuvos ambasadorius Estijoje. “Neviršykite greičio”, - toks palinkėjimas nuskambėjo po sveikinimo žodžio ir sukėlė šypsenas dalyvių veiduose, nes Estijoje itin griežtos baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Kišenes gali tekti patuštinti leistiną greitį viršijus vos vienu kilometru per valandą, o už kitus nusižengimus kelyje baudos siekia ne kelias dešimtis, o kelis šimtus eurų. Būtent dėl didelių baudų Estijos vairuotojai yra itin drausmingi. Per penkias valandas automobilių virtinė turės pasiekti Rygą, Latvijos sostinę. Visi automobiliai juda lėtai, saugiu greičiu. Dar Taline visa automobilių virtinė sulaukė sveikinimų iš miestiečių, kurie ir šypsojosi, ir mojavo, ir fotografavo pravažiuojančius automobilius. Mojavo ir miestiečiai, ir policijos pareigūnai. Apie antrą valandą popiet automobilių virtinė pasieks Rygą, iš kurios pajudės Vilniaus link.
Iš Katedros aikštės į dangų pakilo oro balionas su užrašu „Lietuva“, kokiu prieš 30 metų taip pat buvo skrendama virš Baltijos kelia. Oro baliono pilotas Baltijos keliu skrenda nebe pirmą kartą – prieš 30-metį jis taip pat pilotavo šį balioną.
Tiesiogiai iš Baltijos kelio 30-mečio žygio Vilniuje, Katedros aikštėje! https://www.facebook.com/DELFILietuva/videos/961177717566956/&show_text=0&width=560
„Aš pati iš Palangos, pas mus kitoje vietoje viskas vyko, bet euforija buvo labai didelė“, – pasakojo Taline į Baltijos kelio žygį pasiruošusi išvažiuoti viena dalyvių, šiandien į žygį išsiruošusi su visa šeima ir netgi svečiu iš Meksikos.
„Man labai pasisekė, nes mama pasiėmė mane į kelionę į Baltijos kelią prieš 30 metų. Visi tada rimti, susikaupę važiavome, suaugę net ant kelių klaupėsi klausydami, kad viską girdėtų. Atrodo, tik 12 metų tada buvo, bet labai ryškiai įsiminė visi tie įvykiai“, – pasakojo viena Baltijos kelio žygio dalyvė, šiandien važiuosianti į Vilnių iš Talino.
Baltijos kelio 30-mečio žygis startuoja Taline, Estijoje! https://www.facebook.com/DELFILietuva/videos/512497872837199/&show_text=0&width=560

Vilniaus Katedros aikštėje buvo pastatyta milžiniška iš radijo imtuvų sukrauta instaliacija. Radijo imtuvai buvo pagrindinė susisiekimo ir žinių skleidimo priemonė prieš 30-metį. Čia pat į viršų pasistiebęs ir oro balionas. Kaip pasakojo Nerijus Laurinaitis, Baltijos kelio 30-mečio minėjimo žygį organizuojančio „Jeep Club Lithuania“ prezidentas, jo pilotas Baltijos kelyje skrido ir prieš 30 metų.

Skelbiama, kad šio žygio metu bus užregistruoti bent du rekordai: masiškiausio automobilių renginio, o taip pat – daugiausiai vienodai papuoštų automobilių turinčio renginio. Žygio dalyviai iš Vilniaus centro Talino link turėtų pajudėti lygiai 9.15 val. Tokiu pačiu laiku išvažiuos ir žygio dalyviai iš Talino širdies.

Visi žygio dalyviai susitiko Latvijoje, Rygoje, apie 14-15 val. Ten visus pastiko Rygos meras, įteikė šalies vėliavą.

Lietuvoje vairuotojai perspėjami, kad visą dieną A2 magistralėje, Vilnius-Panevėžys kryptimi, laukia eismo ribojimai. Tokie patys laukia ir A10 kelyje Panevėžys-Pasvalys-Ryga.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.3333

Klaipėdoje – atkakli kova dėl patekimo į „Geriausio Lietuvos vairuotojo 2019“ finalą

Klaipėdiečiai tradiciškai aktyviai dalyvavo konkurse „ Geriausias Lietuvos vairuotojas 2019“:...

Tramvajaus vairuotoja Kazanėje negali nedainuoti (1)

Kelionė tramvajumi Kazanės gyventojams neretai tampa tikra švente – ir viskas dėl to, kad...

Vanagas sėdo prie didžiausio pasaulyje savivarčio vairo: lyg vairuotumei daugiabutį (14)

Įsivaizduokite, stovite prieš keturių-penkių aukštų daugiabutį. Dabar mintyse uždėkite šiam...

Geriausi Lietuvos vairuotojai lėks Druskininkų ralio greičio ruožais (1)

Tūkstančiai vairuotojų kiekvieną rugsėjį bando savo įgūdžius ir automobilinį išsilavinimą...

Uragano pabūgęs vyras savo automobilį paslėpė virtuvėje, kad jo nenupūstų vėjas (8)

Uraganas „Dorian“ išties išgąsdino ne vieną Floridos gyventoją. Visgi kai kurie jų, nors ir...

Top naujienos

Niūrus ir apleistas rajonas tapo prestižiniu: kiek dabar čia kainuoja būstas (59)

Užupis – neabejotinai išskirtinis sostinės rajonas, turintis savitą dvasią ir stilių. Šis...

Buvęs „Žalgirio“ ir „Ryto“ treneris patyrė insultą (3)

Praeityje Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ klubus treniravęs Aleksandras Trifunovičius...

Nepasimaukite ant sukčių kabliuko: kaip jie sukelia avarijas ir kaltais palieka kitus (42)

Avarijas tyčia sukeliantys sukčiai aukų dažniausiai ieško didžiuosiuose miestuose ir turi...

Pogrebnojus: prieš dvidešimt metų pusė pagrindinių dizainerių klienčių buvo banditų žmonos (33)

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus – žodžių į gražų popierėlį nevyniojantis žmogus,...

Milijardierius, apie kurį naujoje Ukrainoje kalba visi (51)

Ukrainos rinkėjai sulaukia sparčių permainų, kokių jie reikalavo, kai šiais metais rimtai...

Prieš vėją nepapūsi: kodėl Lietuva nebediktuoja krepšinio madų? laida „Krepšinio zona“ (34)

Jonas Valančiūnas NBA lygoje yra patikimesnis snaiperis nei Marcas Gasolis (karjeros taiklumas...

Mokslų daktaras Sujeta: norite kardinalių sveikatos pokyčių – pradėti užtenka nuo dviejų dalykų (63)

Jei savo mitybos racione išbrauktumėte cukrų ir pusfabrikačius, neilgai trukus pasiektumėte...

Irūna Puzaraitė-Čeponienė susilaukė antrojo vaikelio: suteikė lotynišką vardą (139)

Atlikėja Irūna Puzaraitė -Čeponienė pirmadienį pasidalijo itin džiugia žinia. Žinomos moters...

Eleonora Sebrova pirmąkart atvirai papasakojo apie skyrybas su Selu: mano vietos niekas niekada neužėmė ir neužims (60)

Po dviejų metų buvusi Selo mylimoji Eleonora Sebrova ryžosi atvirai išpažinčiai. Šįkart LNK...