Teigiama, kad vairuotojai suteikia įvairių vardų savo transporto priemonėms. Dalis vardų yra perdirbti markių ar modelių pavadinimai, pavyzdžiui, Audikė, Audytė, Audukė, Bemsis, Golfytis, Mazdoidas, Mersiukas, Pežukas ir kt.

Kiti vairuotojai yra labai patenkinti savo automobiliais, taigi juos vadina mažybiniais vardais, visiškai nesusijusiais su markių pavadinimais. Pastebima, kad malonybinius vardus vartoja ne tik moterys, bet ir vyrai. Keletas tokių vardų pavyzdžių: Bimblio kibirėlis, Blusiukas, Boružiukas, Kioskelis, Mano mergytė, Mažulė, Gražuolė ir pan.

Vardai transporto priemonėms sukuriami ir pagal valstybinius numerius – iš šių sudaromas visas žodis, pavyzdžiui, Elytė ir Botas.

Pasitaiko atvejų, kai vairuotojai savo automobilius vadina žmonių vardais, pavyzdžiui, Benukas, Eleonora, Euzebija, Zoja ir kt.

Kartais vairuotojai automobilius vadina vardais, nurodančiais, kad automobilis genda, prastai važiuoja, kad jį reikia remontuoti. Tokie vardai dažnai yra neigiami, pavyzdžiui, Drondoletas, Kibiras, Kledaras, rodo apklausos rezultatai.

Yra ir neaiškios kilmės automobilių vardų, kurių savininkai neatskleidžia, iš kur kilo tokie automobilių pavadinimai, dėl kokių asociacijų jie sukurti, pavyzdžiui, Kupriukas, Gulbė, Karuliukas, Klipsas, Lakštutė, Pasadoblis, Rokeris, Žmona, Žaibas ir kt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją