Vienintelėje lenktynių trasoje Lietuvoje praktinių mokymų dalyviams instruktažą ves vieni geriausių Lietuvos asfalto lenktynininkų – Ignas ir Jonas Gelžiniai, taip pat vienas geriausių Lietuvos ralio lenktyninkų Vytautas Švedas ir „Juta Racing“ komandos vadovas Audrius Gelžinis.

Kokybiškiems mokymams bus naudojama kokybiški technika – Audi A3 bei VW Golf VII automobiliai. Taip pat visus lenktynių saugumo reikalavimus atitinkantis VW Golf V GTi automobilis, išvystantis iki 200 AG galių.

Instruktoriai dalyviams sukurs ekstremalias vairavimo sąlygas ir parodys, kaip vairuotojas turi elgtis joms esant. Kiekvienas mokymų dalyvis ne tik suks ratus „Nemuno žiedo“ lenktynių trasoje, bet taip pat mokysis valdyti automobilį vingiuotoje slalomo trasoje. Dar bus imituojamas „Briedžio testas“, kurio metu vairuotojas susiduria su netikėtai kelyje atsiradusia kliūtimi.

Bene naudingiausia žiemą yra išmokti valdyti kelyje pradėjusį slysti automobilį. Šiems įgūdžiams ugdyti organizatoriai parengė „Skidcar“ užduotį. Jos metu galiniai ratai užkeliami ant specialaus vežimėlio ir taip automobilio galas tampa nevaldomas. Važiuodamas nedideliu greičiu vairuotojas gali mokytis reaguoti į slystantį automobilio galą.

Nors didelė Lietuvos vairuotojų dalis mano, kad jie puikiai moka valdyti automobilį, tačiau avarijų statistika rodo ką kitą. Todėl dažnam vertėtų pamastyti, ar nereikia pagerinti vairavimo įgūdžių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)