Šiame penketuke – tik tos gaudynės, kuriose dalyvauja europietiški „youngtimeriai“ ir kurios sukurtos realistiškiausiai. Čia nepateko filmų epizodai, kuriuose „perspaudžiama“ – mašinos skraido, trupina betonines sienas ar kitaip pažeidžia fizikos dėsnius.

Le Casse – 1971 m. (The Burglars)

Jeanas Paulas Belmondo filme griežia pirmu smuiku. O gaudynėse padangas svilina „Fiat 124 Special T“ ir „Opel Rekord“. Įspūdingi greičiai tikrose Atėnų gatvėse. Viename kadre matyti sprunkančio automobilio spidometras, kurio rodyklė rodo nei daug, nei mažai – 170 km/val. Šio fakto tikroviškumas mažai tikėtinas, tačiau gaudynės labai techniškos ir tikroviškos.

Ronin – 1998 m.

O štai čia visu gražumu padangomis garsiai cypteli „Mercedes-Benz 450SEL 6,9 (w116)“. Ir cypteli ne vieną kartą, kai prie vairo sėdi Jeanas Reno, o šalia jo – Robertas De Niro. Itin įtemptos gaudynės su tikrais susidūrimais, šūviais iš pabūklo ir sprogimais. Režisierius naudoja daug kamerų, todėl veiksmas atrodo labai intensyvus. Filme vyksta ir daugiau gaudynių, tačiau įspūdingas „youngtimeris“ „Mercedes W116“ riaumoja tik šiame epizode.

The Peacemaker – 1997 m.

„Mercedes W140“ duoda į kaulus trims juodiems BMW 520i (E28). Mašinos daužomos ryžtingai ir visas veiksmas primena mašinų grumtynes taip vadinamose „bulių kautynėse“. Režisierių reiktų pagirti už tikroviškumą – jokių nerealių skraidymų, kai mašina pakyla į orą kelis metrus ar dar išgriauna kokią mūrinę sieną. Už akies kliūna vienintelis dalykas – „Mercedes“ ratlankiai aliuminiai ir kibirkšties įskelti negalėtų.

The Bourne Identity – 2002 m.

Ratus į asfaltą galanda „Austin Mini Cooper“. Be abejo, pats „Mini“ buvo pagaląstas scenai, kur mašina pasišokinėdama darda nuo laiptų. Mašinos važiuoklė buvo specialiai paruošta tokiam triukui. Režisierius sako, kad filmavimams prireikė penkių „Cooperių“. Gaudynių epizodo veiksmas gana tikroviškas. Ir „Mini“ jame daro tik tai, ką gali. Skirtingai nei „The Italian Job“ 2003 m., kur „Mini“ nusileidimas nuo kanalizacijos vamzdžio šiek tiek prasilenkia su fizikos dėsniais.

Against All Odds – 1984 m.

2 vairuotojai, 1 kelias, 0 proto. Ant karšto asfalto – „Ferrari 308 GTS“ ir „Porsche 911 SC“. Lietuvių tautosaka tokius lenktyniaujančius turčius su superautomobiliais pavadintų „kelių gaideliais“. Tačiau ne tai svarbiausia. Gaudynės ir personažų dialogai čia tikrai meistriškai įpinti į filmo veiksmą. Niekas net netrinkteli, tačiau reginys labai smagus ir įtraukiantis.