Teikti pirmenybę taupiam ir saugiam vairavimo stiliui jau keliolika metų moko ir skatina VšĮ „Saugus ratas“, kurios rengiamas šiemetinis ekonominis žygis bus tryliktasis. Ekonominio vairavimo šalininkai tokiuose renginiuose ne tik praturtėja taupaus vairavimo įgūdžiais, bet ir keliaudami kaskart vis naujais maršrutais įdėmiau susipažįsta su lankytinomis, patraukliomis akiai bei garsėjančiomis istorine praeitimi šalies vietovėmis.

Šįkart ekonominio žygio maršrutai drieksis vaizdingomis Panemunėmis apylinkėmis, kuriose gausu istorinę Lietuvos praeitį menančių pilių ir kitų lankytinų objektų. Su dalimi jų detaliau galės susipažinti ir šios iškylos dalyviai, tačiau ilgai gėrėtis rudens spalvomis nutviekstais nebyliais istorijos liudininkais visgi nebus daug laiko, nes žygio dalyvių laukia net 344 km. maršrutas, iš kurių 317 km drieksis asfalto ir 27 km – žvyro keliais.

Detalų kelionės maršrutą, laiko kontrolės postus ir kitą būtiną jiems informaciją žygeiviai ras kelio knygoje, kurią gaus tik spalio 15 d. 8 val., atvykę į renginio starto vietą šalia „Statoil“ IX forto degalinės (Kaunas, Vakarinis aplinkkelis 10).

Vairuoti saugiai, naudojant mažiau degalų ir mažiau teršiant aplinką – šių tikslų sieks ir spalio 15 d. rengiamo žygio dalyviai, prie starto linijos atvairuosiantys skirtingus automobilius. Stengdamiesi suvienodinti visų dalyvių sąlygas, organizatoriai dalyvių automobilius skirstys į klases:

E1 – benzininiai, kurių variklio darbo tūris iki 1400 cm3;
E2 – benzininiai, kurių variklio darbo tūris iki 2000 cm3;
ED3 – dyzeliniai, kurių variklio darbo tūris iki 1400 cm3;
ED4 – dyzeliniai, kurių variklio darbo tūris iki 2000 cm3;
ED5 – dyzeliniai, kurių variklio darbo tūris yra per 2000 cm3;
EH – hibridiniai;
E/G – benzininiai/dujiniai.

Skatindami vairuotojus rinktis naujesnius, taupesnius ir ekologiškesnius automobilius, žygio organizatoriai šiemet kaip niekad aukštai iškėlė aplinkosauginius reikalavimus – automobiliai privalo atitikti „Euro 6“ normatyvus.

Ekonominio žygio automobiliais organizatoriai jau priima dalyvių paraiškas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės