Paskutinį šių metų vasaros šeštadienį, rugpjūčio 25 d., Vilniuje startuos „TUVLITA Damų ralis 2012“, sukėlęs didžiulį vairuojančių moterų susidomėjimą. Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiose moterų automobilių ir orientavimosi sporto varžybose dalyvaus 33 ekipažai. 2012-ųjų „Damų ralis“ skirtas kovai prieš krūties vėžį.
© A.Brazaičio nuotr.

Antradienį „TUVLITA Damų raliui 2012” skirtoje spaudos konferencijoje be šio renginio iniciatorių ir organizatorių dalyvavo ir renginio Partneriai, be kurių šis renginys ne tik nebūtų įvykęs, bet ir nebūtų toks prasmingas.

UAB „Tuvlita“ generalinis direktorius Povilas Imbrasas sakė, jog jų įmonę dalyvauti šiame projekte paskatino tai, jog vairuojančios moterys šiandien kelyje sutinkamos ne rečiau už vyrus, jos savarankiškos ir dažnai nori pačios rūpintis savo automobiliu.

„Nors atlikti automobilio techninę apžiūrą dažniau atvažiuoja vyrai, norėtume paskatinti moteris būti drąsesnes ir atvažiuoti pačioms, nelaukiant kol tam ras laiko vyras, brolis ar kolega – tai tikrai nėra sudėtinga procedūra, o mūsų darbuotojai mielai atsakys į visus jūsų klausimus“ – sakė P.Imbrasas – „Juk ir vairuotojų, ir mūsų specialistų tikslas tas pats – techniškai tvarkingas, vadinasi, saugus automobilis gatvėje.“

Vienas renginio tikslų dar kartą priminti visuomenei – ir moterims, ir vyrams – apie būtinybę rūpintis savo bei savo artimųjų sveikata. Šių metų „Damų ralio“ tikslu pasirinkta krūties vėžio prevencijos tema. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto specialistai renginio dalyviams pristatys aktualią informaciją apie šios ligos diagnostikos metodus, atsakys į klausimus. Taip pat šią medžiagą ketinama dar kartą paskleisti ir internetinėje erdvėje.

Vilniaus universiteto Onkologijos instituto viešųjų ryšių atstovė Juventa Sartatavičienė sakė: „Labai džiaugiamės kiekviena galimybe skleisti naudingą informaciją visuomenei, ypač moterims, nes krūties vėžiu dažniausiai serga jos. Ne išimtis ir šis renginys, kuriame dalyvauja aktyvios, spartų gyvenimo būdą pripažįstančios moterys. Joms dažnai pritrūksta laiko pasirūpinti savimi, tad norime jas informuoti apie vykdomas prevencijos programas bei galimybes išsitirti, nes ankstyva diagnostika paprastai leidžia taikyti labai efektyvius gydymo būdus“.

„TUVLITA Damų ralis 2012” – tai ir savotiška pramoga bei galimybė save išbandyti naujame amplua. Jo dalyvių lauks įvairios užduotys, kurių metu teks pademonstruoti ne tik automobilio vairavimo sugebėjimus, bet ir palavinti protą. Ekipažų tarpe yra ir žinomų veidų – „Mis Lietuva 2011“ Ieva Gervinskaitė, automobilių sporte gerai žinoma Iveta Slaboševičiūtė.

„Dalyvauti „Damų ralyje“ paskatino itin prasminga jo idėja – atkreipti moterų dėmesį į klastingą ligą – krūties vėžį, paskatinti moteris rūpintis savimi: tikrintis sveikatą ir ją puoselėti, - pasakoja I.Gervinskaitė, - Taip pat noriu susipažinti su aktyviomis vairuojančiomis moterimis, išbandyti save ir išmokti naujų dalykų: geriau vairuoti ir orientuotis, nes tai mano silpnoji savybė. Kartais tenka kelis kartus pravažiuoti tą pačią vietą, kol įsidėmėčiau, kur buvau, arba rasti konkrečias vietas pagal paaiškinimą,“ – pasakoja tituluota gražuolė.

I. Slaboševičiūtė, kuriai šįkart neteks pademonstruoti profesionaliame automobilių sporte naudojamų triukų, taip pat pasiryžusi naudingai praleisti laiką ir tiesiog pasijausti moterimi prie vairo.
Orientavimosi ralio maršrutą rengęs žinomas žurnalistas ir keliautojas, UAB „Ecodriving LT“ partneris, o šįkart „Damų ralio“ trasos komisaras Vitoldas Milius sakė, kad nesistengė kaip nors specialiai palengvinti užduočių, nes, jo nuomone, moterys yra tokios pačios eismo dalyvės, kaip ir vyrai.

„Kadangi maršrutas nusidrieks bendrojo naudojimo keliais, bus griežtai laikomasis kelių eismo taisyklių. O įvairios užduotys, tarp kurių bus ir gana „klastingų“, reikalaujančių budrumo ir įsiskaitymo, tik suteiks papildomą pikantišką atspalvį visam renginiui“ – kalbėjo V.Milius.

Pirmieji ekipažai į „TUVLITA Damų ralį 2012“ užsiregistravo vos paskelbus apie registracijos pradžią. Viso registracijos laikotarpio metu organizatoriams buvo pateikta daug klausimų: dėl automobilių techninio paruošimo, dėl dalyvių gebėjimų vairuoti ir kitų.

Pasak renginio organizatorės UAB „Ecodriving LT“ direktorės Vaidos Balčiūnienės, „tai tik rodo begalinį moterų domėjimąsi vairavimu ir jų norą nelikti vien stebėtojomis – moterys nori pačios viską išbandyti ir, iš patirties galiu pasakyti, puikiai tai daro. Ankstesniuose mūsų organizuotuose renginiuose paprastai į startą stodavo 15-20 automobilių, o šįkart rezultatas pralenkė visas mano prognozes“.

Renginio iniciatorės – Jūratė Birutė Jasiulevičienė, „Fiat 500” fanų klubo prezidentė, ir Ieva Kukevičienė, portalo vairuojančioms moterims „Autoledi.lt“ vadovė – spaudos konferencijoje džiaugėsi, jog „Damų ralio“ idėja pasiteisino ir nuo pat pradžių susilaukė didžiulio palaikymo.
Pasibaigus registracijai patvirtinti 33 ekipažai, 9 iš jų yra mišrūs – juose šturmanais bus vyrai.

Didžioji dalyvių dalis iš Vilniaus, tačiau yra ir Kauno, Panevėžio, Utenos, Širvintų atstovų. Dalyvių automobilių markių ir modelių sąrašas taip pat labai margas. Orientavimosi ralio ir kitų specialiųjų užduočių nugalėtojai paaiškės rugpjūčio 25 d., vakare, baigiamojo renginio metu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvilgsnis į įspūdingą kokaino barono P. Escobaro automobilių kolekciją (6)

Žymiausias pasaulio narkotikų prekeivis daugiau nei prieš 24 metus susitiko su mirtimi. Kaip ir...

Kokie simptomai išduoda, kad šuo nepatenkintas kelione automobiliu (3)

Naminiai gyvūnai daugeliui tampa tikrais šeimos nariais, su kuriais norima praleisti kuo daugiau...

Ukrainiečiai automobilius graibsto net iš metalo supirkėjų (123)

„Parduoti galima viską, kas dar kruta“, - juokiasi Kauno automobilių turgaus vadovas...

Savo gyvenimo be lenktynių neįsivaizduojantis Rusteika: „Metame iššūkį lenktynininkams profesionalams“ (5)

Šį savaitgalį Palangoje susitiks greičio, adrenalino ir automobilių sporto mylėtojai. Juos į...

6 pasaulį labiausiai sukrėtusios autoavarijos (20)

Ten, kur automobiliai ir juos vairuojantys žmonės, neišvengiama ir žmogiškosios klaidos...

Top naujienos

Kainų statistika išvertė iš kojų: Panevėžyje brangiau nei Vilniuje? (51)

„Tikiu tik ta statistika, kurią pats suklastoju“, – sakė žinomas Anglijos politikas Vinstonas...

Babčenkos prisiminimai iš Čečėnijos karo: ten viešpatavo sadistiniai impulsai ir nežabotas godumas (89)

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – knygą „Karas. Čečėnijos tragedija“. Tai...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kas galėtų patikėti, kad Rusija nesikiš į mūsų rinkimus? (34)

Rusija kišosi į 2016 m. Jungtinių Amerikos Valstijų rinkimus – grįžęs į Ameriką tai...

Pasižvalgykime, kokios kainos Vilniaus, Palangos ir užsienio turguje (93)

Atrodo, kad maisto turgūs įgavo antrą kvėpavimą. Vis daugiau žmonių, tame tarpe ir jaunimo,...

Mokslininkai rado būdą, kaip iš kraujo „ištraukti“ vėžio ląsteles (3)

Mokslininkai mano, kad į organizmą įkištas magnetas gali aptikti vėžio ląsteles, kurių gali...

Kinija demonstruoja karinę galią: signalai – grėsmingi (271)

Kinijos laivynas didėja ir įgauna vis naujos galios ir daro tai beprecedenčiu greičiu. Liepą...

Net 40 idėjų, ką veikti paplūdimyje, kai saulės vonios atsibosta

Nors vaikams smėlis prie jūros atrodo tarsi viena didelė smėlio dėžė, tačiau kartais ir joje...

Šią vasarą nuotakos stebina išradingumu: netradiciniai įvaizdžiai, skatinantys nebijoti savitumo (14)

Kaip ir kiekvieną šiltąjį sezoną, taip ir šį nestinga porų, kurios trokšta prisiekti amžiną...

Lietuvos lenkai atskleidė kortas: jie save sieja ne su Varšuva ir ne su Maskva (334)

„Jei su mumis būtų geras žinovas, jis sakytų, kad čia sėdi litvinai . Lenkas niekada negertų...

Trumpo tarifai jau smogė motociklų rinkai (15)

Į Lietuvą vis dar atvyksta motociklai iš JAV, kurie bus apmokestinti 6 proc. muito tarifu. Jei...