Mokslininkų ir verslininkų darbo rezultatai duoda vaisių. Fraunhoferio Molekulinės biologijos ir ekologijos institutas drauge su „Continental“ padangų gamintojais sukūrė pilotinę programą dideliam „kiaulpienių“ gumos kiekiui išgauti ir naudoti ją automobilių padangoms gaminti, rašo fraunhofer.de.

Per penkerius metus mokslininkai tobulins gamybos procesą taip, kad „Continental“ galėtų gaminti padangas pramoniniu būdu. Šiam tikslui Vokietijos mieste Miunsteryje sumontuota įranga, išgaunanti gumą iš kiaulpienių. Netoliese auginama keletas hektarų tos rūšies kiaulpienių, iš kurių galima išgauti daugiausia sulčių, tinkamų padangoms gaminti.

Tikimasi, jog jau artimiausiu metu iš kiaulpienių sulčių pagamintas padangas pavyks išbandyti keliuose.

Ekspertų teigimu, guma, pagaminta iš kiaulpienių, nesiskiria nuo tradicinės, gautos iš kaučiuko. Esminis skirtumas – kaučiuką reikia atsivežti, o kiaulpienes galima auginti bet kur – šis augalas itin nelepus, todėl gali augti plotuose, netinkamuose žemdirbystei. Padangų gamintojams tai padėtų sumažinti transporto išlaidas, tuo pačiu – ir kenksmingų dalelių išmetimą į aplinką.