aA
„Šiandien ypač ginamos moterų, vaikų, seksualinių mažumų, gyvūnų teisės. Tačiau apie statistiškai ir realiai vieną pažeidžiamiausių visuomenės grupių – vidurio amžiaus vyrus – tylima. Todėl nutarėme veikti patys, kad Lietuvoje netrūktų gyvenimu užsivedusių vidurio amžiaus vyrų“, – atrodo vakar, bet jau prieš metus sakė „N40 vyrų autoklubo“ prezidentas Algirdas Kazlauskas. Tada su keletu sparnuotų frazių – „smogsime automobilizmu per vidurio amžiaus krizę“ ar „kai testosterono mažėja, reikia daugiau adrenalino“ – į viešąją erdvę įsibrovę N40 vyrų autoklubo benzingalviai, šiandien jie jau švenčia pirmąsias veiklos metines.
Klubo N40 gimtadienis
© Klubas N40

Lenktynėmis Aukštadvario kartodrome, medelių sodinimu ir pasiutusiai smagia vakarone kaimo turizmo sodyboje „Vytauto kaimas“ paženklintas N40 klubo gimtadienis iš tiesų tėra pirmasis tarpinis finišas, leidžiantis apžvelgti kiek kokių idėjų per metus pavyko realizuoti ir kas laukia artimiausioje ateityje.

Mums tik metukai, bet nuveikėm tikrai nemažai

Bene pirmasis klubo pasirodymas žiniasklaidoje buvo su kiek prieštaringa žinia, tada portale DELFI buvo galima perskaityti: „N40 vyrų autoklubas“ – štai tokį mįslingą užrašą praėjusio šeštadienio rytą būtų perskaitęs atsitiktinis grybautojas, netoliese Medininkų išvydęs upelyje aukštyn ratais įsitaisiusį „Toyota Land Cruiser“ visureigį“.

„Tada mūsų nuotykius pavadino „Fenikso“ nuotykiais, mes vartėmės, trenkėmės į medį, bet vis toliau dalyvavome lietuviškojo Dakaro „4x4 Perimetras“ varžybose, maža to, mes visiškai nepraradome geros nuotaikos, juk mūsų tikslas gyventi gyvenimą, o ne stebėti jį praeinant nuo sofos“, – šypsosi A. Kazlauskas.

Neilgai trukus po „4x4 Perimetras 2014“ nuotykių, klubas vyrų virš keturiasdešimties jaunystės automobiliu „Lada“ „iškomandiravo“ Lietuvos bekelės legendas Vaidotą Marozą ir Šarūną Palioką į Mongolijos sostinę Ulan Batorą. Šios kelionės startu Trakų pilyje buvo visam Pasauliui (kelionės maršrutas driekėsi per Europos ir Azijos žemynus) paskelbta apie N40 vyrų autoklubo numatomą kovą su vyrų viduramžio krize, šiai kelionei startą davė Trakų m. meras Vytautas Zalieckas.

„Kažkur Rusijos viduryje prie mūsų priėjo moteris ir pasidomėjo, kas mes, iš kur, ką čia veikiam ir ką reiškia ant automobilio tas raudonas „N40“. Papasakojome, kad mes taip nepasiduodame vidurio amžiaus krizei, keliaujame su senuku „Žiguliuku“ per puse Pasaulio, gyvename ir net nesiruošiame verkšlenti. Moteris nuoširdžiai susidomėjo, ir visai rimtai paprašė į klubą priimti jos ant sofos sėdintį vyrą“, – įspūdžius iš kelionės pasakojo V. Marozas.

Namie likusieji vyrai taip pat nesiruošė viduramžio depresijai, klubas į 2014-ųjų Lietuvos automobilių ralio čempionatą išleido pagyvenusių naujokų ekipą. Pagyvenusių, nes daugumai šio klubo narių – per keturiasdešimt. Naujokų, nes ekipažas niekada iki šio nebuvo dalyvavęs automobilių ralio varžybose. Nors tada niekas klube net negalvojo apie rezultatus, galutinė praėjusių metų įskaita N4 grupėje parodė, kad vyras virš keturiasdešimties dar nenurašytas. Lėtai ir ramiai klubo ekipažas iki metų pabaigos atsidūrė trečioje vietoje.

Greitis ir gera reakcija žinoma labai svarbu, bet ne ką mažiau svarbu ir stabilumas“, – konstatavo klubo narys Andrius Paškevičius.

Nors kelionės Trakai – Ulan Bator metu klubo keliautojai ir keiksnojo sovietinę techniką, bet vyrai vis tiek neatsispiria jaunystės automobiliams.

„Šie automobiliai yra tikra mūsų vaikystės laikų kasdienybė ir klasika, kuri daugumai asocijuojasi su slaptu nuo tėvų pasivažinėjimu, su pirmu bučiniu, su šeimyniniu išvažiavimu į gamtą, su pastoviu tėvo, dėdės ar senelio tūnojimu garaže ir t.t., tikriausiai todėl šiandien klube puikuojasi nemaža „Žiguliukų“ ir „Moskvičių“ kolekcija“, – pasakoja N40 klubo narys Tomas Beganskas.

Šiuos, 2015-uosius metus, vyrai ir vėl pradėjo ganėtinai triukšmingai. Nors tai pagyvenusio jaunimo klubas, N40 sugebėjo „išmesti“ savo desantą ir į didžiausią pasaulyje automobilių sporto fiestą – Dakaro maratoną. Apie Lietuvių nuotykius šiose bene sudėtingiausiose automobilių sporto varžybose, tiesiai iš Pietų Amerikos, portalo DELFI skaitytojus informavo N40 klubo atstovas Renaldas Gabartas.

Renaldas Gabartas
Renaldas Gabartas
© Klubas N40

Gal dėl azartiškumo, gal dėl kažkokių kitokių, niekam realiai nežinomų priežasčių, automobilių ralis klube savaime užėmė didžiąją vyrų veiklos dalį. Atėjus 2015 m. auto sporto sezonui N40 klubo komandą jau sudarė ne vienas ekipažas, ši komanda tapo pačia didžiausia tarp visų, startuojančių Lietuvos ralio čempionate.

Oldtimerių, su kuriais kažkada vyko pirmosios vairavimo pamokos, kolekcija beveik suformuota.

„Klubo dirbtuvės ir aplink jas esanti teritorija įgauna vis daugiau bruožų, leidžiančių daryti prielaidą, kad čia įsikūrė tvarkingi žmonės. Tačiau bene svarbiausias dalykas – skepticizmas, su kuriuo buvo „pasveikintas“ N40 vyrų autoklubo gimimas, baigia ištirpti. Taip nutiko todėl, kad nėra jokios takoskyros tarp to, ką deklaruojame ir to, ką realiai darome“, – filosofuodamas pirmųjų sukaktuvių proga sakė klubo „įžaidėjas“ A. Kazlauskas.

Iš tiesų, nuo pat debiutinio pasirodymo viešumoje, vyrai teigė, kad visą spektrą gyvenimo teigiamų emocijų galima gauti nesiverčiant per galvą dėl aukštesnės vietos autosporto varžybose ar brangesnio kolekcinio automobilio, tereikia tiesiog džiaugtis pačiu gyvenimo procesu, o šio klubo vyrams gyvenimu džiaugtis padeda automobiliai ir viskas kas su jais susiję. Kai tuo patikėjo Lietuvos automobilistų bendruomenė, N40 klubo iniciatyvos sulaukė dar daugiau „like“. Pavyzdžiui, į pirmojo gimtadienio proga surengtas kartingo lenktynes Aukštadvario trasoje atvykęs Lietuvos ralio absoliutus čempionas Ramūnas Čapkauskas buvo toks supratingas, kad pirmąsias dvi garbės pakylos vietas užleido tikriesiems klubo nariams Edvinui Bieliauskui ir Markui Judzentavičiui. Medelių sodinimo akcijoje, kur metams bėgant bus suformuotas visas užrašas „N40 vyrų autoklubas“ o šį šeštadienį iš sodinukų buvo pasodinta „N“ raidė, kastuvais mojavo Dakaro asas Antanas Juknevičius ir mechanikos vunderkindas Darius Biesevičius.

„Tiesą sakant, pirmoji klubo šventė buvo tokia „teisinga“, kokią tik buvo galima įsivaizduoti. Mes darome dalykus, kurie mus pačius veža, o augantis bičiulių ratas liudija, kad judam gera kryptimi“, - šypsojosi A. Kazlauskas.

Pasibaigus gimtadienio šventei N40 vyrų autoklubo nariai nuoširdžiai dėkoja portalui DELFI, kaimo turizmo sodybai „Vytauto kaimas“, Aukštadvario kartodromui, portalui automanas.lt, filmų importuotojui „PRIOR entertaiment“, internetiniam prekybos portalui efit.lt, žibintų tiekėjui „Lumenshop“, Vilniaus bei Trakų miestų savivaldybėm ir visiems kas bent kiek prisidėjo prie vyrų paskatinimo pakilti nuo sofos ir gyventi visavertį gyvenimą.

N40 vyrų autoklubas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vairuotojų pažymėjimų reikalus „Brexit“ palieka loterijai

Iki šios dienos dar nėra atsakyta į klausimą, kas nuo kitų metų lauks Jungtinėje Karalystėje...

Lietuviai kuria karinį bagį – galės būti vairuojamas ir be žmogaus viduje (6)

Saugumo ir gynybos sprendimų srityje veikianti Lietuvos bendrovė „Ostara“ pasirašė tarpusavio...

Rusas sudegino prabangų „Mercedes-Benz“, mat šis jį „smarkiai nuvylė“ (66)

Nuomonės formuotojas (angl. influencer) ir „ YouTube “ žvaigždė iš Rusijos Michailas...

Nyderlanduose testuojamos kameros, kurias ketinama naudoti gaudant mobiliaisiais telefonais besinaudojančius vairuotojus (14)

Nyderlandų policija pradėjo testuoti vaizdo kameras ir programinę įrangą, gebančias...

Kuo tikėti, kai renkatės, kokį automobilį nusipirkti (13)

Įvairūs automobilių pasaulio mitai yra viena iš turtingiausių folkloro rūšių. Dalis jų...

Top naujienos

Kinų vakcina? Farmacinė chimera, kurios vieni ieško, kiti bijo (119)

Ji yra. Bet jos niekas iki šiol nematė. Cirkuliuoja šen bei ten Europoje vieniems keldama...

Ekspertai apie tai, kas naudingiau: eiti į prastovas, gauti ligos išmokas ar net stoti į bedarbių gretas (72)

Įmonėms skelbiant prastovas, gyventojai teiraujasi ir skaičiuoja, kas jiems naudingiau – eiti į...

Ši žiema Lietuvoje nuo rekordiškai šilčiausios pernykščios skirsis vienu esminiu dalyku: jau aišku, kaip bus su sniegu (33)

Prasidėjusi kalendorinė žiema užklojo Lietuvą negausiu sniegu ir įkvėpė žmonėms tikėjimo,...

Jasikevičius – apie žalias kojines, skambutį Schilleriui ir širdies skausmą dėl Blaževičiaus (45)

Kaip ir buvo galima tikėtis, po keturių beatodairiškos kovos tarp Kauno „Žalgirio“ (5/7) ir...

10 gardžiausių kiaušinienių savaitgalio pusryčiams

Kiaušinienė – populiarus pusryčių maistas visame pasaulyje. Dažniausiai gaminamas...

Iš Vilniaus greitoji iškviesta į Ukmergę: atvykusi medikė nesulaikė ašarų – 35 metų pacientė nesulaukusi pagalbos mirė (918)

„Karščiuojanti pacientė saugiai perduota į rūpestingas infekcinės ligoninės slaugytojų...

Šiauliuose slapta įžiebta Kalėdų eglė: štai ji - tikra miesto pažiba (4)

Šiauliuose pradėjo tvyroti kalėdinė atmosfera – praeivių akis jau džiugina ir švenčių...

Kaip gaminama dirbtinė mėsa, kiek kainuoja ir ką tai reiškia ekologijai

Patraukli naujovė, turinti labai neaiškų potencialą sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių...

Jurga Grigienė | D+

Dalykai, kuriuos astrologai verčiau nutyli: štai kas nutinka didžiausiems skeptikams

Viena populiariausių ir žinomiausių astrologių šalyje Lolita Žukienė atvira – dažnai tenka...

40 tūkst. žmonių apėmęs tyrimas nustatė svarbiausią asmenybės bruožą: tai raktas į laimingą šeimą (1)

Visi norime, kad mūsų šeimyninis gyvenimas būtų kaip įmanoma laimingesnis. Tad dabar...