Lietuva paskutinė iš visų Europos sąjungos valstybių, įsivedusi privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą. 2002 m. I ketvirtį įsigaliojęs transporto priemonių privalomasis civilinės atsakomybės draudimas vis dar sukelia pavasarinį draudimo bumą – draudikai būtent pavasarį registruoja daugiausiai sutarčių atnaujinimų.

„Išanalizavę žalų statistiką pastebime, kad drausmingiausi mūsų keliuose – vyresnio amžiaus vyrai. Jie padaro net 3 kartus mažiau autoįvykių nei jaunuoliai ar moterys. Kuo vyras vyresnis – tuo mažesnė tikimybė, kad jis sukels autoįvykį. Palyginti drausmingai vairuoja ir moterys, mažiau avarijų, suprantama, įvyksta mažesniuose miestuose“, - sako „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Per 2009 metus „Lietuvos draudimas“ pagal privalomosios vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą išmokėjo beveik 56 mln. litų žalų. „Lietuvos draudime“ apsidraudę vyrai bendrovei „kainuoja‘“ vidutiniškai 20 proc. brangiau nei moterys. Už moterų padarytas žalą išmokama vidutiniškai 2250 litų, o vyrų sukelta avarija atsieina 2670 litų.

Didžiuosiuose miestuose tikimybė sukelti autoįvykį yra 2 kartus didesnė, tai atsitinka vidutiniškai 5,7 iš 100 kartų, tuo tarpu mažesniuose miestuose avarijas sukelia tik 3,3 iš 100 vairuotojų. Daugiausia autoįvykių įvyksta Vilniuje ir Klaipėdoje, tačiau klaipėdiečiai iš kitų didžiųjų miestų išsiskiria mažiausiu avarijos nuostoliu. Klaipėdoje avarijos žala vidutiniškai net 30 proc. mažesnė nei Kaune, kur šis rodiklis didžiausias ir avarijos kainuoja brangiausiai.

„Mūsų vedama statistika rodo, kad avarijų sezonas – ruduo ir žiema, pavasario ir vasaros mėnesiais avarijų skaičius palyginti su šaltuoju laikotarpiu sumažėja 16 proc.“, - sako Gytis Matiukas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją