Centro vedėja dr. Raimonda Balnienė visų pirma pažymi, kad svarbiausia žinoti, jog vartotojai, kurie įsivelia į neišsprendžiamą ginčą su automobilio nuomos paslaugos teikėju, gali kreiptis nemokamos pagalbos į EVC specialistus.

Taip ir padarė vartotojas iš Lietuvos po kelionės Italijoje, kur nuomojosi automobilį, sulaukęs nemalonios staigmenos. Šiam vartotojui grąžinus automobilį, paslaugos teikėjas nuo kreditinės kortelės nuskaičiavo 80 eurų. Paslaugos teikėjas paaiškino, kad tai – mokestis už papildomą automobilio valymą, mat transporto priemonėje rado kaukę ir buteliuką vandens.

Vartotojas tikina, kad pasiimant automobilį nebuvo nurodyta, jog pandemijos metu taikomi kitokie reikalavimai švarai. Ginčą pavyko išspręsti tik tada, kai vartotojas kreipėsi į EVC Lietuvoje, kuris bendradarbiaudamas su EVC Italijoje padėjo vartotojui susigrąžinti 80 eurų.

EVC Lietuvoje priklauso Europos vartotojų centrų tinklui (ECC-Net), kuris jungia centrus, įsikūrusius ES valstybėse narėse, Norvegijoje ir Islandijoje.

R. Balnienė atkreipia dėmesį: kad painių situacijų būtų mažiau, vartotojai dar prieš išsinuomodami automobilį turi atlikti namų darbus.

„Pažiūrėkite, iš ko susideda automobilio nuomos kaina – ypač atkreipkite dėmesį į oro uosto ir kitus vietinius mokesčius, galiojantį draudimą, pasitikslinkite dėl papildomų mokesčių. Taip pat išsiaiškinkite degalų politiką“, – vardijo R. Balnienė.

Pro akis nepraleiskite atšaukimo sąlygų, o galbūt paslaugos teikėjas yra numatęs kokių ribojimų, tarkime, neleidžia vykti į tam tikras šalis.

Nagrinėkite draudimo sąlygas

Pasiimdami automobilį nuomos sutartyje fiksuokite jo trūkumus, išsinagrinėkite draudimo sąlygas ir būtinai išsaugokite visus dokumentus – jie gali būti įrodymas.

Dažniausiai į pradinę nuomos kainą bus įskaičiuotas tik bazinis automobilio draudimas. Juo transporto priemonė apdraudžiama nuo įvykių su didele frančizės išskaita. Ši gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. Tai reiškia, kad, apgadinus automobilį, jums gali tekti nemažai sumokėti.

Be to, tais atvejais, kai automobilis nuomojamas tik su baziniu draudimu, vartotojo kreditinėje kortelėje bus rezervuotas užstatas. Jis gali siekti ir 2000 eurų.

Jei ketinate įsigyti ir aukštesnio lygio draudimą, susipažinkite, kokią konkrečiai apsaugą gausite - draudimo bendrovės taiko skirtingas sąlygas.

Papildomą draudimą gali siūlyti ne tik nuomos kompanija, bet ir tarpininkai. EVC Lietuvoje vedėja paaiškino, kuo tarpininko draudimas skiriasi nuo nuomos kompanijos siūlomo papildomo draudimo.
Jei svarstote rinktis automobilio nuomos tarpininko siūlomą papildomą draudimą, žinokite, kad tai nesumažina kliento atsakomybės nuomos kompanijai. Vadinasi, jeigu apgadinsite nuomojamą automobilį, nuomos kompanija išlaidas už žalą nuskaičiuos nuo jūsų, o jūs turėsite kreiptis į draudimo kompaniją, kad ši kompensuotų išlaidas.

Tarpininko siūlomas draudimas nesumažina ir nuomos kompanijai paliekamo užstato. Tais atvejais, kai norėsite sumažinti kreditinėje kortelėje rezervuojamo užstato dydį ar iš viso jo nepalikti, teks įsigyti nuomos kompanijos siūlomą papildomą draudimą. Čia svarbu paminėti, kad įsigijus nuomos kompanijos papildomą draudimą ir apgadinus automobilį, nuomos kompanija nenuskaičiuos pinigų už padarytą žalą.

R. Balnienė tiems vartotojams, kurie automobilį rezervavo per tarpininką, rekomenduoja atvykus atsiimti automobilio nepasirašinėti nuomos sutarties jos neperžiūrėjus ir nepatikrinus, ar nėra įtraukti papildomi mokesčiai, kurių nepageidavote. Sutartį, kurią pasirašėte ir tuo patvirtinote, kad susipažinote ir sutinkate su sutarties sąlygomis, kilus pretenzijoms, praktiškai būtų sudėtinga užginčyti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją