aA
Alkoholizmas. Avarijos. Savižudybės. Šią nešventąją trejybę kaip mantrą kartoja psichologai ir sociologai, analizuojantys Lietuvos vyrų problemas. Kiti gi priduria skyrybas ir meilužes, kuriomis vyrai taip pat mėgina pažaboti besibeldžiančią amžiaus krizę. Tačiau negatyvios informacijos banga nepadeda pusamžį perkopusiems vyrams ieškoti pozityvių alternatyvų. Išeitį siūlo paslaptingasis vyrų judėjimas „N40“.
© Organizatorių nuotr.

Slapti autoklubo užmojai

Automobilių sporto entuziastai jau spėjo įsidėmėti „N40“ pavadinimą. Klubo simbolika pasidabinę ekipažai birželį startavo „4X4 Perimetras“ lenktynėse, o liepą – Žemaitijos ralyje. Abu pasirodymai skandalingi: „Perimetre“ klubo narių pilotuojama „Toyota Land Cruiser“ aukštyn ratais įskriejo į greta Medininkų tekantį upelį. O Žemaitijoje N40 pilotui teko herojiškai „spausti“ degančiu ir rūkstančiu „Subaru Impreza“ bolidu, siekiant nesudaryti pavojaus lenktynes stebėjusiems žiūrovams. Nežiūrint į ne sportiškai pakrypusius įvykius, N40 vyrai nenukabina nosies, jie važiuoja ne laimėti varžybų, jie važiuoja laimėti gyvenimą, ir tai jiems pavyksta.

Ir visgi N40 nėra paprastas auto sporto klubas. Apie visuomeninius judėjimo užmojus sufleruoja vien jau klubo būstinėje ant salo gulinti knyga – dar prieškarį amerikiečių filosofo Walterio Pitkino parašytas bestseleris „Gyvenimas prasideda nuo 40-ies“ (Life Begins at Forty). Kitaip tariant, judėjimas susibūrė tam, kad įkvėptų Lietuvos vyrus, pasiekusius keturiasdešimtmetį, visaverčiam gyvenimui ir naujoms pergalėms. Arba „antrajai vaikystei“, kaip mėgsta sakyti klubo įkūrėjas Algirdas Kazlauskas, klubas siekia tapti tuo kontaktu, kuriuo šalies vyrai su malonumu ir be baimės kreipsis ieškodami pagalbos, bendraminčių ir turiningo vyriško laisvalaikio.

Kur nukreipti vyrišką šizofreniją?

„Nuo vidurinio amžiaus krizės niekur nereikia bėgti, – teigia N40 vyrai. – Ta viduramžio šizofrenija vis tiek ateis, tik svarbu ją nukreipti tinkamais kanalais – taip, kad savo vaikų ar anūkų akyse galėtume tapti mažais herojais, o ne save bei artimuosius žalojančiais degeneratais“.

Savo kanalą „viduramžio šizofrenijai“ nukreipti klubiečiai atrado greičio, orientacijos ir adrenalino iššūkius dovanojančiame automobilių sporte bei automobilinėse kelionėse. Šiomis dienomis net ir per didžiausią karštį vyrai po darbų intensyviai pluša prie savo senojo „Subariuko“, kurį ruošia kitos savaitės pasirodymui „300 ežerų“ ralyje. Tuo tarpu kiti du klubo nariai, šiuo metu senu žiguliuku artėja prie Mongolijos sostinės Ulan Batar.

Tačiau ambicijos gerokai didesnės. Judėjimo planuose – automobilių parko plėtra, ekspedicijos į Lietuvos kaimus siekiant ištirti vietos vyrų dvasinę būklę, neformalus klubo ambasadorių tinklas, vyrų teisių gynėjų žygis į Europą, o galbūt ir lenktyninių automobilių realybės šou. N40 šiandien vis dar nori išlikti paslaptingi ir apie kasdienes klubo veiklas išsiduoda nenoriai. Visgi viena revoliucinga idėja jau beveik subrandinta.

Steigia gyvąją vyrų liniją

„DELFI pasirodžius pirmiesiems straipsniams apie N40 tarpkontinentinę kelionę senu automobiliu ir startus lenktynėse, buvome užbombarduoti skambučiais ir laiškais, kuriuose vyrai klausia apie narystės sąlygas, - pasakoja vienas klubo steigėjų Andrius Petruškevičius. – Taigi N40 jau nebėra savų bičų klubas, augame nacionaliniu mastu, ir kasdien braižome strategijas, kaip savo nariams pasiūlyti naują gyvenimo kokybę“.

Anot N40 atstovo, sudėtingų gyvenimo klausimų prispausti ar sveikų vyriškų pramogų išalkę vyrai iki šiol paprasčiausiai neturėjo kur kreiptis. „Jaunimo linija yra, lygių teisių ekspertai teises lygina tik į vieną pusę, o apie vyrų teises girdime rečiau nei apie delfinų teises, – šmaikštaudamas piktinosi A. Kazlauskas. – Gyvenimo apdaužytiems Lietuvos vyrams telieka baras rajone, kioske nusipirktas cigarečių pakelis ir visokie krizių centrai, kur kreiptis tikrai nėra didelio noro“.

Todėl „pagyvenusių vaikų“ klubas šiuo metu kuria palaikymo sistemą, kuri leis konsultuoti visus suinteresuotus Lietuvos vyrus ne tik automobilių, bet ir asmeninio gyvenimo bei krizių klausimais. Vyrai taip pat bus kviečiami įvairiais būdais prisidėti prie N40 pergalių Lietuvos ir Europos trasose, dalyvauti judėjimo sąskrydžiuose ir ekspedicijose.

„Viliamės įsukti kuo daugiau vyrų į antrosios vaikystės iniciatyvą ir taip sumažinti vidutinės Lietuvos vyrų gyvenimo trukmės atotrūkį nuo ilgaamžių mūsų moterų, – ambicingų tikslų neslepia vyriausiasis autoklubo pilotas. – Kita vertus, laimingi vyrai namuose ir damoms sveikatos sutaupys“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sunku patikėti: vaikinas neprisimena, kur prieš savaitę pastatė savo automobilį (31)

Ko gero, visiems bent kartą teko ieškoti savo mašinos prekybos centro ar oro uosto automobilių...

Vyras užsidegusiam automobiliui užgesinti naudojo ne gesintuvą – čiupo iš bagažinės alų (9)

Bene labiausiai Vokietiją garsina automobiliai ir alus, ypač „ Oktoberfest “ šventės...

6000 km elektromobiliu įveikęs keliautojas pasakė, kodėl Europoje reikės kantrybės (16)

Praėjusią savaitę šiauriausiame Europos taške Nordkape ( Norvegija ) pradėjęs kelionę...

Ant ledo paslydusiam motociklininkui pavyko išnešti sveiką kailį (3)

Ant britų motociklininko šalmo įtaisyta kamera užfiksavo, kaip jo vos neužkliudo automobiliai,...

Priminė, ką dokumentuose įrašo tiems, kurie bando duoti kyšį techninėje apžiūroje (263)

Savaitgalį Lietuvos techninės apžiūros įmonės vairuotojams primins, kad užsimerkti į...

Top naujienos

Iškart po katastrofos į salą atskridęs pilotas – apie siaubingas scenas: nuo gelbėjamų žmonių kūnų krito oda (2)

Komercinio sraigtasparnio pilotas, vadovavęs komandai, išsiveržus Baltosios salos ugnikalniui...

Kalinio įžūlumui nebuvo ribų: vieniems siūlė darbą, kitiems – vibratorius ir automobilius (18)

Tuo metu, kai Pravieniškių pataisos namų ir už jų veiklą atsakingo Kalėjimų departamento...

Indų ploviklis ar indaplovė? Specialistas atskleidė, kaip plauti indus, kad sau nepakenktume (1)

Yra paskaičiuota, kad, pavyzdžiui, lūpų dažų per gyvenimą kiekviena moteris suvalgo apie 20 kg....

Įvertino Lietuvos ekonomiką: į Disneilendą galite nebevažiuoti (101)

Kol pasaulio ekonomika banguoja tarsi linksmieji kalneliai, o euro zonos ekonomikos augimas...

Prieškalėdinė karštinė: pirkti brangiausią dovaną yra pigiausias būdas? koks pirkinys – jau greičiau įžeidimas (103)

Prieškalėdinė karštinė įgauna pagreitį, o tradiciniai klausimai, kaip išrinkti dovanas...

Profesorius papasakojo, kodėl smegenys ima vis mažiau atlikti savo darbą: pateikia 6 žingsnius, kaip to išvengti (93)

Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda...

DELFI.lv

Masinis kalinių pabėgimas Latvijoje: 7 valandas niekas netikėjo, kad tai įvyko

1994 m. liepos 28 d. naktį Jelgavos ligoninės pacientai pastebėjo, kaip keli žmonės vienas po...

Spinalongos sala – be galimybės grįžti atgal (1)

Kretos sala patraukli tuo, jog nesvarbu, kurioje jos dalyje atostogautumėte, visada bus ką pamatyti....

Klaipėdoje pranešta apie sprogimo grėsmę prekybos centre: evakuoti pirkėjai ir darbuotojai parduotuvė atnaujina darbą (7)

Klaipėdos policijos pareigūnai gavo pranešimą apie galimą pavojų visuomenei. Pranešta, esą...

Tris kartus krūtinę tobulinusi Katryna įspėja moteris: vaizdas buvo tragiškas, viskas baigėsi komplikacijomis (125)

Jokia paslaptis, kad grožio pasaulyje populiariausiomis išlieka krūtinės ir nosies plastinės...