Šiaulių duobėtas gatves, nesaugias važiavimo sąlygas ir ištrupėjusius šaligatvius keiksnoja daugelis, tačiau atsakingi miesto valdininkai nepadarė visko, kad gatvių būklė pagerėtų. Pernai Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos Šiauliams buvo skyrusi 1 mln. 775 tūkst. Eur, bet buvo įsisavinta 125 695 Eur mažiau – 1 mln. 649 tūkst. Eur.
© T.Markelevičiaus nuotr.

„Tokie atvejai nėra dažni, mes laikome, kad Savivaldybė neatliko namų darbų“, – sako Automobilių kelių direkcijos Vietinių kelių skyriaus vedėjo patarėja Neringa Kryževičienė.

Apie 125 695 Eur Šiaulių lėšų – kam labiau reikia

Kasmet Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos skirsto Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, remontuoti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti savivaldybėse. Pernai Šiaulių miestui buvo numatyta skirti 1 mln. 775 tūkst. Eur, bet visų lėšų Savivaldybė panaudoti nesugebėjo – buvo įsisavinta 125 695 Eur mažiau.

Automobilių kelių direkcijos Vietinių kelių skyriaus vedėjo patarėja Neringa Kryževičienė „Šiauliai plius“ teigė, kad biudžete numatytos lėšos pervedamos tik tada, kai įvykdyti darbai pagrindžiami dokumentais. Kadangi pagal projektą visi numatyti darbai Šiaulių miesto gatvėse nebuvo atlikti, lėšos sumokėtos nebuvo. Jos atiduotos tiems, kuriems jų reikėjo labiau, kuriems lėšų numatytiems ir atliktiems darbams pritrūko.

Pasak N. Kryževičienės, direkcijoje teigiama, kad Šiaulių miesto savivaldybė neatliko namų darbų. Palyginti su kitomis šalies Savivaldybėmis, tokie atvejai pasitaiko labai retai, mat visi suskuba skiriamas biudžeto lėšas panaudoti laiku.

Peržiūrėjusi dokumentus, pašnekovė įvardijo, kad Šiauliuose lėšos nepervestos už neatliktus kelių remonto darbus trijose vietose – Dvaro g. ruože nuo Vytauto g.
iki Aušros al., Stumbro g. ruožui tiesti nuo Dvaro g. iki Tilžės g. ir žiedinei sankryžai įrengti Dvaro g. – P. Lukšio g. sankryžoje.

Užsitęsė dėl darbų pirkimo procedūrų?

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis informavo, kad gatvių remonto darbai užsitęsė dėl darbų pirkimo procedūrų. „Buvo gauta pretenzijų, jų nagrinėjimas užtruko. Viskas persikėlė į kitus metus“, – sakė jis.

A. Adomaitis patikino, kad sutartys dėl darbų yra pasirašytos, tad statyba minėtose gatvėse vyks.

Ar jau numatyta, kiek šiemet miestas gaus lėšų iš Kelių direkcijos? Skyriaus vedėjas teigė, kad skaičiai kol kas nėra aiškūs. Vadinasi, visiškai neaišku, kada minėtos gatvių atkarpos bus suremontuotos ir įrengta žiedinė sankryža.

„Nesam šventi“

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romanas Kančauskas išdėstė kiek kitokią istorijos versiją nei Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas A. Adomaitis. Susidaro įspūdis, kad Šiaulių valdžios atstovai nepajėgūs nei koordinuoti darbų, nei iki galo kovoti dėl pinigų, skiriamų miestui.

R. Kančausko teigimu, konkursą dėl Dvaro g. remonto buvo laimėjusi įmonė „Šiaulių plentas“. Projektui parengti jie samdė subrangovus, o pastarieji projekto laiku neparengė. Darbų be projekto atlikti negalima, tad buvo imta galvoti, kad reikia rengti naują konkursą.

Kadangi R. Kančauskas yra įmonės „Šiaulių plentas“ akcininkas, kilo interesų konfliktas, tad jis nuo reikalų nusišalino. „Laikas ėjo, užtruko procedūros, bet be jokios abejonės, darbai turėjo būti atlikti, „Šiaulių plentas“ tai žinojo. Darbų grafiko sutartis buvo nepasirašyta, čia rangovų kaltė, bet ir Savivaldybės atstovų kaltės yra“, – sakė pašnekovas.

Jis akcentavo, kad „Šiaulių plentas“ konkursą laimėjo labai aukštomis kainomis, vienai gatvei suremontuoti būtų tekę skirti dviejų metų Kelių direkcijos skirtas lėšas. Jokių kitų gatvių nebūtų galima buvę remontuoti, o Savivaldybė suinteresuota, kad darbų būtų atlikta ir kitose miesto gatvėse.

R. Kančauskas sakė, kad dėl žiedinės sankryžos įrengimo Dvaro g. – P. Lukšo g. sankryžoje jis pats labai stengėsi. Vyko į Kelių direkciją, prašė skirti daugiau lėšų ir jam buvo pažadėta, kad miestas papildomai jų gaus, nes Kelių direkcijos prioritetas – eismo saugumas.

Žiedinei sankryžai įrengti buvo pažadėta skirti net 57 924 Eur, tai yra dvigubai daugiau, nei reikia. Remonto darbai buvo įtraukti į objektų sąrašą, ketinta sutvarkyti ir šaligatvius, bet atsitiko nenumatytas dalykas.

Pasak pašnekovo, kadangi Seimo nariai gali išreikšti ministerijoms įvairius pageidavimus, kokiems objektams, mokykloms, darželiams ir kt. reikia skirti lėšų, to „pageidavimų koncerto“ rezultatas tas, kad žiedinei sankryžai įrengti lėšų ir nebeliko. „Apie 14 mln. 481 tūkst. Eur nusinešta iš to maišo pinigėlių, todėl ir nebegavome“, – sakė R. Kančauskas.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas prisipažino labai pykstantis ant įmonės, kurios akcininkas pats yra. „Prieš vėją nepapūsi. Man pačiam nemalonu, gal per didelis pasitikėjimas iš mano pusės buvo, nesugalvojau patikrinti. Kalti, kad to darbų grafiko nepasirašėme“, – sakė jis.

R. Kančauskas sako besitikįs, kad šiųmetės Kelių direkcijos lėšos miesto gatvėms tvarkyti bus skirtos didesnės. Kokia bus ši suma, paaiškės balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje.

Vairuotojai sako, kad jei Dvaro g. – P. Lukšio g. sankryžoje atsirastų žiedinė sankryža, būtų aiškiau, kur važiuoti. Be to, važiuojant žiedo link automobiliai mažina greitį, tad sumažėja avarijų tikimybė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įspūdingas pirkinys nepasiekė Liudviko Andriulio – naujos „Audi“ teks laukti ilgai (72)

Vokietijoje praūžusi smarki audra sugadino ne vieną naują „ Audi “ automobilį. Tarp...

„Audi Sport“ ambasadoriai pristatė ekstremalaus vairavimo laboratoriją

Daugiau kaip ketvirtį amžiaus automobilių versle ir sporte skaičiuojanti Kauno bendrovė „...

Pasigrožėkite brangiausiu pasaulyje automobiliu: „Ferrari 250 GTO“ planuojama parduoti už 39 mln. eurų (2)

Brangiausias pasaulyje automobilis rengiamas aukcionui. Manoma, kad rugpjūtį vyksiančiame aukcione...

Turizmas Lietuvos pasieniu – arčiau nei įmanoma įsivaizduoti

Lietuvoje populiarūs pažintiniai takai, įvairūs maršrutai po lankytinas vietas važiuojant nuo...

Paranoja ar sabotažas? Nutekintas „Teslos“ vadovo laiškas pribloškė (128)

Nepatenkintas įmonės „ Tesla “ darbuotojas įsilaužė į kompanijos gamybos operacinę sistemą...

Top naujienos

Vakarą praleidau ligoninės priimamajame: prakaito, alkoholio, šlapimo kvapai ir ilgas laukimas (207)

Niekas nenorėtų ten patekti. Nei kaip pacientas, nei kaip lydintysis. Bet kartais ne pačioje...

Mokesčių inspekcija paskaičiavo: jei 12 eurų mokate už kepsnį – turėtų atnešti du kilogramus mėsos (214)

Palangos verslininkų noras per vasarą užsidirbti visiems metams padarė meškos paslaugą visos...

Nakvynė pajūryje už 5 eurus: poilsiautojai iškenčia vos 2-3 dienas (34)

„Šalta, žmonių nėra, vasara – š*****“, – piktai rėžia namelius poilsiautojams...

Lietuvą palikdama Eurika Masytė sunkiai tramdė ašaras: ir šiandien dar jaučiuosi nepritapusi (4)

Minint valstybines šventes vis dar skamba legendinė daina „Laisvė“ ir turbūt nėra žmogaus...

Įspūdingas pirkinys nepasiekė Liudviko Andriulio – naujos „Audi“ teks laukti ilgai (72)

Vokietijoje praūžusi smarki audra sugadino ne vieną naują „ Audi “ automobilį. Tarp...

Bendrauti su Adomaičiu vengęs Brazys nesitiki stebuklų iš sugrįžtančių rinktinės veteranų

Pirmąjį sezoną Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerių štabe pabaigęs Mindaugas Brazys poilsio...

Teisiamųjų suole atsidūrusio Liberalų sąjūdžio reitingai smuko rekordiškai (44)

Jei rinkimai į Seimą vyktų dabar, Liberalų sąjūdis nepatektų į Seimą, nes neperžengtų...

Orai tradicijų nelaužys – per Jonines bus vėsu ir šlapia (12)

Šventinis savaitgalis gražiais ir saulėtais orais nelepins, šilta taip pat nebus. Šalyje vyraus...

Ji turėjo gimti mirusi: sukrečianti po aborto išgyvenusios naujagimės istorija (83)

Kai Melissai Ohden suėjo 14 metų, ji sužinojo šokiruojančią tiesą – jos motina nutraukė...

Apie svarbią organizmui medžiagą žino ne visi: trūkumas vargina, bet jį pastebėti sunku (15)

Galbūt apie tai nesusimąstėte, tačiau priežastis, kodėl jums norisi saldumynų, esate pavargę...