Ko gero nerasi šalyje istorinės technikos mylėtojo, kuris nebūtų girdėjęs apie palyginti neseniai Biržuose susikūrusį, tačiau labai iniciatyvų ir veiklų senovinės technikos klubą „Ekipažas“, kuriam jau antrą kadenciją vadovauja nagingas restauratorius ir aistringas tokios technikos mylėtojas Voldemaras Aišporas.
Biržiečiai drebins Rokiškį
© Algimantas Brazaitis

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, „Ekipažas“, vienijantis istorinių automobilių, motociklų ir kitos technikos savininkus, jos istorijos tyrinėtojus, žinovus, veteranus ir jaunimą, tik rugsėjį švęs šeštąjį gimtadienį, tačiau nuveikė jau nemažai. Surengta bemaž dvi dešimtys istorinės technikos parodų ir žygių, o nagingų meistrų prikeltais automobiliais ir motociklais gėrėjosi tūkstančiai žmonių.

Pradžioje buvo 18, dabar „Ekipažas“ vienija 31 narį, kurių amžius – nuo 20 iki 77 metų.

„Mus visus sieja ta pati „liga“ – dauguma klubo narių patys restauruoja ir prižiūri turimą techniką, ne vienerius metus dalyvauja renginiuose, yra įgiję nemenką patirtį, o svarbiausia – visi jie įsimylėję seną techniką, – pasakoja klubo prezidentas V. Aišporas. – „Ekipažo“ narių arsenale – seni motociklai, lengvieji automobiliai, visureigiai ir net sunkvežimiai.“

Pažvelgęs į biržiečių techniką, nepasakytum, kad jai jau per 40 ar net daugiau metų. Ji žvilga ir tviska, o varikliai dirba taip, lyg prieš kelias dienas būtų surinkti.

Kiek tos technikos biržiečiai turi? Daug. Beveik visi klubo nariai – ne po vieną ir ne po du egzempliorius. Pagrinde tai tarybinė technika, bet vis daugiau įsigyjama ir vakarietiškos.

Naujausias biržiečių užmojis – liepos 8-9 dienomis rengiamas istorinės technikos sąskrydis „Rokiškis Retro‘17“, tiesiogine to žodžio prasme sudrebinsiantis visą rajoną.

„Ekipažas“ Rokiškyje svečiuosis ne pirmą kartą. Pernai senovinių automobilių ir baikerių variklių gaudesys į tradicinę Oninių gegužinę kvietė pandėliečius, entuziastingai sutikusius pirmą kartą Pandėlio gatvėmis riedėjusių senovinių automobilių ir baikerių motociklų jungtinį paradą, kurio dalyviai sveikino pandėliečius su 425 metų miesto jubiliejumi.

Šįkart „Rokiškis Retro‘17“ dalyviai savo techniką atvairuos į Kriaunų seniūnijos Margėnų kaime esančią kaimo turizmo sodybą „Sartakampis“, kuri dvi dienas taps renginio baze.

Vyriausiasis ir vienas aktyviausių „Ekipažo“ narių – 77-erių Narcizas Mikšys, kaip ir dera solidžiausiam amžiumi, Rokiškio keliais vairuos seniausią, 1953 metais pagamintą GAZ M-20 automobilį, geriau žinomą „Pobedos“ vardu.

Jauniausias klubo narys – dvidešimtmetis Paulius Jankauskas, tačiau mažiausia metų turintį,
1987 m. gamybos „Lada Samara 2109 E2“ automobilį vairuos ne jis, o Gediminas Frankonis.

Galima prognozuoti, jog bene didžiausio dėmesio Rokiškyje sulauks V. Aišporo antrajam gyvenimui prikeltas GAZ 63 sunkvežimis, Biržus pasiekęs iš Kaliningrado srities karinio dalinio. GAZ 63 „apetitu“ degalams nesiskundžia, todėl jo savininkas vengia ilgų, nemažai kaštuojančių kelionių. Rokiškiečiams jis padarys išimtį ir parodys neeilinį eksponatą.

Biržiečių ir klubo svečių po registracijos formalumų „Sartakampyje“ laukia 80 km maršrutas, nusidrieksiantis vaizdingomis rajono vietovėmis, ekskursijos ir susitikimai su bendraminčiais, neabejingais daug mačiusiai ir turtinga istorija, jei prabiltų, galinčiai didžiuotis technikai.

Tą pačią dieną sąskrydžio dalyviai nukaks į Baršėnus, kur iš apžvalgos bokšto, iš 35 metrų aukščio dairysis po vaizdingas Sartų apylinkes.

12 val. visi pasieks Kriaunas, kur miestelio aikštėje išrikiuotą senovinę techniką iš arti galės apžiūrėti visi ja besidomintys, o žygio dalyviai susitiks su Kriaunų kaimo bendruomene.

Vėliau jie pasuks Obelių link, kur po pažinties su miesteliu lauks ekskursija į bene didžiausią jo įžymybę – Obelius garsinusią ir dabar tebeveikiančią spirito gamyklą.

Tačiau bene atsakingiausias pirmosios sąskrydžio dienos akcentas – istorinės technikos paroda Rokiškyje, Nepriklausomybės aikštėje, ir susitikimas su miesto žmonėmis. Šis renginys prasidės 16.30 val.

Sekmadienį „Rokiškis Retro‘17“ dalyviams bus pristatytas Kriaunų kulinarinis paveldas. Po degustacijos draugų rate aptarę išvyką į Rokiškį Sartų ežere jie išbandys plaustą ir valtis, o vėliau, nuleidę renginio vėliavą, pasuks atgal, Biržų link.

Žinoma, prieš tai įteikę prizus ir rėmėjų dovanas už kokybiškiausiai restauruotą motociklą ar automobilį, pagerbę seniausius ir jauniausius sąskrydžio dalyvius, atvykusius iš toliausiai ir arčiausiai.

Nebus pamirštas net ir tas, kam Rokiškio keliai nebus itin sėkmingi. Tačiau ar „didžiausio nelaimėlio“ prizas taps didele paguoda, atsakyti galės tik jį gavęs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasigrožėkite brangiausiu pasaulyje automobiliu: „Ferrari 250 GTO“ planuojama parduoti už 39 mln. eurų (1)

Brangiausias pasaulyje automobilis rengiamas aukcionui. Manoma, kad rugpjūtį vyksiančiame aukcione...

Turizmas Lietuvos pasieniu – arčiau nei įmanoma įsivaizduoti

Lietuvoje populiarūs pažintiniai takai, įvairūs maršrutai po lankytinas vietas važiuojant nuo...

Paranoja ar sabotažas? Nutekintas „Tesla“ vadovo laiškas pribloškė (120)

Nepatenkintas „ Tesla “ darbuotojas įsilaužė į kompanijos gamybos operacinę sistemą ir...

„Nissan“ ieško greičiausių „Gran Turismo“ žaidėjų

Japonijos automobilių gamintoja „ Nissan “ pranešime žiniasklaidai paskelbė ieškanti greitų...

„Porsche“ muziejuje atidaryta unikali jubiliejinė ekspozicija

„Porsche“ muziejuje Štutgarte atidaryta speciali ekspozicija „70 years of the Porsche sports...

Top naujienos

Gražulis neneigia vaiko mamai siūlęs darytis abortą (191)

Seimo narys Petras Gražulis su palangiške Birute Navickaite susilaukė vaiko, tokia žinia...

Artėjant savaitgaliui būtina žinoti: specialiame žemėlapyje – miškai, į kuriuos eiti draudžiama (15)

Dėl išaugusio gaisringumo beveik trečdalis Lietuvos savivaldybių apribojo patekimą į miškus ,...

Kelionė į Vilnių virto pragaru: milžiniškas karštis salone vairuotojo nejaudino (80)

Kelionė tarpmiestiniu autobusu keleiviams virto tikru košmaru. Jiems teko važiuoti 28 laipsnių...

Į Kauną atvykęs Bagatskis prisipažino pavydintis lietuviams ir išskyrė retai įvardijamą „Žalgirio“ sėkmės faktorių (2)

Šią savaitę Kaune prasidėjo tradicinė „Žalgiris” Talent Camp“ jaunimo stovykla, kurioje...

Britų generolas įspėja: Rusija ruošiasi karui (428)

Jungtinės Karalystės kariuomenės vadas generolas Markas Carletonas-Smithas ir vienas iš gynybos...

Komentatorius Rytis Vyšniauskas apie paslaptingą Peru rinktinę: lygiąsias išplėšti tikrai gali  projektas PAGEIMINAM (1)

Virtualios futbolo kovos PAGEIMINAM nesustoja! Šį kartą virtuali futbolo dvikova vyko tarp...

Prokuratūra reikalauja 6 žmones nužudžiusį ir 22 sužalojusį Dailidę kalėjime laikyti iki mirties (4)

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Lietuvos Aukščiausiajam Teismui padavė...

Žemaitaitis vadina Gražulį menkysta, siūlo šalinti jį iš partijos (126)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ketvirtadienį menkysta pavadino...

Siaubas Anglijos ligoninėje: dėl netinkamai paskirtų vaistų mirė 450 pacientų (26)

Vienoje Anglijos ligoninėje nuo stiprių skausmą malšinančių vaistų, paskirtų „be...