Šių metų pradžioje Rygoje susirinkę Lietuvos, Latvijos ir Estijos senovinės technikos klubų atstovai pasiryžo netradiciškai paminėti Baltijos kelio 30-ies metų sukaktį. Pasirašius tarptautinę sutartį, nuspręsta rugpjūčio 18-20 d., važiuojant senoviniais automobiliais, atkartoti „Baltijos kelią“ istoriniu maršrutu – Vilnius-Ryga-Talinas.

Įvertinus ir prisiminus tai, kad Baltijos kelią, kaip reiškinį, lėmė 1939 m. pasirašyti slaptieji protokolai, bus siekiama visuomenę supažindinti ne tik su transporto priemonėmis, kuriomis buvo važiuojama Baltijos kelio metu (iki 1989 m. rugpjūčio 23 d.), bet ir su technika, kuri buvo naudojama Molotovo-Ribentropo pakto sudarymo laikmetyje (1939 m. rugpjūčio 23 d.).

Kiekviena Baltijos valstybė į šį renginį deleguos iki 100 senovinių transporto priemonių: automobilių, motociklų, autobusų, ir sunkvežimių, kurie dalyvaus žygyje, Baltijos kelio minėjimuose ir senovinės technikos parodose. Atsižvelgiant į technikos amžių, renginio dalyviai galės įveikti ir ne visą žygio maršrutą. Bus galima pasirinkti tik kažkurį kelio etapą, prisijungiant nuo Vilniaus, Panevėžio ar Pasvalio ir keliaujant tiek, kiek leidžia technikos galimybės bei vairuotojo norai. Technikos registracija vykdoma senovinių automobilių klubo „Klasika“ internetiniame puslapyje: www.klasika.us

Senoviniai automobiliai. Dainiaus Nagelės nuotr.

Kiekvienos šalies atstovas yra atsakingas už savo šalies teritorijoje vyksiančio žygio ir su juo susijusių renginių įgyvendinimą bei vykdymą: Lietuvoje – Senovinių automobilių klubas „Klasika“, Latvijoje - „Latvijas Antīko automobiļu klubs“ ir Estijoje – „Eesti Vanatehnika Klubide Liidu liikmed“.

Į renginį kviečiami ne vien tik vairuojantys senovinę techniką. Senovinių automobilių žygis „Baltijos kelias 30“ prasidės Vilniuje, istorinio įvykio paminėjimu. Taigi, rugpjūčio 18 dieną, sekmadienį, nuo 10 val. iki 12 val. Katedros aikštėje visus kviečiame pagerbti tuos, kurie 1989-ais metais subrandino „Baltijos kelią“, pasiklausyti šiam įvykiui skirto koncerto, pasigėrėti senovinių automobilių paroda ir išlydėti juos į Baltijos kelio žygį.

Senoviniai automobiliai. Dainiaus Nagelės nuotr.

Dar vienas Baltijos kelio 30-mečio pagerbimas įvyks senovinių automobilių kolonai pasiekus Panevėžį. Čia, Cido arenos automobilių stovėjimo aikštelėje nuo 16 val. iki 18 val. vyks istorinės technikos paroda, minėjimas ir koncertas.

Trijų dienų kelionėje istoriniai automobiliai sustos ne tik Panevėžyje, bet ir Rygoje, Valmieroje, Viljandi ir Taline, kur bus surengtos senovinės technikos parodos bei Baltijos kelio 30-mečio minėjimai. Kiekvienoje Baltijos valstybėje bus surengti po du Baltijos kelio 30-mečio minėjimai ir istorinės technikos parodos. Senovinių transporto priemonių žygis „Baltijos kelias 30“ baigsis rugpjūčio 20 d. (sekmadienį) Estijos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Talino senamiestyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės