Valstybinis turizmo departamentas giriasi, kad šiemet Lietuvą aplankiusių užsienio turistų skaičius išaugs ne mažiau kaip 6 proc. Vis dėlto svečiams skirtuose žemėlapiuose nurodytų automobilių nuomos punktų atstovai teigia, kad automobilius besinuomojančių užsieniečių skaičiaus augimo nepastebėjo.
© Shutterstock nuotr.

Norint kuo geriau pažinti svečią šalį, itin pravartu išsinuomoti automobilį. Tą mielai daro ir lietuviai, vykdami į tolimesnius kraštus, į kuriuos keliauti savo automobiliu tiesiog neapsimoka. O kokia padėtis yra Lietuvos automobilių nuomos rinkoje? Gal atsirado pagyvėjimas, Lietuvai pradėjus pirmininkauti Europos Sąjungos (ES) Tarybai? Šį ir kitus klausimus uždavėme didžiausių Lietuvos automobilių nuomos bendrovių atstovams.

Pasak „Sixt Lietuva“ automobilių nuomos vadovo Algimanto Andrašiūno, skelbiami pranešimai apie į Vilnių atvykstančius ne tik įprastus turistus, bet ir su Lietuvos pirmininkavimu ES susijusius užsieniečius automobilių nuomos rinkai įtakos neturėjo. Jis pastebėjo, kad į su pirmininkavimu susijusius renginius atvykstančių užsieniečių dienotvarkės suplanuotos iš anksto, todėl didesnės įtakos nuomos rinkai jie nedaro. Su tuo sutiko ir „Avis Lietuva“ automobilių nuomos vadovas Kristis Avižinas.

Tuo tarpu „Budget“ automobilių nuomos vadovė Laima Gric pastebėjo, kad nuolatos daugėja turistų iš Vakarų ir Centrinės Europos. Pasak jos, staigaus antplūdžio, susijusio su Lietuvos pirmininkavimu ES ji nepastebėjo, tačiau neabejoja, kad informacijos sklaida ir Lietuvos populiarinimas prisidės prie atvykstančių turistų skaičiaus augimo.

Didėjantį turistų skaičių iš Vakarų ir Centrinės Europos paminėjo ir „Tfrifty/Dollar“ automobilių nuomos bendrovės vadybininkė Viktorija Bajarūnienė. Pasak jos, šiais metais užfiksuota maždaug 10 proc. daugiau klientų iš šių šalių.

Rinką pagyvino sporto renginiai

Tuo tarpu visų kompanijų atstovai vieningai teigė, kad šią vasarą Lietuvoje vykusių tarptautinių sporto renginių metų – Europos jaunimo futbolo, paplūdimio tinklinio čempionato, irklavimo varžybos, automobilių nuomai turėjo itin didelę įtaką. Automobilius nuomojosi ir komandų atstovai (tą paminėjo „Sixt Lietuva“), ir jaunųjų dalyvių šeimos, palaikymo komandos („Budget“), ypač Trakuose vykusio Pasaulio jaunių irklavimo čempionato metu.

Tarp valstybių, kurių piliečiai dažniausiai nuomojasi automobilius, „Sixt Lietuva“ atstovas pastebėjo ir patvirtino Turizmo departamento statistiką, kad gerokai padaugėjo turistų iš Ukrainos. Taip pat automobilius nuomojasi svečiai iš Vokietijos, Rusijos. Daug besinuomojančių yra iš Italijos, Prancūzijos, taip pat Jungtinės Karalystės („Budget“, „Avis Lietuva“).

Keliauja po Baltijos šalis

Į klausimą ar dažnai į nuomos bendroves kreipiasi norintys keliauti ne tik po Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis, A. Andrašiūnas atsakė, kad didžiąją dalį besinuomojančių automobilius sudaro verslo klientai, tačiau vasarą gerokai padaugėja poilsiaujančių užsieniečių, kurie keliauja po Latviją, Estiją, taip pat užsuka ir į Lenkiją. Be to, vasarą gerokai dažniau automobiliai grąžinami Rygoje ar Taline, kuomet kelionė tęsiama kitu transportu.

„Budget“ vadovės L.Gric pastebėjimu, vasaros sezono laikotarpiu labai populiaru nuomotis automobilį Vilniuje (Kaune), o jį grąžinti Rygoje arba Taline. Taip turistai savarankiškai aplanko gražiausias Baltijos šalių vietas, jiems nereikia toli grįžti į pradinį automobilių nuomos punktą. „Thrifty/Dollar“ atstovų teigimu, nuomotais automobiliais itin dažnai keliaujama po Baltijos šalis ir net apie 20 proc. jų paliekama Rygoje arba Taline.

Pasitaiko linksmų nutikimų

Išsinuomojusiems automobilius užsieniečiams pasitaiko įvairiausių kuriozų. Bene dažniausias atvejis – svečiui atvykus į Vilnių paaiškėja, kad automobilis buvo užsakytas kitame mieste (pavyzdžiui, Ispanijos mieste Valensijoje). Taip pat dažnai grąžindami automobilį klientai ilgai klaidžioja, nerasdami mažo Vilniaus oro uosto pastato, kur įsikūrusios didžiausių automobilių nuomos bendrovių mašinų paėmimo ir grąžinimo vietos.

Pasitaikė ir atvejis, kuomet anksčiau tik automobilius su automatine pavarų dėžę vairavęs klientas po ilgo važiavimo antra pavara 60 km/val. greičiu, neapsikentęs paskambino nuomos bendrovės atstovui klausdamas, kodėl mašina nerieda greičiau. Nors prietaisų skydelis signalizavo, kad reikia įjungti aukštesnę pavarą, žmogus nepagalvojo, kad jų yra daugiau nei dvi.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyras palaidojo tėvą prabangiame BMW visureigyje (34)

Vienas nigerietis palaidojo savo tėvą ne karste, o naujame automobilyje, praneša „The Daily...

Kodėl „Tesla“ neišvengia avarijų? Atsakymas paaiškėjo po eksperimento (45)

Pirmas dalykas, su kuriuo susiduriama vairuojant „ Tesla “ automobilį su įjungta autopiloto...

Kaminkrėtys iš Austrijos atidarys „Volkswagen Golf“ muziejų (4)

Kaminkrėtys iš Austrijos Josephas Juza didžiuodamasis pristato savo „ Volkswagen Golf “...

Automobilių mokestis: kokiu keliu žengs Lietuva? (305)

Tai yra neišvengiama: Lietuvoje automobilių mokestis bus anksčiau ar vėliau įvestas. Esminis...

Muskas nejuokavo, kai sakė, kad naujasis „Tesla Roadster“ turės raketas (3)

Elono Musko pokštai dažnai yra persipynę su realiais planais. Niekas netikėjo, kai jis...

Top naujienos

Amžiaus energetikos mįslė: kas yra energetikos pilkieji kardinolai (9)

Šių metų kovo gale premjeras Saulius Skvernelis staiga atleido savo patarėją energetikai Tomą...

STT vadas: korupcijos masto mažėjimas ar didėjimas pasimato ne iš karto

Naujasis Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) direktorius Žydrūnas Bartkus sako, kad politinės...

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1250)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Netikėtas pasiūlymas „dyzelių“ Europoje kritikams atskriejo iš JAV (19)

Dalį verslo Europoje prancūzams su džiaugsmu pardavusi bendrovė „ General Motors “ visų...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (25)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Japonija: drebėjimas toks stiprus, kad sunku išstovėti ant kojų papildyta (3)

Antrąjį pagal dydį Japonijos miestą Osaką pirmadienį rytinio piko valandą sukrėtė stiprus...

Nepersistenkite: šiuos daiktus valote gerokai dažniau nei reikėtų

Norite tikėkite, norite ne, bet būna ir taip, kad valoma per daug. Jei daiktus valote per dažnai,...

Skrydžio baimę padės įveikti ne tik aukštos klasės patogumai

Pilotai neretai nudžiunga, kai kas nors užsuka į jų kabiną pasisveikinti ar apsižvalgyti, tad...

Dažnai pašiepiamų Jorko princesių Beatrice ir Eugenie gyvenimas: buvo paskleista ir labai netikėtų gandų (2)

Daugelis mėgsta Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą, ne vienas norėtų būti jos dalimi,...