aA
Savaitgalį į kelius išvykę kultūrinio, pažintinio bei masiškiausio motociklininkų renginio po visą Lietuvą „Ryterna modul Mototurizmo ralis“ dalyviai per vieną dieną vienu metu apvažiavo Lietuvą visais kelias ir taip ją suvienijo. Motociklininkai keliavo per kultūros paveldo, istorinius objektus tam, kad pažintų Lietuvą, jos istoriją, žmones, jų šiandieną, taip pat parodytų visuomenei, kaip svarbu visa tai žinoti, kuriant savo šalies ateitį.
"Mototurizmo ralio" nugalėtojai
"Mototurizmo ralio" nugalėtojai
© Organizatorių nuotr.

600 dalyvių aplankė mažąsias kultūros sostines, istorinius objektus, ženklinančius Prezidento Kazio Griniaus atminimą, knygos istoriją (minint bibliotekų metus), susitiko su vietos bendruomenėmis ir įveikė tiek kilometrų, kiek aplink žemę apsukus penkis kartus.

Lietuvą vienija tikri lyderiai

Šeštus metus savo kraštą mylintys lyderiai tradiciškai keliavo motociklais ir bendravo su vietiniais žmonėmis, kurie laukė ir sutiko, pasakojo apie jų lankomų vietų istoriją, kokiomis mintimis šiandien gyvena. Ir visa tai vyko net 40-yje Lietuvos vietų.

„Tai jau net ne renginys, o labiau reiškinys. Ir jis šį kartą skelbė „Parodyk kelią Lietuvos“. Šiame pasakyme galima įžvelgti ne tik tiesioginę prasmę, bet taip pat suprasti, kad kiekvienas galime ir turime būti aktyvus pažindami ir kviesdami kitus pažinti savo kraštą. Juk tik lyderiai yra tie, kurie imasi iniciatyvos ir veda visus paskui save. Ar ne per pažinimą, ateina tikras supratimas, kas esi ir kas yra Lietuva“, – retoriškai klausė organizatorių atstovė Birutė Vaitkutė.

„Daugelio motociklus ir aprangą puošė ne tik specialūs renginio lipdukai, bet ir valstybinės trispalvės vėliavėlės bei Vyčio ženklai. O veiduose – laisvės pojūtis ir pasididžiavimas Lietuva. Iki susitikimų 2017 m.“, – sakė renginiui lankomas vietas rekomenduojančio Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Renginį globoja J.E. Valdas Adamkus

Renginio maršrutai šį kartą vedė ne tik vietos bendruomenių keliais, bibliotekų ir knygų. O taip pat ypatingas dėmesys buvo skirtas Lietuvos mylėtojui, visą savo gyvenimą paskyrusiam krašto žmonių gerovei ir sveikatai, kovojusiam už Lietuvos valstybės atkūrimą, laisvę, demokratiją, prezidentui Kaziui Griniui, minint jo 150-ąsias gimimo metines.

K. Griniaus temą globojo ir palaikė asmeniškai jį pažinojęs prezidentas Valdas Adamkus. Apie tai jis kalbėjo ir specialiame vaizdo interviu.

Laimi intelektualiausi

Ant apdovanojimų pakylos lipo komandos, kurių kelionė buvo turiningiausia – aplankė daugiausiai lankomų vietų ir nuvažiavo mažiausiai kilometrų. Pirmąja vieta džiaugėsi ir Susisiekimo ministro įsteigtą taurę laimėjo komanda iš Vilniaus „Hondaciklai“: Darius Lesnikauskas, Donatas Bertašius, Domas Paberžis, Ričardas Bernotavičius, Rytis Markevičius.

Vyrai kelionės maršrutą planavo iš anksto, deja, šiuos planus jiems teko keisti. Pasak laimėtojų, jie planavo kelionę pradėti nuo Šeduvos, todėl pasiėmę iš anksto organizatorių paskelbtą šios mažosios kultūros sostinės aprašymą renginio išvakarėse atvyko į ją ir viską joje aplankė: bažnyčią, Retromobilių muziejų, malūną.

„Kaip ir visi žinojome objektų temas, žinojome dalį punktų – Mažąsias kultūros sostines. Mes jau vakarieniavome Šeduvoje, kai buvo paskelbtas likusių punktų išsidėstymas. Pastebėjome tašką arti Ventos. Kadangi Papilėje esu buvęs ne vieną kartą, aš žinojau, kad su S. Daukantu ten yra susiję nemažai vietų. Manėme, kad tai gali būti Daukanto paminklas, nes nurodytas laikas buvo bet kada, o muziejus dirba nuo devintos valandos.

Ryte atvykę laukėm užduoties, nes įtarėm, kad bus organizatorių klasta. Taip ir buvo – užduotis. Norint ją įveikti turėjai ne tik nusifotografuoti, bet ir atsakyti į klausimą. O visa tai galėjai padaryti tik gerai perskaitęs užduotį. Taip ir buvo. Mums fotografuojantis ant paminklo laiptelių, kurie yra už tvorelės, todėl paprastai taip tikrai nedarytum, ten pamatai ir atsakymą į klausimą – kiek knygų yra pavaizduota paminkle“, – kelionės įspūdžiais dalijosi komandos kapitonas D. Lesnikauskas.

Pasak laimėtojų, jiems pirmąją vietą laimėti padėjo ir daugiau svarbių momentų.

„Pradėjome nuo užduočių skaitymo, nes ankstesnė dalyvavimo patirtis jau buvo davusi mums pamoką, kad pirmiausia reikia skaityti, o tik po to žiūrėti į žemėlapį. Ypatingai, kad paprastai būna lankomos vietos, kurios žemėlapyje nenurodytos, o jos gali būti pakeliui, nesunkiai atliekamos ir paprastai suteikia nemažai taškų. Ir greičiausiai, jeigu ne šie du lankomi objektai, mes į prizininkus nebūtume patekę“, – atviravo D. Paberžis.

Antrąją vietą dalinosi komanda „Alpinistai“: Henrikas Eimontas, Audrius Janušauskas, Dainius Šalucha. Trečiąją vietą laimėjo komanda „Geležiniai“: Saulius Stepanauskas, Arūnas Garbauskis, Tomas Bulotas.

Garbės reikalas – KPD nominacija

Tradiciškai apdovanojami ir daugiausia Kultūros paveldo departamento (KPD) rekomenduotų vietų aplankę „Ryterna modul Mototurizmo ralis“ dalyviai. Šiais metais tokių vietų buvo šešios: S. Antano ir M. Miškinių literatūrinė-etnografinė sodyba, Bijotų dvaras, Glitiškio dvaro biblioteka, istorinė prezidentūra Kaune, J. Basanavičiaus gimtinės muziejus, Kurnėnų mokykla.

KPD nominacija ir įsteigtais knygų rinkiniais apie paveldą džiaugėsi trys komandos: „Druska ir pipirai“ (Vytautas Juodagalvis, Lina Žilinskaitė, Simas Ivickas, Lina Gutauskaitė, Mija Rimšelytė, Vidas Rimšelis, Vaidas Stumbras, Sandra Varnaitė), „Talda“ (Dalius Mašonis, Darius Miškinis, Juridas Švedas, Saulius Rubėnas) ir „Streetfighters“ (Dainius Jankūnas, Vytautas Buitvydas, Rita Andrejeva).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Spalvingų automobilių kolonos Meksikos gatvėse pažymi Nepriklausomybės dieną

Pažemintų, modifikuotų automobilių gerbėjai išvažiavo į Meksikos sostinės Meksiko gatves –...

Lietuvoje įkurtas naujas benzingalvių klubas: veiklą pradėjo į dienos šviesą ištraukę rečiau matomus automobilius

Tradiciškai ruduo žymi automobilių kultūros entuziastų bendruomenės sezono pabaigą. Tik ne...

Konstitucijos prospektas Vilniuje tapo šou arena: zvimbė tikrų tikriausia formulė bei buvo pasiektas naujas Gineso pasaulio rekordas

Po 12 metų pertraukos Vilniuje vėl zvimbė tikras sportinis Formulės 1 automobilis. 2011...

Sostinėje pristatytas „Formulės 1“ automobilis: kurtinantis garsas pritraukė minią gerbėjų

Po 12 metų pertraukos į Lietuvą sugrįžta „Red Bull Showrun“, kurio metu jau šį...

Top naujienos

Remti Kremlių darosi vis labiau gėdinga: Maskvos sąjungininkai tyliai gręžiasi nuo Putino  apie atvykstančius rusus gimsta anekdotai (4)

Tradiciniai Maskvos sąjungininkai Vidurio Azijoje tyliai žengia žingsnius, greičiausiai kaip...

Siūlo nepamiršti vienos energijos rūšies: kritiniu momentu duotų trečdalio milijardo naudą (1)

Mažųjų hidroelektrinių infrastruktūra kritinėmis aplinkybėmis galėtų atnešti Lietuvos...

Reikia skubių sprendimų, o šalies vadovai vėl nesutaria: svaidosi kaltinimais ir vis skambesniais epitetais (14)

Vėl užvirė politinė kova, kas turėtų keliauti į Europos Vadovų Tarybą ( EVT ) – prezidentas...

Žada nemalonius pokyčius dalies automobilių savininkams – gudrybės nebeveiks (15)

Kiekvieną dieną gatvėse galima išvysti automobilius, kurie paskleidžia debesį akivaizdžiai...

Ukrainos žvalgybos vadovas: pasirengimas Putino nušalinimui jau prasidėjo (2)

Rusija pati įsivarė save į kampą, bet dar gali užbaigti karą ir nežlugti. Tam tereikia nuo...

Šeimos gydytoja: pradėjo daugėti darbingo amžiaus pacientų, kurie nebegali kentėti tokios kasdienės savijautos

VUL Santaros klinikų šeimos gydytoja Kamilė Gricienė stebėdama pacientus ir jų nusiskundimus...

Žemę pasiekė stulbinantis radijo bangų pliūspnis iš kosmoso gelmių: neįprastai galingi signalai suglumino astrofizikus (2)

Identifikuotas keistas naujas signalas, sklindantis pro laiko ir erdvės bedugnę. Pernai aptiktas...

Karas Ukrainoje. Rusija užpuolė Zaporižę, okupantų veiksmai išduoda Putino prioritetus (2)

Po to, kai Ukrainos pajėgos iš rusų okupantų atkovojo strategiškai svarbų Lymano miestą,...

Pirmą užsienio kregždę į Lietuvą atginė tobulo kovotojo vizija ir antipatija premjerui specialiai Delfi iš Kelcų

Karatė pasaulis – uždaras ir konservatyvus: lygiai kaip madas jame diktuojanti Japonija. Tad į...

Netrukus Ukrainos fronte gali būti lemtingų naujienų: štai tada ant Putino kaktos atsiras žymė (8)

Rusija turi pakankamai ginkluotės ir žmonių, kad karą Ukrainoje tęstų dar pakankamai ilgai,...