aA
Būsimas vairuotojas, važiuojantis vairavimo mokyklos automobiliu viešajam transportui skirta eismo juosta, ir nė nesistengiantis persirikiuoti į jam tinkamą – tokį vaizdą gatvėje išvydęs vilnietis neslėpė pasipiktinimo. Pasak filmuotą medžiagą atsiuntusio vyro, keista, kad pažeidinėti taisykles mokoma ne kur kitur, o vairavimo mokykloje. Visgi paaiškėjo, kad instruktorius privalėjo leisti mokiniui suklysti – tą lėmė gana netikėta priežastis.

Redakcijai parašęs vyras jį nustebinusį vairavimo mokyklos „Autoeksternas.lt“ automobilį pastebėjo Vilniuje, netoli Edukologijos universiteto žiedinės sankryžos.

„Kadangi pats vairuoju elektromobilį it labai dažnai, kur leidžia ženklinimas, renkuosi A juostą (skirtą viešajam transportui), neretai joje sutinku vairuotojų, kuriems ta juosta važiuoti nepriklauso. Visada galvojau, kad toks elgesys – žemo intelekto rodiklis, bet pasirodo, vairuotojai taip mokomi elgtis vairavimo mokyklose“, – piktinosi vilnietis.

Bauda – instruktoriui

Pamatęs filmuotą medžiagą Artūras Pakėnas, vairavimo mokyklos VšĮ „Amplius.lt“ vadovas, pabrėžė, kad toks elgesys rodo instruktoriaus neatsakingumą.

„Mokymo metu teisiškai vairuotojas yra instruktorius, ne mokinys, kuris teisės vairuoti dar neturi. Ir nėra jokio pagrindo važiuoti A juosta, pasiteisinimai, kodėl ja važiuojama, neveikia“, – griežtai kalbėjo A. Pakėnas.

Pašnekovas neslėpė, kad dirbant pasitaiko situacijų, kai mokinys nesugeba atlikti kažkurio veiksmo ar suklysta ir mokomasis automobilis atsiduria netinkamoje juostoje, pasuka ne ten, kur turėtų, ir pan. Tad svarbiausia yra tai, kaip elgtis nuspręs instruktorius. Tinkamiausias elgesys, anot patyrusio vairavimo mokytojo, būtų gana paprastas: užuot leidęs mokiniui važiuoti toliau ir daryti pažeidimą, instruktorius turėjo sustabdyti jį ir liepti rodyti posūkį tam, kad vairuotojams būtų aišku, jog norima persirikiuoti.

„Netikiu, kad neatsirastų žmonių, kurie įleistų. Galbūt ne pirma mašina, gal ne trečia, bet pas mus tikrai yra gerų vairuotojų“, – tikino A. Pakėnas.

Jis pabrėžė ir tai, kad jeigu policijos pareigūnai nuspręstų skirti baudą už įvykdytą kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą, bauda būtų skirta instruktoriui, ne mokiniui.

Privalo leisti suklysti

Visgi Olegas Orlovas, vairavimo mokyklų tinklo „Autoeksternas“ vadovas, išgirdęs apie vilniečio pasipiktinimą, paaiškino, kokia priežastis lėmė, kad vairavimo mokyklos automobilis atsidūrė viešajam transportui skirtoje eismo juostoje.

O. Orlovas DELFI pasakojo, kad trečiadieniais ir ketvirtadieniais vairavimo mokyklose laikomos įskaitos. Esą stengiamasi per dvi dienas surinkti visus besimokančius ir leisti jiems pamėginti išlaikyti įskaitą vairavimo mokykloje. Jei šią išlaiko, jie gauna pažymėjimą apie baigtus kursus ir gali keliauti į VĮ „Regitrą“ laikyti vairavimo egzaminų, jei ne – grįžta mokytis toliau.

„Anksčiau buvo taip, kad mokinys išlankydavo reikiamą vairavimo pamokų skaičių ir galėjo keliauti į „Regitrą“, dabar įstatymu reikalaujama įvertinti jo gebėjimus įskaita. Ir jeigu mes per įskaitą jam neduodame suklysti, tai kokia čia įskaita? Juk, pavyzdžiui, negalime sakyti mokiniui, kad kažkur jis važiuoti negali, nes jis klaidos nepadarys, bet ir įvertinti jo gebėjimų negalėsime“, – pabrėžė O. Orlovas.

Be to, akcentavo pašnekovas, klaidos aptariamos ne važiavimo metu, o sustojus. Ir būtent sustojus pateikiamas įvertinimas, ar įskaita išlaikyta, ar ne.

„Policija labai retai stabdo mus, mato, kad mokomasis automobilis, ir žino, kad tą mokinio klaidą mes įvertinsime. Net jeigu sustabdo, mes paaiškiname, kokia situacija, ir baudos mums neskiria. Juk neleidę mokiniui suklysti mes niekaip nežinosime, ar jis gali vairuoti savarankiškai“, – kalbėjo pašnekovas.

Beje, O. Orlovas akcentavo, kad dėl to, jog mokinys važiavo A juosta ir nepersirikiavo į jam tinkamą, įskaitos jis negavo, mat vairavimo egzamine tokia klaida būtų priskirta prie kritinių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Policija patikrino, kokie automobiliai statomi neįgaliųjų vietose: baudos – negąsdina (94)

Kauno policija penktadienį pradėjo netikėta akcija. Diena anksčiau patikrinę, ar vairuotojai...

Netikėtą reidą surengę Kauno pareigūnai prasižengusių nespėjo net stabdyti (111)

Kauno Kelių policijos pareigūnai ketvirtadienio vakarą surengė netikėtą reidą....

„Kelių gaideliai“ turės tvardytis: naujieji radarai pažeidėjų nesirinks – fiksuos visus (103)

Kai kurie stacionarūs greičio matuokliai yra lyg vaiduokliai. Važiuodami pro juos vairuotojai...

Ištyrė: aštuoni iš dešimties pėsčiųjų būtų nubausti už telefonų naudojimą einant gatve (34)

Eidami gatve išmaniuoju telefonu naudojasi 8 iš 10 žmonių, rodo draudimo bendrovės...

Vilnietę nustebino policijos „operatyvumas“: skundą atmetė per porą minučių (75)

Kiekvieną dieną šimtai lietuvių gauna įvairiausias baudas už vienokį ar kitokį pažeidimą....

Top naujienos

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (79)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Tiekėjai kyla prieš vieną didžiausių pirkėjų (35)

Lietuvos daržovių augintojų asociacija planuoja skųstis atsakingoms institucijoms vieno iš...

Putino slaptųjų misijų Ukrainoje ir Sirijoje vado lėktuvas išskrido iš Lietuvos: buvo taisomas Žiemelio įmonėje patikslinta 18:23 (211)

Penktadienį dėl techninių problemų Lietuvoje priverstinai nusileidęs artimo Vladimiro Putino...

Vaida Kurpienė: jokiais laikais nevalgėme tiek daug mėsos

Kad ir kokia aktuali atrodytų aplink vis eskaluojam sveikos mitybos tema, Lietuvoje padėtis ne tik...

Metų seklys: sukčius geriausiai atbaido frazė „Aš neturiu pinigų“ (10)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Varšuvos universiteto profesorė įspėja: po Prezidento rinkimų Lietuvos gali laukti nelinksmas scenarijus (137)

Nerimą turėtų kelti ne tik realios valdžios galimybės čia ir dabar primesti savą valią,...

35 kg antsvorio atsikračiusi Aušra Kilkuvienė renginyje - sunkiai atpažįstama (1)

Pirmą kartą prie vakarienės tamsoje stalo svečiai rinkosi 1999 metais Ciuriche, Šveicarijoje, kai...

Naujo „Audi A6“ testas: ar tai – lietuvio svajonių automobilis? (4)

Na, pasakykite man, koks žmogus nenorėtų išbandyti naujausio „ Audi A6 “? Jau aštuntą kartą...

Mišką paskandinęs ežeras spalvą keičia 2 kartus per metus

Pažintį su Tytuvėnų regioniniu parku siūlome pradėti nuo 21 metro aukščio bokšto, kuris...