Kaip trečiadienį pranešė naujienų agentūra ELTA, šiuo metu užfiksuota daugiau nei 1000 vairuotojų, kurie sulauks baudų.

„Nuo 2025 m. sausio 1 iki vasario 10 d. užfiksuota 424 str. 1 d. pažeidimų, Transporto priemonių vairavimas nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu – 1020“, – ELTA cituoja Policijos departamento Komunikacijos specialistę Jorūnę Liutkienę. Šis Administracinių nusižengimų kodekso straipsnis numato baudą nuo 30 iki 50 eurų.

Pirmą kartą pažeidus taisykles taikoma pusė minimalios baudos – 15 eurų.

Policijos departamento viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys ragina vairuotojus nesėsti prie vairo nepasitikrinus sveikatos ir perspėja, kad pažeidimai fiksuojami automatiškai.

„Lietuvos keliuose yra daug automatinių pažeidimų fiksavimo sistemų. Fiksuojami greičio pažeidimai, transporto priemonės, kurios neapdraustos privalomuoju draudimu, neturi techninės apžiūros. Šioje vietoje papuola ir tie vairuotojai, kurie neturi galiojančio vairuotojo pažymėjimo“, – LNK žinioms pasakoja V. Grašys.

Vidutinio greičio matuokliai prie Seimo tunelio

Jis priduria, kad vairuotojai turėtų kuo skubiau pasitikrinti sveikatą ir gauti medicininę pažymą. Jiems nereikia papildomai informuoti policijos, „Regitroje“ duomenys atnaujinami automatiškai.

Anot V. Grašio, tiems, kurie piktybiškai vengia pasitikrinti sveikatą gali didėti baudos, tačiau teisės aktuose nenumatyta, jog jie galėtų visiškai netekti teisės vairuoti. Vis dėlto, jis tikina, kad vairuotojų sveikata yra itin svarbi saugiam eismui.

„Sveikatos pažyma reikalinga tam, kad vairuotojas būtų sveikas ir galėtų priimti tinkamus sprendimus. Jeigu jis nėra pasitikrinęs, galbūt turi kokių nors sveikatos problemų ir gali atsitikti nelaimė dėl sveikatos, pavyzdžiui, kokio nors priepuolio. To pasekmės gali būti labai liūdnos – kalbame apie žmonių gyvybę ir sveikatą“, – sako V. Grašys.

Eismas

„Regitros“ duomenimis, šiuo metu yra apie 61 tūkst. vairuotojų, kuriems yra sustabdyta teisė vairuoti. Pabrėžiama, kad kai kurie iš jų galbūt nusprendė negrįžti į eismą, todėl nėra tikslo atnaujinti visas šias pažymas. Be to, šis pokytis nėra baigtinis, todėl skaičiai kasdien keičiasi.

Įmonė informavo ELTA, jog daugiausiai sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų yra 30-34 metų amžiaus ir 65-79 metų amžiaus kategorijose. Daugiausiai nepasitikrinusių sveikatos vairuotojų yra Vilniaus ir Kauno savivaldybėse, o mažiausiai – Birštono ir Neringos savivaldybėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)