aA
Paskelbus karantiną sustojo ne tik verslo įmonių veikla, tačiau buvo nustotos teikti ir įvairios paslaugos. Viena tokių paslaugų – vairuotojų mokymo kursai, kuriuos privalo išklausyti teisę valdyti transporto priemones praradę vairuotojai. Aklavietėje atsidūrę piktinasi, kad net ir atlikę bausmę susigrąžinti vairuotojo pažymėjimo negali, o dėl to gali netekti ir darbo vietų.
Po 3 mėnesių be „teisių“ vairuotojas neviltyje: bausmę atlikau, bet ją pratęsė neribotam laikui
© DELFI / Ainis Gurevičius

Skaitytojas Dovydas (vardas pakeistas, asmuo redakcijai žinomas – „Delfi“) į redakciją kreipėsi teigdamas, kad pateko į neeilinę situaciją. Dar prieš karantiną Dovydui buvo atimta teisė vairuoti trims mėnesiams, tačiau dabar, kai balandžio 17-ąją paskirta bausmė baigėsi, vyras negali susigrąžinti prarastos teisės vairuoti, nes nėra vykdomi privalomieji vairuotojų mokymai.

„Tai yra mano pirma nuobauda per 40 metų vairavimo stažą. Kreipiausi į „Regitrą“, tačiau gavau atsakymą, kad negaliu susigrąžinti teisės vairuoti, nes nesu išklausęs papildomo vairuotojų mokymo kursų. Karantino metu vairavimo mokyklos, kaip ir visos kitos šalies mokymo įstaigos, nedirba, ir aš neturiu galimybės numatytą kursą išklausyti. Vadinasi, pasibaigus man skirtos nuobaudos terminui, dėl nuo manęs nepriklausančių aplinkybių ir ne dėl mano kaltės, nuobauda bus pratęsta nenumatytam laikotarpiui. Manau, kad tai yra nesąžininga“, – aiškino skaitytojas.

Sąlygos švelninamos ne visiems

Dovydas teigė, kad dabar, tais atvejais, kai vairuotojo pažymėjimas baigia galioti, jį vairuotojai gali pasikeisti po karantino ir dar per mėnesį laiko po jo pabaigos, taip pat ir pasibaigus automobilio techninei apžiūrai galioja ta pati tvarka, tačiau norintiems atgauti vairuotojo pažymėjimą, lengvatos nesuteikiamos.

„Kodėl karantino metu negali būti grąžintas vairuotojo pažymėjimas, kai bausmė jau yra atlikta, nukeliant papildomo vairuotojų mokymo kursus, kurie trunka trumpiau nei vieną dieną, po karantino? Vairuotojai, kurių pažymėjimo galiojimas karantino metu bus pasibaigęs, nebus baudžiami, o tie, kurių vairuotojo pažymėjimas karantino metu turėtų pradėti galioti, bus baudžiami“, – piktinosi Dovydas.

Skaitytojas teigė, kad tokia situacija neramina ir dėl galimybės netekti darbo. Dovydas aiškino, kad jo darbas yra tiesiogiai susijęs su vairavimu, tačiau dėl 3 mėnesių darbo kitokiomis sąlygomis su vadovais pavyko susitarti, vis tik jei jis savo funkcijų negalės atlikti dar ilgiau, dėl susiklosčiusios situacijos gali prarasti darbą.

Po 3 mėnesių be „teisių“ vairuotojas neviltyje: bausmę atlikau, bet ją pratęsė neribotam laikui
© Stopkadras

Susigrąžinti galima, tik su viena sąlyga

Valstybės įmonės „Regitra“ komunikacijos skyriaus specialistė Emilija Bardauskienė teigė, kad įmonė karantino laikotarpiu sudarė galimybę susigrąžinti teisę vairuoti tiems asmenims, kuriems ji buvo atimta dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų trumpiau, kaip vieneriems metams. Nors įprastai ši paslauga teigiama įmonės padaliniuose, dėl susiklosčiusios situacijos laikinai teisė vairuoti grąžinama nuotoliniu būdu.

„Taigi, kalbant plačiau apie tuos asmenis, kurie teisę vairuoti prarado trumpiau nei metams ir nori ją susigrąžinti, jiems dokumentų pateikimo tvarka priklauso nuo to, ar pažeidimas buvo padarytas esant apsvaigusiam, ar ne. Atkreiptinas dėmesys, kad norint susigrąžinti teisę vairuoti turi būti praėjęs teisės vairuoti atėmimo terminas ir baigti papildomi mokymai vairavimo mokykloje. Pastebėtina, kad vairuotojų mokymo sritį kuruoja Susisiekimo ministerija“, – aiškino E. Bardauskienė.

Išlygų netaikys

Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyriaus laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas Dalia Perednienė teigė, kad teisė vairuoti, po to, kai ji būna apribota dėl padarytų KET pažeidimų, grąžinama tik nustatyta tvarka užbaigus papildomą vairuotojų mokymą.

„Pažymėtina, kad nurodyta prievolė įtvirtinta įstatymo lygmens teisės akte ir yra būtina teisės vairuoti grąžinimo sąlyga, todėl Susisiekimo ministerija negali priimti sprendimų dėl įstatyme nustatytų imperatyvių nuostatų, t. y. būtinų teisės vairuoti grąžinimo sąlygų įvykdymo, nepaisymo“, – aiškino D. Perednienė.

Susisiekimo ministerijos atstovė atkreipė dėmesį, kad papildomą vairuotojų mokymą sudaro ne tik teorijos mokymas, bet ir praktinio saugaus, ekonomiško ir ekologiško vairavimo mokymas, todėl surengti papildomą vairuotojų mokymo kursą nuotoliniu būdu nėra galimybių.

„Atkreipiame dėmesį, kad teisė vairuoti transporto priemones atimama už sunkius KET pažeidimus, todėl ši teisė negali būti grąžinta kitokia, nei numatyta įstatymuose, lengvatine, tvarka. Dėl esamos situacijos šis klausimas bus svarstomas, bet sprendimai nebus skuboti. Jei nauji sprendimai bus priimti, visuomenė bus informuota“, – sakė specialistė.

Po 3 mėnesių be „teisių“ vairuotojas neviltyje: bausmę atlikau, bet ją pratęsė neribotam laikui
© DELFI / Karolina Pansevič

Keli būdai susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą

E. Bardauskienė vairuotojo pažymėjimą praradusiems asmenims priminė, kad atsižvelgiant į tai, ar pažeidimas, už kurį buvo atimta teisė vairuoti, buvo padarytas vairuotojui esant blaiviam, ar ne, yra numatyta tvarka, pagal kurią asmuo po bausmės gali susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą.

Jei teisė vairuoti atimta dėl KET pažeidimų esant blaiviam:

Tais atvejais, kai teisė vairuoti yra atimta trumpiau nei metams dėl KET pažeidimų, kurie buvo padaryti esant blaiviam, asmuo turi:
- turėti galiojančią medicininę pažymą;
- būti pabaigęs papildomus mokymus vairavimo mokykloje.

Tuomet asmuo prašymą grąžinti teisę vairuoti gali pateikti keliais būdais:

 1. Prisijungus prie vairuotojų portalo skiltyje „Pateikti pastabą, pasiūlymą“, nurodant norimą gauti paslaugą ir savo asmens kodą.
 2. Užpildžius standartizuotą prašymo formą ir atsiuntus ją:
 • el. paštu regitra@regitra.lt, pasirašius elektroniniu parašu;
 • per e. pristatymo sistemą;
 • registruotu paštu kartu su asmens tapatybės dokumento kopija šiuo adresu: Valstybės įmonei „Regitra“, Lentvario g. 7, LT-02300 Vilnius.


Jei teisė vairuoti atimta dėl KET pažeidimų esant neblaiviam:

Tuo atveju, jei asmuo prarado teisę vairuoti trumpiau nei metams už KET pažeidimus, kuriuos jis padarė neblaivus ar apsvaigęs, asmuo turi:

 • turėti galiojančią medicininę pažymą (ji turi būti išduota vėliau, nei buvo padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas);
 • būti pabaigęs papildomus mokymus vairavimo mokykloje;
 • pasirūpinti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimu, išduotu pagal privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.

Tuomet, norint susigrąžinti teisę vairuoti, reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • užpildytą standartizuotą prašymo formą, kurią galima rasti ČIA;
 • galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
 • sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, išduotą pagal privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.
 • medicininę pažymą (jei nebuvo išduota elektroninė).

Visus šiuos dokumentus reikia pateikti registruotu paštu, nurodant šį adresą: Valstybės įmonei „Regitra“, Lentvario g. 7, LT-02300 Vilnius. Tai būtina siekiant užtikrinti, kad būtų pateiktas originalus sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas.

„Regitros“ atstovė atkreipė dėmesį, kad abiem aukščiau įvardytais atvejais apie sugrąžintą teisę vairuoti asmenys bus informuojami prašyme nurodytais kontaktais.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
2.7931

„Akropolio“ aikštelėje „Rover“ rankinį trūktelėti nusprendęs jaunuolis prisivažinėjo: teks aiškintis policijai (56)

Kauno „Akropolio“ automobilių stovėjimo aikštelėje pasidraskyti nusprendusiam jaunuoliui...

Perspėja vengti pagrindinės Vilniaus gatvės: dėl avarijos eismas sustingo (34)

Pagrindinė miesto arterija, Geležinio Vilko gatvė, tampa tikru galvos skausmu vairuotojams, jei...

Po mokyklinio autobuso ir „Lexus“ avarijos trūko kantrybė: pavojingoje sankryžoje atsiras naujovių (30)

Ne vieną avariją stebėję Kauno rajono gyventojai pagaliau sulauks pokyčių. Viena avaringiausių...

Įamžino sukčių su visais įrodymais: už 800 eurų parduodamai „Audi“ atsuko ridą ir pats pamiršo (106)

Automobilio ridos klastojimas – veiksmas, už kurį Lietuvoje galima sulaukti baudžiamosios...

Reidą surengė ten, kur vairuotojai dar nebuvo matę: policijai teko gaudyti išsigandusius ir apsisukančius (30)

Ketvirtadienio popietę pareigūnai patikros punktą įsirengė Kauno rajone . Greitajam blaivumo...

Top naujienos

82-iejų Laima mylimo darbo nė už ką neatsisakytų: čia jaučiasi geriau nei namuose (5)

Laimai Šilalienei – 82-eji, o ji šiandien sporto varžyboms vis dar ruošia jaunuosius raitelius....

Sureagavo į smūgį Lukašenkai: įspėja – Lietuvai tai irgi svarbu (90)

Vilniaus universiteto (VU) politologas Vytis Jurkonis sako, kad pirmadienį Europos užsienio...

Po audros Vilniuje perspėja kitus miestus: naktį gali kilti škvalas, tarnyboms – šimtai pranešimų apie gedimus be elektros likusių vartotojų skaičius vėl šoktelėjo iki 5200 (88)

Nors praėjusią parą Vilnius išvengė škvalo, panašu, kad ketvirtadienį audros išvengti...

Nausėda atsisakė paremti deklaraciją dėl LGBTQ teisių: ne taip sprendžiamos problemos (1024)

Prezidentas Gitanas Nausėda atsisakė pasirašyti Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių...

Jau dvi kartas puoselėjamos kaimo sodybos savininkė Viktorija: verslas pats pasirinko mus

Lietuvoje turime nemažai kurortų, į kuriuos vasarą keliauja poilsio, jūros ir saulės...

Virš Alytaus užfiksuotas tikras „monstras“: reginys buvo įspūdingas ir momentais bauginantis (23)

Kai kuriuose Lietuvos miestuose praūžus audrai, žmonės dalijasi užfiksuotos stichijos vaizdais....

Lietuva prieš Ispaniją: palygino, kur pigiau apsistoti, skaniai pavalgyti ir papramogauti (27)

Atlaisvėjus karantino reikalavimams į šalies kurortus plūsta minios žmonių. Ne mažai jų...

Landsbergis: neįsivaizduoju, kaip Lietuvoje suderinti poziciją LGBTQ klausimu (356)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pareiškė neįsivaizduojantis,...

Arūnas Milašius. Klanas, kuris tarpsta lietuviškose žemėse (16)

Jei galvojate, kad iš Lietuvos žemės (būtent iš žemės, ne iš jos dirbimo) daugiausia naudos...

UEFA naikina 56 metų senumo išvykos įvarčių pranašumo taisyklę (1)

Europos klubinio futbolo pasaulyje – revoliucingas sprendimas. Nuo ateinančio sezono nebus taikoma...