Nors įspėjamųjų kelio ženklų prieš „trikojus“ vairuotojai nepamatys, pareigūnų pateiktas sankryžų sąrašas leidžia gana tiksliai nustatyti vietas, kur gali stovėti „trikojis“. Štai į ištisai stebimų gatvių sąrašą nėra įtraukta Teodoro Narbuto gatvė, tačiau nurodytos net trys vietos, kur gali stovėti mobilus greičio matuoklis: Narbuto g.–Stumbrų g., Narbuto g.–Paribio g. ir Laisvės pr.–Narbuto g. sankirtose.

Kur "trikojai" stovi Vilniaus T. Narbuto gatvėje

Kad vairuotojams būtų aiškiau, Vilniaus VPK pareigūnai nurodė ir atskiras Laisvės prospekto vietas, kuriose bus tikrinamas vairuotojų greitis: Laisvės pr.–Parodų g., Laisvės pr.–Sausio 13-osios, Laisvės pr.–Rygos g., Laisvės pr. ties „Pasakų parku“ bei minėtoje Laisvės pr.–Narbuto gatvių sankirtoje.

Kur "trikojai" stovi Vilniaus Geležinio Vilko gatvėje

Itin judrioje Geležinio Vilko gatvėje greičio matuokliai taip pat stovės ne visur. Remiantis policijos pateiktu sąrašu, šioje gatvėje „trikojai“ gali stovėti Geležinio Vilko g.–Mokslininkų g., Geležinio Vilko g.–Jasinskio g., Geležinio Vilko g.–Pietario g. ir Ozo g.–Geležinio Vilko gatvių sankirtose.

Tiesa, nurodytos ne tik atskiros sankirtos ar gatvės, tačiau ir tikslūs adresai. Štai pareigūnai išskyrė Ukmergės g. 292 ir Ukmergės g. 284 adresus, kur stovės mobilūs greičio matuokliai. „Trikojis“ gali būti Ukmergės g. ir Šeškinės g. sankirtoje.

Kur "trikojai" stovi Vilniaus Ukmergės gatvėje

Sąraše – ir ištisos gatvės

Žinoma, dauguma vietų nurodytos kaip ištisos gatvės, tačiau yra ir išskirtų atskirai. Štai pareigūnai pažymėjo, kad greičio kontrolė gali būti vykdoma visame Savanorių pr., tačiau sąraše išskirta Savanorių pr.–Vaduvos gatvių sankirta.

Į pareigūnų akiratį pateko ir Kalvarijų g.–Didlaukio g. sankirta bei Kalvarijų g. vieta ties Kunigų seminarija. Daugiau šioje gatvėje kontrolės vietų numatyta nėra.

Vis dėlto pareigūnai nurodė, kad tokiose judriose sostinės gatvėse, kaip Vakarinis aplinkkelis, Ozo, Batoro, Tūkstantmečio ir Oslo gatvės, taip pat Pilaitės, Savanorių ir Konstitucijos pr. bei Nemenčinės ir Molėtų pl., vairuotojų greitis bus tikrinamas bet kurioje pasirinktoje vietoje.

„Trikojai“ taip pat bus naudojami Žirmūnų g., Jeruzalės g., Plytinės g., Dariaus ir Girėno g., Goštauto g., Drujos g., Sukilėlių g. ir Justiniškių g.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas teigė, jog dabar pateiktas sostinės 35-ių vietų sąrašas dar nėra galutinis ir bus pildomas, bei patikino, kad visos gatvės ir sankryžos buvo išskirtos remiantis avaringumo duomenimis.

„Trikojų“ Vilniuje žemėlapis

Pagal policijos pareigūnų paskelbtą sąrašą, sudarytas „trikojų“ buvimo vietų žemėlapis. Jį pamatyti galite čia.

Kaip veikia „trikojai“

Naujieji Vokietijos įmonės „Vitronic“ matuokliai veikia lazeriniu principu. Jie automatiškai fiksuoja visų – artėjančių ir tolstančių – transporto priemonių greitį.

Pažeidimus fiksuoja dvi skaitmeninės kameros, o sistema pasirenka, kuri kamera geriausiai atkuria vaizdą, ir ją naudoja pažeidimui užfiksuoti. Nuotrauka ir kiti pažeidimo duomenys automatiškai mobiliuoju ryšiu išsiunčiami Administracinių nusižengimų registrui.

Dėl galimybės fiksuoti tiek atvažiuojančias, tiek nuvažiuojančias transporto priemones nuo atsakomybės nepavyks išsisukti motociklų vairuotojams. Pristabdyti prieš radarą taip pat neužteks, mat nauji matuokliai pažeidimą gali užfiksuoti 300 metrų atstumu.

Naujieji mobilieji greičio matavimo įrenginiai yra atsparūs šalčiui ir karščiui bei veikia nepalankiomis aplinkos sąlygomis. Naujieji įrenginiai geba fiksuoti greitį nuo 10 iki 320 km/val. Tiesa, fiksavimo paklaida galima, tačiau pareigūnai pabrėžė, kad ji labai nedidelė: iki 100 km/val. – 3 km/val., o važiuojant greičiau – 3 proc.

Matuoklius galima sumontuoti praktiškai bet kurioje vietoje. Be to, jie gali veikti tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu. Naktį naujieji mobilieji greičio matavimo įrenginiai naudoja vairuotojų neakinančią raudonos šviesos blykstę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (158)