aA
Dėl karantino Lietuvoje nevykdomas praktinis vairavimo mokymas ir tokia padėtis, panašu, pripildė kantrybės taures vairuotojams, kurie bando susigrąžinti teisę vairuoti. Į „Delfi“ redakciją kreipėsi skaitytojas pasakodamas, kad netgi turi teismo leidimą vairuoti vėl, tačiau to padaryti niekaip negali.
Vairuotojo pažymėjimas
Vairuotojo pažymėjimas
© DELFI / Karolina Pansevič

Vyrui teisė vairuoti buvo atimta už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą – lenkdamas šis kirto ištisinę liniją. Už tai jam trims mėnesiams buvo atimta teisė vairuoti. Tačiau, kaip pasakojo „Delfi“ skaitytojas, kadangi vairavimas tiesiogiai susijęs su vyro uždarbiu, jis kreipėsi į teismą prašydamas sutrumpinti bausmės laikotarpį.

Teismas sutiko – vietoje trijų mėnesių teisė vairuoti buvo atimta mėnesiui su puse. Visgi panoręs vėl susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą, vyras suglumo: to padaryti neįmanoma, kol Lietuvoje paskelbtas karantinas.

Pasirodo, norint atgauti teisę vairuoti, reikia baigti papildomos vairavimo mokymus. Tačiau šie dėl Lietuvoje galiojančių karantino taisyklių nerengiami. Vyras pasakojo, kad kreipėsi ir į vairuotojo pažymėjimus išduodančią VĮ „Regitra“, ir į Susisiekimo ministeriją, tačiau atsakymo, ką daryti, neišgirdo, tik pabarimą, kad reikėjo tiesiog nepažeisti KET.

Teks laukti

Kaip teigiama „Delfi“ atsiųstame Susisiekimo ministerijos atsakyme, Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatyta, kad asmeniui, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, teisė vairuoti grąžinama tik jam užbaigus papildomą vairuotojų mokymą. Ši prievolė įtvirtinta įstatymo lygmens teisės akte ir yra būtina teisės vairuoti grąžinimo sąlyga. Kitų galimybių atgauti teisę vairuoti transporto priemones nėra.

„Papildomą mokymą sudaro ne tik teorijos, bet ir praktinio vairavimo mokymas. Lietuvos teritorijoje paskelbto karantino metu nėra galimybės rengti praktinius vairavimo mokymus, todėl vairuotojas, dėl KET pažeidimo netekęs teisės vairuoti, šiuos mokymus galės atlikti tik pasibaigus karantinui ar sušvelninus jo sąlygas“ – komentuojama ministerijos rašte.

Kaip aiškino Susisiekimo ministerijos atstovai, klausimas, ar reikėtų leisti vykdyti papildomus mokymus, ministerijoje buvo aptartas, tačiau siūlyti keisti įstatymo nuostatų, reglamentuojančių esminius teisės vairuoti transporto priemones grąžinimo principus, nenumatoma.

„Pažymėtina, kad teisė vairuoti transporto priemones atimama už šiurkščius KET pažeidimus, todėl ši teisė negali būti grąžinta kitokia nei įstatymuose numatyta tvarka. Siekiantiems susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemonę, siūlome sulaukti Vyriausybės sprendimo, kuriuo bus leista vairavimo mokymo įstaigoms atnaujinti praktinio vairavimo mokymo veiklą“ – pabrėžė ministerija.

Kada užtenka tik mokymų

Kaip „Delfi“ aiškino Emilija Bardauskienė, VĮ „Regitra“ komunikacijos skyriaus specialistė, jei asmeniui buvo atimta teisė vairuoti trumpiau nei metams, tuomet reikia kreiptis į vairavimo mokyklą ir ten pabaigti papildomus mokymus. Laikyti egzaminų „Regitroje“ nereikia.

Tuo atveju, jei vairuotojas buvo neblaivus, papildomai reikia pasirūpinti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimu, išduotu pagal privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą, o taip pat vairuotojo sveikatos patikrinimo medicinine pažyma (ji turi būti išduota vėliau, nei buvo padarytas KET pažeidimas).

Svarbu pastebėti, kad įgyvendinus minėtus reikalavimus šiems asmenims teisė vairuoti yra sugrąžinama kaip įprastai „Regitros“ padalinyje.

Kada reikės laikyti ir egzaminus

Jei vairuotojams dėl KET pažeidimų atimta teisė vairuoti metams ar ilgiau, tokiu atveju vairavimo mokykloje jiems reikės pabaigti ne tik papildomus mokymus, bet ir išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus „Regitroje“.

Taip pat tiems vairuotojams, kurie sėdo už vairo neblaivūs ar apsvaigę, reikės gauti ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą bei naują medicininę pažymą.

Šiuo metu teorijos egzaminai vyksta užtikrinant saugumo ir srautų valdymo reikalavimus. Tuo metu praktikos egzaminai atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimą nėra vykdomi. Juos išlaikyti bus galima pasibaigus karantino ribojimams.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.9000

Po idėjos skirti didesnes baudas turtingesniems, nustebino reakcija: labiausiai priešintųsi neturtingiausi (1)

Panevėžys apskrityje muša juodąjį rekordą. Aukštaitijos sostinės gatvėse laksto daugiausia...

Pareigūnų įspėjimai vairuotojams – nė motais: ilgojo savaitgalio metu pažeidėjų netrūko

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus 1-ojo poskyrio...

Pareigūnai įspėja: Joninių savaitgalį – griežtesnė vairuotojų kontrolė, daugiausia dėmesio skirs vienam pažeidimui

Artėjant Joninėms ir magiškai Rasų nakčiai, Lietuvos kelių policijos tarnyba neabejoja, kad...

Savivaldybė papasakojo, kiek automobilių Vilniuje jau nutempė

Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos...

Judriausioje Vilniaus gatvėje – mįslinga stebėjimo įranga (5)

Vienoje judriausių Vilniaus gatvių vairuotojai šią savaitę galėjo pastebėti naują stebėjimo...

Top naujienos

Suktas Lukašenkos žaidimas: ką reikštų atviras Baltarusijos įsitraukimas į karą ir kodėl ji to dar nepadarė

Mus provokuoja. Nelieskite mūsų – ir mes jūsų neliesime. Aliaksandras Lukašenka tokiu...

Maistas pabrango apie 30 procentų: prognozuoja, kad rudenį prekybininkams bus sunku (3)

Prognozuojama, kad birželį metinis maisto ir nealkoholinių gėrimų kainų pokytis bus pasiekęs 30...

Šiauliuose nužudyta ir į kilimą susukta paauglė neturėjo artimųjų, kurie ją apgintų (20)

Vėlų pirmadienio vakarą Šiauliuose įvykdyta žmogžudystė sukrėtė visą Lietuvą. Valstybės...

Dėl kaimynų aplaidumo tenka taikstytis su liūčių padariniais: nuosavų namų savininkai skaičiuoja nuostolius

Liūtys Lietuvoje padarė žalos ne tik ūkininkų laukuose ar miestų gatvėse. Stipraus lietaus...

Karas Ukrainoje. Ukraina tvirtina atremianti puolimą Donecko srityje, smarkiai apšaudomas Slovjanskas  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (1)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....

Šykštuolė nuotakos motina pasigyrė iškėlusi pačias pigiausias vestuves: gerokai sutaupė ne tik nupirkusi suknelę iš lombardo

Shelley Watson iš Arizonos sugebėjo iki minimumo sumažinti išlaidas dukters Ashley vestuvėms....

Kauno marios pažaliavo nuo dumblių: gausiai nuklojo ir miestiečių pamėgtą maudynių vietą

Kauno marių pagrindinį paplūdimį pamėgę miestiečiai šiuo metu apie maudynes galvoja...

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu antradienį nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų,...

Ispanijoje – pasipiktinimas dėl neva beširdiško „Real“ poelgio, Laso tvirtina galintis treniruoti

Ispanijoje antrą dieną nerimsta bangos, kilusios po itin prieštaringai įvertinto Madrido...