Automobiliai greitesni nei motociklai

Kaip „Delfi“ pasakojo Julija Samorokovskaja, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja, paros meto, kada greitis viršijamas dažniausiai – nėra, Kelių eismo taisykles (KET) pažeidžiančių netrūksta bet kuriuo metu. Specialistė atkreipė dėmesį ir į tai, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai automobilių vairuotojai skrieja greičiau nei motociklininkai.

„Tiesa, žinomi ir atvejai, kai motociklininkų greitis buvo didesnis nei 200 km/val.“, – komentavo žinovė, pasak kurios, kol kas didžiausias Vilniuje „trikoju“ užfiksuotas greitis – 187 km/val.

J. Samorokovskajos teigimu, bene dažniausiai sostinėje greitis viršijamas nuo 21 iki 30 km/val. Daugiausiai pažeidimų užfiksuojama vadinamosiose Vilniaus arterinėse gatvėse: Geležinio Vilko, S. Batoro, Ukmergės. Taip pat greičio mėgėjų netrūksta Laisvės ir Savanorių prospektuose.

Iš viso, skaičiuoja sostinės pareigūnai, per rugpjūtį Vilniuje „trikojais“ pavyko nustatyti daugiau nei 7 tūkst. KET pažeidėjų.

Rekordininkai lenktyniavo tarpusavyje

Odeta Vaitkevičienė, Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja „Delfi“ pasakojo, kad per rugpjūtį apskrityje užfiksuota beveik 6,5 tūkst. greičio viršijimo atvejų. Tiesa, „rekordininkų“ vardas priklauso dar šių metų pavasarį „trikojais“ įamžintiems dviem vairuotojams.

„Du tuo pačiu metu Kaune, siauroje ir vingiuotoje Švenčionių g., užfiksuoti automobiliai „Audi“ ir „Mercedes-Benz“, važiavę 197 km/val. greičiu, kur nustatytas leistinas greitis – 50 km/val.“, – pasakojo specialistė.

Pasitaiko ir atvejų, pasak jos, kai vairuotojai greitį toje pačioje vietoje viršija ir porą kartų per dieną. Pavyzdžiui, vienas vairuotojas, pasakojo žinovė, Prietilčio gatvėje Kaune, savo turimu BMW pro „trikojį“ pravažiavo 127 km/val. greičiu, o atgal grįžo jau 95 km/val. greičiu. Leistinas greitis šioje atkarpoje siekė 60 km/val.

Bene dažniausiai greitis viršijamas 20-30 km/val., bet ne taip retai pavyksta užfiksuoti ir didesnį, 40-50 km/val. viršijimą. Anot O. Vaitkevičienės, greičio mėgėjai dažniausiai įamžinami „trikojais“ Jonavos ir Juozapavičiaus gatvėse bei Karaliaus Mindaugo ir Šiaurės prospektuose.

Daugiausiai – transporto arterijose

Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja, „Delfi“ sakė, kad ir uostamiestyje daugiausiai greičio mėgėjų ten, kur didžiausias eismas – Klaipėdos H. Manto gatvėje, Taikos ir Baltijos prospektuose.

Vienas iš įsimintinesnių atvejų, akcentavo specialistė, buvo motociklininkas, važiavęs H. Manto gatvėje net 170 km/val. greičiu.

Visgi „trikojai“ Klaipėdoje išties turi daug veiklos. Mat, skaičiuoja specialistė, per aštuonis šių metų mėnesius H. Manto gatvėje buvo nustatyti 5,5 tūkst. greitį viršijusių vairuotojų, Taikos prospekte – beveik 3 tūkst., o Baltijos prospekte – beveik 2,7 tūkst.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (222)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės