aA
Šiųmetė žiema parodė visą savo galią – iškrito rekordinis sniego kiekis. Darbo turėjo ir už miesto gatvių priežiūrą atsakinga įmonė „Panevėžio specialus autotransportas“, ir Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai bei policijos pareigūnai. Vieni aiškinosi, kam priklauso ne vietoje palikti automobiliai, kiti baudė vairuotojus už ne vietose pastatytus automobilius – kelio ženklai draudžia stovėti.
Dilema: gatvėse žiemojantys automobiliai trukdo, tačiau bausti vairuotojų nesirengiama
© Rimvydo Ančerevičiaus nuotr.

Paliktų automobilių – nemažai

Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos pavaduotojas Aušrys Valkūnas aiškino, kad paliktų gatvėse automobilių savininkų iškart nebaudžia.

„Jei automobilis paliktas, kur nėra draudžiamo stovėti kelio ženklo ir mašina techniškai tvarkinga, bausti negalime, nors transporto priemonė ir trukdo valyti gatves. Tokių paliktų automobilių, kurie jau stovi su sniego kepurėmis, miesto gatvėse – nemažai. Be to, jų netrūksta ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose“, – teigė A. Valkūnas.

Siunčia pranešimus

Valdininkas sako, kad kai gauna skundus iš panevėžiečių apie paliktus automobilius, patikrina, ar jie turi savininkus ir techniškai tvarkingi.

„Pagal automobilio numerį surandame savininką ir siunčiame pranešimą, kad nusitemptų automobilį. Tačiau išgabenti automobilį prašome tik tuomet, jei automobilis neturi techninės apžiūros dokumentų. Dažniausiai, apie 90 proc., tokių automobilių savininkai išsitempia savo transporto priemones. Jei į raginimus ištempti automobilį nereaguojama, internete viešiname tokius automobilius. Tai tikrai padeda“, – aiškino Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos pavaduotojas A. Valkūnas.

Baudžia už pažeidimus

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tadas Martinaitis naujienų portalui JP teigė, kad policijos pareigūnai baudžia tuos vairuotojus, kurie palieka automobilius draudžiamoje stovėti vietoje.

„Baudžiami vairuotojai, kurie pažeidė Kelių eismo taisykles – paliko automobilį draudžiamoje stovėti vietoje arba pažeidė kitas taisykles . Nuo šių metų pradžios jau buvo surašyti 65 protokolai. Vien tai, kad automobilis paliktas stovėti per naktį gatvėje, bausti negalime. Negalime bausti vairuotojo, jei jis automobilį paliko stovėti gatvėje per žiemą. O kur jį palikti, jeigu jis bijo žiemą važinėti“, – svarstė T. Martinaitis.

Negali išstumdyti sniego

Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas aiškino, kad nepertraukiama gatvių priežiūra žiemos metu parengta ir suderinta su Panevėžio miesto savivaldybės administracija.

„Pastoviai valomos tos gatvės, kurių sąrašus pateikia Savivaldybė. Dėl gatvėse paliktų automobilių, problemų turime, nes negalime tinkamai nuvalyti gatvių. Tokie palikti automobiliai labai trukdo valyti siauras gatves, o jeigu automobiliai palikti iš abiejų gatvės pusių, sniego stumdymo automobiliai net nepravažiuoja“, – aiškino S. Vainauskas.
Sniegą iš aikštės vežė

Pasak Miesto tvarkymo skyriaus vadovo S. Vainausko, nors orai pamažu šyla, darbo pakanka.

„Daugiau tenka barstyti šaligatvių slidžią dangą. Stebime oro temperatūrą ir, jeigu reikia, barstyti gatvių bei šaligatvių išvažiuojame tamsiuoju paros metu. Per sausio mėnesį išbarstėme per 1000 tonų chlorido ir apie 120 tonų smėlio ir chlorido mišinio“, – teigė S. Vainauskas, o pasiteiravus, ar nebus vežamas susikaupęs sniegas iš gatvių ir aikščių, paaiškino:

„Jeigu bus duotas nurodymas iš Savivaldybės, tuomet vešime sniegą, bet savo iniciatyva to nedarysime. Beje, prieš Vasario 16-osios šventę vežėme sniegą iš Laisvės aikštės. Reikėjo išvalyti aikštę Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonijai. Sniegą vežėme į dvi vietas – J. Biliūno gatvę ir į Kultūros ir poilsio parką. Parke padarėme apsauginį bortelį iš sniego, kad vaikai važinėdami su rogutėmis nuo kalniuko neišlėktų į gatvę.“

Gal padėtų draudimai?

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė naujienų portalui JP aiškino, kad negali pasakyti, kaip reikėtų išvalyti gatves, kuriose stovi palikti automobiliai – tokio plano nėra.

„Galbūt reikia automobilius leisti statyti tik vienoje gatvės pusėje arba uždrausti mašinas parkuoti gatvėje. Tokie draudimai galioja Nemuno, Klaipėdos gatvėse ir ten nėra problemų su gatvių tvarkymu. Prieš kelerius metus Ramygalos gatvėje buvo sudarytas automobilių statymas porinėmis ir neporinėmis dienomis. Tačiau tvarka nepasiteisino, automobilių savininkai juos statė, kaip norėjo. Reikia kažką galvoti, kad paliktos transporto priemonės netrukdytų valyti gatves“, – svarstė Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė V. Gylienė.

Naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
1.0000

Daunoravičius po nesėkmingo sandorio: dėl tokios automobilio pardavimo sistemos lieki kvailio vietoje papildyta „Regitros“ komentaru

Pirmadienį turinio kūrėjas ir šonaslydininkas Norbertas Daunoravičius pasidalijo nesėkmingai...

Komisaras apie elektrinius paspirtukus: važiuojame „belekaip“ (3)

Gegužę Seimui pradėjus svarstyti siūlymus, kaip reikėtų reguliuoti elektrinių paspirtukų ir...

Delfi PliusKarolis Birgilas

Prie naujo vidutinio greičio matuoklio teks prisiminti vieną taisyklę, kitaip tapsite kliūtimi kelyje (1)

Į „Delfi“ redakciją kreipėsi vairuotojas, kuris susidūrė su painia situacija, kai nežinojo,...

Policija paskelbė, kas laukia vairuotojų gegužę: ypatingo dėmesio sulauks net dviratininkai (1)

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, kartu vykdydami ir eismo dalyvių elgesio kelyje...

Lenkijoje siaučia sumanūs vagys: su „Game Boy“ automobilį atrakina ir užveda akimirksniu

Atsipalaidavęs vyrukas prieina prie automobilio ir paspaudžia ant durelių esantį atrakinimo...

Top naujienos

Delfi Plius DELFI

Dėl pareiškimo apie pasikėsinimą į Putiną analitikai turi savo versiją: gandas jau plinta (3)

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pirmininkas Kyrylo Budanovas...

Nauja žemės reforma kaitina aistras: vieni vadina istoriniu pasiekimu, kiti įspėja dėl korupcijos (1)

Gegužę Seimui pateiktame įstatymų pakete numatyti keli reikšmingi pokyčiai: Nacionalinė...

Nuo birželio didėja kai kurios išmokos: ekonomistas įvertino, ar suma skiriama tikslingai

Nuo birželio mėnesio – 93 milijonai eurų sunkiau gyvenantiems gelbėti, tai pirmadienį...

Karas Ukrainoje. Rusija Donbase stumiasi tolyn, dabar sunkiausia keturiuose miestuose rusai priartėjo prie Severodonecko užėmimo (1)

Šiandien jau 95 karo Ukrainoje diena. Prancūzijos ir Vokietijos vadovai paragino Rusijos...

Mirė žurnalistas ir rašytojas Laimonas Tapinas

Šeštadienį eidamas 78-uosius metus mirė Lietuvos žurnalistas, rašytojas, vertėjas, kino...

Garsus Ukrainos prodiuseris išjuokė Kadyrovo kalbas, kad „Lenkija gali būti užimta per 6 sekundes“: nedarykite sau gėdos

Ukrainos reperis ir prodiuseris Potapas sureagavo į Čečėnijos Respublikos vadovo Ramzano...

Kodėl vienus uodai puola labiau nei kitus: ne kraujo grupė svarbiausia

Šaltas pavasaris pakoregavo daugelio planus. Tarp jų – ir uodų . Jei neseniai buvote gamtoje ir...

Brangus maistas keičia dalies pirkėjų įpročius: kelios taisyklės, kaip sutaupyti (1)

Augančios maisto kainos daro poveikį ir gyventojų įpročiams. Jie vis rečiau dairosi į...

Suskaičiavo, ar lietuviams dar apsimoka apsipirkti Lenkijoje: galite nustebti (1)

Lenkijoje praėjus beveik keturiems mėnesiams po PVM maistui panaikinimo, gyventojai sako, kad...