Žinant tai, jog Libijos lyderis M.Gaddafi įsakė saugumo pajėgoms susprogdinti naftos tiekimo įrenginius ir taip sustabdyti naftos eksportą, sunku įsivaizduoti, jog artimiausiu metu benzino kainos kris, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pasak Biodegalų asociacijos prezidento Mindaugo Palijansko esant tokiai situacijai, kai degalų kainos muša rekordus, vis daugiau vairuotojų renkasi benziną, kuriame yra 15 proc. bioetanolio, nes jis pigesnis.

Pasak Asociacijos prezidento naftos kainoms augant skirtumas tarp įprastos 95 ar 98 markės benzino ir benzino su bioetanoliu dar labiau išryškės.

„Bioetanolis sąlygoja mažesnę tokio kuro kainą, be to, dėl savo sudėties ši degalų rūšis yra atsparesnė naftos kainos svyravimams. Bioetanolis išgaunamas iš javų bei kitų augalų, o Lietuvoje tinkamiausia žaliava etanolio gamybai yra grūdai“, - sakė M. Palijanskas.

Jis teigė, kad benzino maišymas su bioetanoliu turi įvairiapusę naudą – jis ne tik pigesnis, bet ir degdamas į aplinką išmeta mažiau kenksmingų medžiagų.

„Manau benzino, kuriame yra 15 proc. bioetanolio vartojimas artimiausiu metu ženkliai išaugs. Lietuvos vairuotojai yra racionalūs ir pinigų veltui nešvaisto, todėl šie degalai turi paklausą“, – sakė Biodegalų asociacijos prezidentas.

Jo nuomone, rinktis šiuos degalus ypač paskatins sausio pabaigoje paskelbtos JAV Aplinkos Apsaugos Agentūros bei Energetikos Departamento tyrimų išvados.

„JAV atlikti tyrimai parodė, kad benziną su 15 proc. bioetanolio priedu gali naudoti ir 10 metų senumo automobiliai. Tai gerokai išplėtė gretas vairuotojų, kurie gali rinktis pigesnį benziną“, – teigė M. Palijanskas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją