Leidinio „Automotive News Europe“ kalbinti analitikai mano, kad reprezentacinis „Volkswagen“ salonas pačioje Paryžiaus širdyje padidins šios markės žinomumą Prancūzijoje ir pagerins jos įvaizdį, tačiau neaišku, ar tai turės įtakos pardavimų augimui.
© RIA/Scanpix

„IHS Automotive“ analitikas Carlosas Da Silva įsitikinęs, kad kitąmet garsiausioje pasaulio gatvėje duris atversiantis „Volkswagen“ salonas neturės jokio poveikio pardavimų apimtims. Tuo tarpu didžiausias Europos automobilių gamintojas yra kitokios nuomonės: „Volkswagen“ Prancūzijos padalinio vadovė Marie-Christine Caubet tvirtina, jog iki 2018 m. grupės pardavimus šioje šalyje tikimasi padidinti beveik du kartus iki 400 tūkst. vnt. per metus.

C. Da Silva mano, kad naujasis salonas nusiųs aiškią žinią „Renault“ ir „PSA/Peugeot-Citroen“ rodydamas agresyvius siekius didinti savo rinkos dalį Prancūzijos gamintojų sąskaita. Prancūzijos automobilių gamintojų asociacijos CCFA duomenimis, sausį-rugsėjį „Volkswagen“ grupės pardavimai šalyje sumažėjo 5%, iki 208 tūkst. vnt., tačiau rinkos dalis išaugo nuo 11,1% iki 12,1%. „Volkswagen“ grupę sudaro „Volkswagen“, „Škoda“, „Seat“, „Audi“, „Bentley“, „Porsche“ ir „Lamborghini“ markės.

Tuo pačiu laikotarpiu PSA pardavimai sumažėjo 17%, iki 533 tūkst. vnt., o rinkos dalis smuko nuo 32,7% iki 31,0%. „Renault“ grupės, kurią sudaro „Renault“ ir „Dacia“ markės, pardavimai Prancūzijoje sausį-rugsėjį sumažėjo irgi 17%, iki 423 tūkst. vnt., o rinkos dalis smuktelėjo nuo 25,7% iki 24,4%.

„Morgan Stanley“ analitikas Stuartas Pearsonas pastebi, jog „Volkswagen“ grupė pirkėjams gali pasiūlyti geresnį kainos ir kokybės santykį, nes ji geba automobilius pagaminti mažesniais kaštais. Anot S.Pearsono, naudodama naująją MQB platformą, kurios pagrindu gaminami naujos kartos „Volkswagen Golf“, „Audi A3“ ir „Seat Leon“ modeliai, „Volkswagen“ grupė kiekvieno automobilio gamybos kaštus sumažins apie 2 tūkst. eurų (6,9 tūkst. Lt). Gamybos kaštų mažėjimas aiškinamas dideliu lankstumu ir milžiniškomis šios platformos naudojimo apimtimis – „Volkswagen“ planuoja, kad iki 2018 m. šios platformos pagrindu bus pagaminta 6 mln. automobilių. Šią platformą naudos ir kitų metų pradžioje pasirodysianti naujos kartos „Škoda Octavia“. Tikimasi, kad MQB platforma Vokietijos gamintojui iki 2019 m. leis sutaupyti net 14 mlrd. eurų (48,3 mlrd. Lt).

S. Pearsonas mano, kad mažesni kaštai gali būti nukreipti trimis kryptimis: į mažesnes kainas, geresnę įrangą ar didesnes maržas, ir tik „Volkswagen“ gali rasti sau optimalų šių trijų krypčių derinį. Pasiūlius mažesnes kainas ir geresnę įrangą, būtų galima pirkėjams pateikti racionalius argumentus, kodėl verta rinktis „Volkswagen“ gaminį. C. Da Silva pastebi, kad prancūzų lojalumas vietinėms markėms yra gerokai išblėsęs, o „Volkswagen“ čia puikiai žinomas dėl tokių modelių kaip „Golf“ ar „Polo“, tad vietos gamintojams Vokietijos milžinas kelia didelę grėsmę.

Kovoje su Prancūzų gamintojais „Volkswagen“ turi dar vieną rimtą ginklą: gerokai patrauklesnes lizingo palūkanas. Pirkdami „Volkswagen“ automobilį už 10 tūkst. eurų (34,5 tūkst. Lt) prancūzai gali tikėtis vos 1,90% palūkanų normos, tuo tarpu „Peugeot“ siūlo 6,95%, o „Renault“ – 5,90%.

Tiesa, S.Pearsonas baiminasi, kad, kovojant dėl didesnių pardavimų apimčių ir rinkos dalies, nesumažėtų „Volkswagen“ pelningumas Prancūzijoje. Jis tvirtina nesąs tikras, ar verta kovoti dėl rinkos dalies augimo šalyje, kurios rinkai prognozuojamas ilgas sąstingis. Kovojant dėl rinkos gali tekti siūlyti nuolaidas, o tai gali įvelti į kainų karą su vietos gamintojais, kurie dėl didelių perteklinių gamybos pajėgumų tiesiog neturi kur trauktis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

MINI modernizavo tris modelius

Britų „premium“ gamintojas stiprina savo pozicijas mažųjų automobilių segmente ir pristato...

BMW iki 2020 m. pagal pardavimus tikisi pralenkti „Mercedes“ (6)

Automobilių gamintojas BMW iki 2020-ųjų pagal pardavimus tikisi pralenkti konkurentą „...

„Renault“ išleido naujos kartos sportiškąjį „Megane R.S.“

Pirmą kartą pristatytas 2017 m. rugsėjį Frankfurto automobilių parodoje, naujasis „Renault...

Pernai Baltijos šalyse daugiausiai naujų automobilių pardavė „Toyota“ (19)

2017 m. Baltijos šalyse „ Toyota “ buvo perkamiausias automobilių prekės ženklas: šiose...

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (16)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (57)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (498)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (91)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (253)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (452)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (9)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (19)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (16)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...