aA
DELFI su žurnalu „Auto Bild Lietuva“ tęsia straipsnių seriją, kuriais kviečia skaitytojus susipažinti su „Auto Bild“ žurnalistų kartu su Vokietijos transporto priemonių patikros kompanija „Dekra“ atliekamais ilgalaikiais automobilių patikimumo testais. Kiekvienu aprašomu modeliu žurnalistai nuvažiavo ne mažiau 100 tūkst. kilometrų, registravo kiekvieną pastabą ir pasibaigus bandymui automobilį išrinko į smulkiausias detales.
Prancūzų universalas sklandžiai įveikdavo net vingiuotus kelius. Būdingas dizainas: ševronas, dideli žibintai, chromuotos detalės
© Autobild nuotr.

Tuomet jo visų detalių būklę kruopščiai įvertino „Dekra“ specialistai. Visa tai pateikiama išsamioje ataskaitoje.

Tad gero skaitymo, ir tikimės, kad ši informacija padės lengviau apsispręsti ieškant naudoto automobilio.

100 000 km su 2009 m. „Citroën C5 2.0 HDi“: prancūzas, kuriuo galima pasitikėti
„Citroën“ – ekstravagancija, rafinuotumas ir pneumatinė pakaba. O patvarumas? Atrodo, nelabai didelis. Ar C5 pavyks sulaužyti neigiamą stereotipą, aiškinomės važiuodami ilgus 100 000 kilometrų.

Šio „Citroën C5“ pristatymas Lietuvoje sulaukė daug pačių įvairiausių atgarsių. Deja, kitaip ir būti negalėjo. Juk buvo tvirtinama, kad šios kartos „Citroën C5“, nepaisant to, kad tai prancūzas, bus galima pasitikėti lyg kokybišku vokišku automobiliu. Taigi dabar, kai šis prancūzų gražuolis įveikė ištvermės maratoną, mus labiausiai domina tai, ar „Citroën“ – kaip ir žadėjo gamintojas – iš tikrųjų pakilo į aukščiausią lygį.

„Kokybės požiūriu mūsų etalonas yra „Audi“, – keleriais metais anksčiau pasakė C5 projekto vadovas Michelis Lejeune'as. – Todėl kuriant ir konstruojant šį modelį buvo įvestos griežtos kokybės normos.“ Štai kodėl mes neturėjome kitos išeities, kaip tik patikrinti tuos drąsius prancūzų gamintojo pažadus.

"Citroen C5"
"Citroen C5"
© Autobild nuotr.

Pirmasis įspūdis nuvažiavus pirmuosius kilometrus buvo geras: C5 vis dar atrodo intriguojančiai, turi hidropneumatinę pakabą ir lepina dideliu važiavimo komfortu. Vis dėlto metas paieškoti tos naujos žadėtosios aukštos kokybės.

Automobilio testuotojai iš pat pradžių pajautė, kad turi elegantišką ir šiek tiek nestandartinį universalą. Tai patvirtina ir ištvermės maratono dienoraštis: „Automobilis atrodo puikiai tiek iš išorės, tiek viduje. Jis kitoks nei „VW Passat“ ar „Audi A4“ – jis tiesiog gražus“.

Ir kas toliau? Ką gi, vairo su nejudama šerdimi, kaip ir begalės mygtukų ir jungiklių, joks kitas gamintojas nesiūlo. Pagyrimo prancūzai nusipelno už sumanią nelabai reikalingų prietaisų apšvietimo išjungimo funkciją – važiuodamas naktį vairuotojas žiūri tik į kelią ir jo dėmesį mažiau blaško nereikalingas apšvietimas viduje.

Kritikos žodžių sulaukia sudėtingai valdoma GPS navigacijos sistema. Deja, ši bėda kankina ne tik C5 modelį, bet ir kitus PSA koncerno gaminamus automobilius.

Visi testavę C5 universalą vienbalsiai gyrė erdvų saloną ir labai patogias, plačias priekines sėdynes. O štai elektra valdomas bagažinės dangtis („Exclusive“ versijoje – standartinė įranga) nervino savo lėtumu.

Iš priekinio dešiniojo amortizatoriaus pradėjo tekėti alyva. Priminsime: nuvažiavus 60000 km, pakeitėme kairiojo priekinio amortizatoriaus cilindriuką ir dešiniojo galinio amortizatoriaus movą
Iš priekinio dešiniojo amortizatoriaus pradėjo tekėti alyva. Priminsime: nuvažiavus 60000 km, pakeitėme kairiojo priekinio amortizatoriaus cilindriuką ir dešiniojo galinio amortizatoriaus movą
© Autobild nuotr.

Ypatingų pagyrimo žodžių verta pneumatinė „Hydractive“ pakaba – nepaprastai komfortiška ir minkšta, kuri tiesiog atriboja vairuotoją nuo to, kas vyksta su priekiniais ratais. Deja, per mažas skersai kelio einančių nelygumų slopinimas nusipelno vien tik piktų atsiliepimų.

Pasiekus 60 tūkst. 276 km ridą, nutiko nemalonus dalykas – iš kairiojo priekinio amortizatoriaus pradėjo tekėti alyva. Nuvykus į servisą, paaiškėjo, kad pažeista ir galinio dešiniojo mova, o po galutinio automobilio išardymo paaiškėjo, kad vos gyvas ir trečiasis amortizatorius. Nepasisekė? Atrodo, technologija, kurią prancūzai kuria jau daugelį metų, turėtų būti patobulinta. Yra ir gera žinia: „Citroën“ konstruktoriai pripažino problemą – prancūzai teigia, kad nuo 2011 m. kovo gaminami patobulinti elementai.

Kaip matome, C5 išlaikė mūsų testą be didesnių nesėkmių. Kai buvo nuvažiuota 58 tūkst. 400 km, per apžiūrą servise buvo pakeistos stabdžių trinkelės ir dvi atbulinės eigos lemputės. Kai skaitiklis rodė 62 tūkst. 800 km, pakeitėme valytuvus. Ir tiek, jei kalbėtume apie šio prancūzų universalo remontą.

Dviejų litrų dyzelis, kaip ir dera prancūzų konstrukcijai, dirbo tyliai, net kai buvo maksimaliai apkraunamas. Vidutinės degalų sąnaudos siekė 7,9 l/100 km, variklio alyvos papildomai pilti nereikėjo. Trūkumas? 140 AG truputį per mažai 1,7 t svorio automobiliui (leistina masė 2,2 t).

Nepaisant to, kelionėje prancūzas elgėsi puikiai. Pakaba, tylus variklis, komfortas – iš šios mašinos niekas neišlipa pavargęs. Verta pabrėžti, kad nauja kokybė matoma beveik kiekviename žingsnyje. Plastikas gražus, nėra jokių nusidėvėjimo požymių. Vidaus apdaila atlikta rūpestingai – niekas negirgždėjo ir nebarškėjo. Trūkumas: labai nusidėvėjo vairas.

Pastaruoju metu automobilių gamintojai naudoja vis prastesnės kokybės odą, o vėliau dėl per greito jos susidėvėjimo kaltina rankų priežiūros priemones. Taip bandė gintis ir „Citroën“
Pastaruoju metu automobilių gamintojai naudoja vis prastesnės kokybės odą, o vėliau dėl per greito jos susidėvėjimo kaltina rankų priežiūros priemones. Taip bandė gintis ir „Citroën“
© Autobild nuotr.

Ką gi, C5 savo charakteriu vis dar yra prancūzų automobilis, tačiau tuo pačiu jis yra patvaresnis už kai kurias vokiškas mašinas. Jei ne visas kortas sumaišę amortizatorių gedimai, rezultatas galėjo būti dar geresnis.

Gedimai ir remontai

58 370 km

Pakeistos priekinės ir galinės stabdžių trinkelės. Paslauga atlikta autorizuotame „Citroën“ servise (206,50 Eur).

Pakeistos atbulinės eigos lemputės (5,80 Eur).

60 276 km

Pakeistas priekinio kairiojo amortizatoriaus cilindriukas (pagal garantiją).

Pakeista galinio dešiniojo amortizatoriaus mova (pagal garantiją).

Pakeista pažeista termoizoliacija (įtrūkusi apie galinį duslintuvą) (pagal garantiją).

Komentarai išardžius po testo: galutinis rezultatas labai geras, bet surenkant automobilį kažkas turbūt buvo užsnūdęs

Iš pradžių reikėtų akcentuoti, kad mūsų C5, nuo konvejerio nuriedėjęs 2009 m., buvo gamybos pradžios modelis. Susidaro įspūdis, kad dauguma nedidelių trūkumų, su kuriais susidūrėme ardydami automobilį, yra „vaikiškos ligos“, nors surenkant šį universalą neapsieita ir be aplaidumo.

Pirma: iš pavarų dėžės nestipriai sunkiasi alyva. Antra: aiškūs nutekančios alyvos požymiai iš po alkūninio veleno tarpinės. Trečia: nusidėvėjęs vienas pavarų dėžės krumpliaratis.

Be paminėtų nedidelių trūkumų, daugiau jokių rimtų gedimų nenustatėme. Išmatavus galią ant specialaus stendo išvydome puikų rezultatą – daugiau kaip 147 AG. Antikorozinė apsauga taip pat gera. Šiek tiek nemalonumų būta dėl amortizatorių: du nuvylė testo metu, trečias – nuriedėjus 100 tūkst. km. Šios detalės, manome, turėtų būti patvaresnės... Prancūzai teigia, kad 2011 m. kovo mėnesį šis trūkumas pašalintas.

Stilinga ir elegantiška, itin gera surinkimo kokybė verta pagyrimo. Daugybė mygtukų baugina, bet... tik iš pradžių. Visi prietaisai lengvai įskaitomi
Stilinga ir elegantiška, itin gera surinkimo kokybė verta pagyrimo. Daugybė mygtukų baugina, bet... tik iš pradžių. Visi prietaisai lengvai įskaitomi
© Autobild nuotr.

Išvada

Tokie „Citroën“ mums patinka: originalūs, komfortiški ir negendantys. Per visą ištvermės maratoną nebuvo jokio rimto gedimo, o galutinai išardžius automobilį taip pat nerasta jokių rimtų trūkumų. tik gaila, kad neplanuotai į servisą teko vykti būtent dėl iš amortizatoriaus prasisunkiančios alyvos – juk pneumatinė pakaba jau daug metų yra prancūzų gamintojo pasididžiavimas... tikėkimės, kad šį trūkumą jam pavyko pašalinti.

Galutinis įvertinimas: 5–

Techniniai gamintojo duomenys
Variklis – tipas/cilindrų sk./vožtuvai: turbodyz./L4/16
Darbinis tūris (cm3): 1997
Maks. galia AG esant aps./min.: 140/4000
Maks. sukimo momentas (Nm esant aps./min.): 320/2000
Maks. greitis (km/h): 200
Pavarų dėžė: 6/mech.
Stabdžiai – priek./gal.: disk. vent./disk.
Ilgis/plotis/aukštis (mm): 4829/1860/1495
Padangų dydis: 225/55 R 17
Automobilio svoris/kraulumas (kg): 1772/554
Bagažinės talpa (l): 533/1490
Degalų bako talpa (l): 71

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„CityBee“ pasiūlė pasivažinėti „auksiniais ratais“ (10)

Trumpalaikės automobilių nuomos paslaugą siūlanti „CityBee“ savo parką papildė aukso...

Pradedantiesiems vairuotojams pažymėjimai bus išduodami trejiems metams (4)

Seimas ketvirtadienį priėmė pataisas, kurios keičia vairuotojų pažymėjimo išdavimo tvarką.

Garsieji Londono taksi užkariaus Paryžių (1)

Legendiniai juodieji Londono taksi riedės ir Paryžiaus gatvėmis, praneša agentūra „Reuters“.

Sostinėje atidarė galingiausią plovyklą – per minutę nuplauna 4 automobilius (3)

Automobilių plovyklų tinklą valdanti UAB „ Švaros broliai “ atidarė dar vieną tunelinę...

Paaiškino, kuris automobilis aplinką teršia mažiau: naujas ar 10 metų senumo? (40)

Lietuvos automobilių parkas yra labai senas ir negražus. Tai yra tiesa. Iš naujų automobilių...

Top naujienos

Ramanausko-Vanago brolis Albinas: kai mane paleido, iškart supratau, kodėl (161)

Ilgi metai miškuose, tamsiuose, šaltuose ir ankštuose bunkeriuose, sveiku protu nesuvokiami...

Pagrindinių mokesčių trūkumas siunčia rimtą signalą apie Lietuvos ekonomiką (131)

Finansų ministerija skelbia, kad per devynis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių...

Bankų krizėje įklimpusi Graikija – vis dar be gelbėjimosi plano (34)

Jei manėte, kad Graikijos nesėkmės jau praeityje, manykite iš naujo.

Putinas pribloškė cinišku pareiškimu: buvusios sovietinės respublikos apgailestauja dėl SSRS subyrėjimo (306)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, jog daugelio buvusių...

Pilvo riebalai – pavojus sveikatai: 7 būdai, kaip jų atsikratyti (21)

Esama net keleto priežasčių, kodėl pilvo srityje kaupiasi riebalai. Visų pirma, verta paminėti...

Perspėjo važiuojančius pro Panevėžį: teks apsišarvuoti kantrybe (8)

Pastarosiomis dienomis dalis važiuojančiųjų Panevėžio aplinkkeliu ilgam strigo spūstyse....

Galingą LeBrono debiutą „Lakers“ gretose apkartino karjeros rungtynes sužaidęs Stauskas

NBA reguliariojo sezono pradžia nesėkmingai susiklostė šią vasarą gerokai atsinaujinusiam Los...

Nuošalioje Vilniaus vietoje tiekia autentišką armėnišką maistą: stulbina kainomis ir porcijų dydžiu (214)

Jeigu nebūčiau vykusi automobiliu pro šalį, apie Valakampių paplūdimyje kepamus armėniškus...

Ekspertai grindis rinktis siūlo atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą pasitikrinkite, kokios geriausiai tinka jums (4)

Įsirengiant ar remontuojant namus, grindų danga tampa vienu iš svarbiausių tiek investiciniu, tiek...

Erika Vitulskienė pirmą kartą pozavo su maudymosi kostiumėliu: jei bijai savęs – bijai viso pasaulio (169)

Dar neprasidėjęs televizijos projektas „Dydžio (r)evoliucija“ sulaukia begalės lietuvių...