Nepaisant pasaulinės COVID-19 pandemijos, „Toyota“ visame pasaulyje per praėjusius finansinius metus pardavė 7,646 mln. automobilių. Šis skaičius, palyginti su ankstesnių finansinių metų rezultatais, sumenko 1,309 mln. automobilių.

Per minėtą laikotarpį TMC grynosios pajamos sudarė 27,2145 mlrd. Japonijos jenų – 2,6519 mlrd. jenų mažiau nei ankstesnį finansinį laikotarpį. Veiklos pajamos smuko nuo 2,3992 mlrd. Japonijos jenų iki 2,1977 mlrd. Japonijos jenų. Pajamos prieš mokesčius siekė 2,9323 mlrd. Japonijos jenų. Grynosios pajamos išaugo nuo 2,0361 mlrd. Japonijos jenų iki 2,2452 mlrd. Japonijos jenų.

Komentuodamas finansinius rezultatus, TMC finansų vadovas Kenta Konas sakė: „Nuo „Lehman“ šoko stengėmės gaminti vis geresnius automobilius, tad mums pavyko apkarpyti išlaidas ir 2 mln. vienetų sumažinti pelningumo tašką.“

Sparčiau anglies dioksido neutralumo link

TCM skaitmenizacijos vadovas Jamesas Kuffneris paaiškino, kokia „Toyota“ strategija anglies dioksido neutralumo atžvilgiu.

„Toyota“ visiškai pasiryžusi 2050-aisiais visame pasaulyje pasiekti nulinę anglies dioksido emisiją ir toliau tęsti investicijas į mažai CO₂ į aplinką išskiriančias technologijas bei daugybę naujoviškų sprendimų. Įgyvendinę šiuos planus, mes atitiksime kiekvienos šalies ir kiekvieno regiono klientų poreikius“, – sakė jis.

„Toyota“ yra pasiryžusi neutralizuoti išskiriamo anglies dioksido poveikį visur, ne tik išskirtose grupėse ar regionuose.

Automobilių pramonėje neutralizuoti anglies dioksido poveikį reiškia užtikrinti, kad visuose automobilio gyvavimo ciklo procesuose, pradedant gamyba, transportavimu, naudojimu, degalų pripildymu ar įkrovimu, perdirbimu ar šalinimu, būtų pasiekta nulinė CO₂ emisija.

Nors populiari nuomonė, kad, sutelkus išteklius į vieną sprendimą, anglies neutralumo tikslas bus pasiektas greičiau, „Toyota“ tiki, kad investicijos į kelias skirtingas technologijas – greitesnis ir efektyvesnis kelias, siekiant užsibrėžto tikslo visame pasaulyje.

Investuoja į CO2 mažinančias technologijas

Mažų emisijų elektrifikuotų sprendimų kūrimas masėms yra dalis „Toyota“ DNR. Iki pat dabar „Toyota“ pardavė daugiau nei 17 mln. elektrifikuotų automobilių visame pasaulyje, iš kurių beveik 2 mln. – vien tik 2020 m.

Dabar „Toyota“ turi 55 praktiškus, patikimus ir prieinamus elektrifikuotus automobilius. Toks asortimentas leidžia patenkinti klientų poreikius visame pasaulyje ir drauge pasiūlyti optimalias technologijas, padedančias sumažinti anglies dioksido emisiją.

Tokiu požiūriu besivadovaujanti „Toyota“ nelėtina veiklos apsukų ir toliau plečia savo globalią elektrifikuotų automobilių gamą: iki 2025 m. bendrovė pasiūlys 70 elektrifikuotų modelių, iš kurių 15 bus varomi vien elektra.

Siekdama, kad šie produktai būtų kuo prieinamesni ir efektyvesni, „Toyota“ ir toliau tęs reikšmingas investicijas į naujas baterijų, tokių kaip kietojo būvio, technologijas, taip pat į vis našesnius elektros variklius.

Vandenilio kuro elementų naudojimas

Tuo pat metu „Toyota“ tęs investicijas į vandenilio kuro technologijas – šioje srityje ji yra pasaulinė lyderė.

„Toyota“ tiki, kad vandenilio kuro technologijos leis pašvarinti nemenką dalį viso pasaulio transporto ekosistemos. Pavyzdžiui, ši technologija gali padėti neutralizuoti išmetamo anglies dioksido poveikį sunkiojo transporto (sunkvežimiai, autobusai), aviacijos, laivybos, geležinkelio ir gamybos procesų srityse.

Siekiant aplinkosaugos tikslų, vis labiau įvertinimas vandenilio kuro elementų technologijos potencialas. „Toyota“ mato augantį įvairių pramonės šakų ir rinkų susidomėjimą savo kuriama vandenilio kuro elementų technologija.

Anglies dioksido neutralizavimas naudojant vidaus degimo variklius

Skaičiuojama, kad visame pasaulyje yra daugiau nei 1,4 mlrd. automobilių. Daugumoje jų įtaisyti vidaus degimo varikliai. Vienas iš strateginių bendrovės „Toyota“ tikslų, siekiant neutralizuoti anglies dioksido poveikį, – išnagrinėti ir išbandyti visus įmanomus kelius, kaip sumažinti vidaus degimo variklių emisiją.

Vandenilio kuras, taip pat ir kiti naujų rūšių degalai, pagaminti iš atsinaujinančių išteklių (vandenilio, biodegalų), gali padėti sumažinti dabar viso pasaulio keliuose važinėjančių automobilių emisiją.

Jei tai būtų įgyvendinta, būtų naudojama ne tik jau esama infrastruktūra, bet ir sumažinta visų automobilių, įskaičiuojant ir jau parduotus, anglies dioksido emisija.

2050-aisiais pasiekti nulinės anglies dioksido emisijos užsibrėžusi „Toyota“ tvirtai tiki, kad investicijos į skirtingas technologijos padės šį tikslą pasiekti greičiau. Be to, automobilių gamintoja laikosi nuomonės, jog, siekiant anglies dioksido neutralumo, geriau būti atvirai ir per anksti neišsižadėti tam tikrų technologinių sprendimų.

Tai leis įmonėms ir bendruomenėms taikyti visas įmanomas technologijas tam, kad būtų pasiekti geriausi ir greičiausi rezultatai neutralizuojant anglies dioksido poveikį. Bus naudojama ta infrastruktūra ir įgyvendinami tie sprendimai, kurie geriausiai atitinka konkrečios rinkos poreikius.

Jokia įmonė ar šalis nepajėgs pasiekti nulinės anglies dioksido emisijos pati viena. Visos pramonės šakos, vystydamos naujas technologijas ir infrastruktūrą, turi bendradarbiauti su mokslininkais ir akademikais, taip pat ir su vietos bei nacionaliniais valdžios atstovais. „Toyota“ stengiasi išlaikyti savo, kaip patikimos partnerės, kuriant produktus ir sprendimus, tinkamus visų šalių piliečiams ir padedančius sumažinti CO₂ emisiją visame pasaulyje, poziciją. Taip ji siekia, kad nė vienas bendrovės klientas nebūtų paliktas nuošalyje.

Toyota Motor Europe“ gerina pardavimo prognozes ir planuoja, kad 2025-aisiais 90 proc. parduotų automobilių bus elektrifikuoti

2021 m. kovo 31 d., finansinių metų gale, „Toyota Motor Europe“ paskelbė pardavusi 1,009 mln. automobilių.

„Mūsų platus prieinamų elektrifikuotų automobilių asortimentas ir patikima partnerystė suteikė mums stiprybės šiais sunkiais laikais. Nors visa rinka susitraukė 14 proc., mūsų pardavimo apimtys sumenko tik 7 proc. Tai mums garantavo didžiausią rinkos dalį Europoje. Ateityje plėsime elektrifikuotų automobilių asortimentą ir rūpinsimės, kad visi mūsų klientai prisidėtų prie anglies dioksido emisijos mažinimo. Mūsų pasitikėjimą savimi atspindi ir geresnė pardavimo bei rinkos dalies prognozė 2025-iesiems“, – sakė Mattas Harrisonas, „Toyota Motor Europe“ prezidentas ir vadovas.

Didina prognozes Europoje

„Toyota“ tiki, kad yra atsakinga už tai, kad visi įmonės klientai turėtų galimybę išsirinkti mažiausią įmanomą CO₂ emisiją turintį produktą bendrovės kelionėje anglies dvideginio išmetimo neutralumo link, nesvarbu, iš kokios jis rinkos, kokio segmento ir kokį biudžetą turi.

Remiantis rinkos prognozėmis, per ateinančius 10 metų Europoje bus parduota daugiau nei 200 mln. automobilių. Iš jų, spėjama, apie 45 mln. bus nulinę CO₂ emisiją turintys produktai.

Nepaisant to, kad „Toyota“ nuosekliai dirba stengdamasi padidinti nulinės taršos transporto priemonių skaičių, bendrovė daugybę jėgų skiria likusių 155 mln. numatomų parduoti automobilių CO₂ emisijai sumažinti.

Daugialypis požiūris į elektrifikaciją ir CO₂ emisijos mažinimą Europoje turi teigiamą efektą. „Toyota“ jau dabar yra automobilių pramonės lyderė mažinant bendrą anglies dioksido emisiją. Kartu ji didina savo rinkos dalį Europoje.

Šiandien kaip niekad daug klientų Europoje renkasi „Toyota“ transporto priemones dėl bendrovės mažos emisijos sprendimų. Automobilių gamintoja pastebi išaugusį elektrifikuotų produktų poreikį pagrindiniuose segmentuose, taip pat ir tose sferose bei rinkose, kur kitos įmonės savo produktų atsisakė.

„Toyota“ viliasi, kad ši pozityvi tendencija Europoje tęsis, mat bendrovė padidins savo elektrifikuotų produktų asortimentą. Ji sieks patenkinti visų klientų, ieškančių mažos emisijos transporto priemonių, poreikius – nuošalyje nepaliks nė vieno.

2025 m. „Toyota“ gamą Europoje sudarys daugiau nei 55 skirtingi elektrifikuoti automobiliai. Mažiausiai 10 iš jų bus nulinės taršos transporto priemonės. „Toyota“ jau šiandien praneša apie didesnes ambicijas Europoje: čia ji užsibrėžusi parduoti 1,5 mln. automobilių ir atsiriekti didesnę nei 7 proc. rinkos dalį.

Tikimasi, kad tuo metu mažiausiai 150 tūkst. parduotų automobilių (10 proc.) bus nulinės emisijos – tiek elektromobiliai, tiek vandenilio kuro elementais varomi automobiliai. Taip pat mažiausiai 1,2 mln. likusių automobilių (80 proc.) bus hibridiniai arba iš tinklo įkraunami hibridai. Tai reiškia, kad iš visų 2025-aisiais parduotų „Toyota“ automobilių bent 90 proc. bus elektrifikuoti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)