aA
Kaunietis, elektroninėje „Regitros“ sistemoje atskleidęs spragą, jau pusmetį nesulaukia, kad problema būtų išspręsta ir būtų užkirstas kelias piktavaliams pasinaudoti nesaugia prieiga prie sistemos.
© DELFI / Andrius Ufartas

Skaitytojas Paulius, praėjusių metų liepą ne tik laikė teorinį vairavimo egzaminą, bet ir atrado e.regitra sistemos problemą, kuria pasinaudojus, galima keisti egzamino laiką, panaikinti rezervaciją ar peržiūrėti konkretaus asmens duomenis, kuriuos jis teikia atlikdamas registraciją dėl vairavimo egzamino.

„Vasarą laikiau teises. Kadangi esu smalsus, išmanau technologijas, peržvelgiau, kaip techniškai sukurta e.regitros sistema. Programiniame kode radau spragų, kaip neprisijungę vartotojai gali keisti egzamino rezervacijos duomenis, peržiūrėti kitų asmenų informaciją“, – pasakojo skaitytojas Paulius Saulėnas.

Kaunietis pastebi, kad apie šią problemą kelis kartus pranešė „Regitrai“ bendru elektroniniu paštu ir nors visada sulaukdavo atsakymo, kad laiškas pagal kompetenciją persiųstas valstybės įmonės administracijai, daugiau jokių žinių nesulaukdavo. Praėjusio mėnesio pabaigoje patikrinęs, ar sistemos prižiūrėtojai ėmėsi veiksmų užkardant šią problemą, praėjus ir daugiau kaip pusmečiui techninė sistemos spraga vis dar palikta.

Kauno technologijos universitete informatikos fakultete Programų sistemų studijas pirmame kurse besimokantis vaikinas pasakojo, kad viešinti problemą žiniasklaidoje patarė jo karjeros mentorius Tomas Stasiukaitis.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ paskelbtą informaciją persiuntė ir valstybės įmonės „Regitra“ administracijai ir tikisi, kad įmonės atstovai įvertins technines problemas ir jas ištaisys.

Daugiau skaitykite ČIA.

Papildyta „Regitros“ komentaru:

Dėkojame vaikinui už aptiktą problemą ir apgailestaujame, kad sureaguota anksčiau nebuvo - tikėtina, kad vasarą vykstant struktūriniams pokyčiams valstybės įmonės direkcijoje ne visos pradėtos užduotys buvo pabaigtos. Informacinių technologijų departamento vadovas informavo, jog aprašyta klaida nedelsiant ištaisyta.

Patiksliname, kad žinant asmens kodą ir jį įvedus, viešoje registracijos į egzaminus sistemoje, galima pamatyti, kokiame filiale, kurią dieną, kokios kategorijos egzaminui asmuo yra registravęsis. Sistemoje buvo įsivėlusi klaida, kuri leisdavo pamatyti ir egzamino, į kurį asmuo yra užsiregistravęs, numerį. Jokie kiti VĮ „Regitra“ klientų duomenys, kaip kad teigiama straipsnyje, niekada nebuvo ir nėra pasiekiami viešai.

Galimybė užsiregistruoti į VĮ „Regitra“ egzaminus ir keisti jų laiką nenaudojant elektroninių atpažinties priemonių (mobilusis parašas, prisijungimas per banką ir kt.) sudaryta dėl jauno VĮ „Regitra“ klientų amžiaus. Dauguma mūsų klientų į egzaminus registruojasi dar nesulaukę pilnametystės ir gali neturėti asmeninių elektroninių atpažinties priemonių, todėl galimybė save identifikuoti tik su asmens kodu vis dar egzistuoja.

Nors šiuo metu veikianti sistema tenkina pagrindinį jai keliamą uždavinį — sudaryti galimybę registruotis į egzaminus - vis dėlto sutariama, kad ji yra pasenusi (veikia nuo 2004 m.), sunkiai aptarnaujama.

Įmonės viduje jau testuojama nauja viešoji registracijos į egzaminus sistema, kuri artimiausiu metu bus pristatyta viešai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pasakoja apie slaptus bandymus su žmonėmis Rusijoje: instinktyviai dar mėginau įkvėpti (41)

Nepriklausomu informacijos kanalu „Proekt“, prie kurio darbuojasi tiriamąjį darbą dirbantys...

Bene keisčiausiame mieste pasaulyje savaitgalis kainuoja tūkstančius (11)

Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame...

Pirmąją popiežiaus Pranciškaus vizito dieną – netikėtas gestas ir gausios pagyros Lietuvai (1485)

Šeštadienio vakarą baigiasi pirmoji popiežiaus Pranciškaus diena Lietuvoje. Ko gero, svarbiausiu...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (442)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Orai: bus šalta ir lis

Virš Skandinavijos besisukantis galingas žemo slėgio sūkurys į šalį atnešė rudenišką orą....

Nosį pasaulio čempionui sukruvinęs rusas turėjo brangiai sumokėti (22)

Anthony Joshua apgynė savo titulus, svarbiausioje bokso sunkiasvorių dvikovoje nokautavęs...

Kaune piligrimai popiežiaus lauks per naktį – vieni melsis iki ryto, kiti nakvos tiesiog prie scenos (34)

Į Lietuvą atvykęs ir Vilniaus mieste su geros valios žmonėmis susitikęs popiežius Pranciškus...

Darbuotojai pasipiktinę – atlyginimai vėluoja po pusmetį (87)

Pledus, baldinius ir kitokius audinius gaminančios bendrovės „Lanalita“ gamybinio padalinio...

Tokių Prezidento rinkimų Lietuva seniai nematė: Pakso referendumas dėl lito ir kiti nežinomieji (761)

Likus mažiau nei metams iki prezidento rinkimų, prie starto linijos rikiuojasi kandidatai. Nors per...

Ypatingą vaidmenį popiežiaus vizito metu atlikęs 14-metis: iš pradžių tuo nepatikėjau (258)

Nors popiežius Pranciškus jau išvyko nakčiai į Apaštališkąją nunciatūrą, tūkstančiai...