aA
Kaunietis, elektroninėje „Regitros“ sistemoje atskleidęs spragą, jau pusmetį nesulaukia, kad problema būtų išspręsta ir būtų užkirstas kelias piktavaliams pasinaudoti nesaugia prieiga prie sistemos.
Spraga „Regitros“ sistemoje: slapti asmeniniai duomenys – kaip ant delno
© DELFI / Andrius Ufartas

Skaitytojas Paulius, praėjusių metų liepą ne tik laikė teorinį vairavimo egzaminą, bet ir atrado e.regitra sistemos problemą, kuria pasinaudojus, galima keisti egzamino laiką, panaikinti rezervaciją ar peržiūrėti konkretaus asmens duomenis, kuriuos jis teikia atlikdamas registraciją dėl vairavimo egzamino.

„Vasarą laikiau teises. Kadangi esu smalsus, išmanau technologijas, peržvelgiau, kaip techniškai sukurta e.regitros sistema. Programiniame kode radau spragų, kaip neprisijungę vartotojai gali keisti egzamino rezervacijos duomenis, peržiūrėti kitų asmenų informaciją“, – pasakojo skaitytojas Paulius Saulėnas.

Kaunietis pastebi, kad apie šią problemą kelis kartus pranešė „Regitrai“ bendru elektroniniu paštu ir nors visada sulaukdavo atsakymo, kad laiškas pagal kompetenciją persiųstas valstybės įmonės administracijai, daugiau jokių žinių nesulaukdavo. Praėjusio mėnesio pabaigoje patikrinęs, ar sistemos prižiūrėtojai ėmėsi veiksmų užkardant šią problemą, praėjus ir daugiau kaip pusmečiui techninė sistemos spraga vis dar palikta.

Kauno technologijos universitete informatikos fakultete Programų sistemų studijas pirmame kurse besimokantis vaikinas pasakojo, kad viešinti problemą žiniasklaidoje patarė jo karjeros mentorius Tomas Stasiukaitis.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ paskelbtą informaciją persiuntė ir valstybės įmonės „Regitra“ administracijai ir tikisi, kad įmonės atstovai įvertins technines problemas ir jas ištaisys.

Daugiau skaitykite ČIA.

Papildyta „Regitros“ komentaru:

Dėkojame vaikinui už aptiktą problemą ir apgailestaujame, kad sureaguota anksčiau nebuvo - tikėtina, kad vasarą vykstant struktūriniams pokyčiams valstybės įmonės direkcijoje ne visos pradėtos užduotys buvo pabaigtos. Informacinių technologijų departamento vadovas informavo, jog aprašyta klaida nedelsiant ištaisyta.

Patiksliname, kad žinant asmens kodą ir jį įvedus, viešoje registracijos į egzaminus sistemoje, galima pamatyti, kokiame filiale, kurią dieną, kokios kategorijos egzaminui asmuo yra registravęsis. Sistemoje buvo įsivėlusi klaida, kuri leisdavo pamatyti ir egzamino, į kurį asmuo yra užsiregistravęs, numerį. Jokie kiti VĮ „Regitra“ klientų duomenys, kaip kad teigiama straipsnyje, niekada nebuvo ir nėra pasiekiami viešai.

Galimybė užsiregistruoti į VĮ „Regitra“ egzaminus ir keisti jų laiką nenaudojant elektroninių atpažinties priemonių (mobilusis parašas, prisijungimas per banką ir kt.) sudaryta dėl jauno VĮ „Regitra“ klientų amžiaus. Dauguma mūsų klientų į egzaminus registruojasi dar nesulaukę pilnametystės ir gali neturėti asmeninių elektroninių atpažinties priemonių, todėl galimybė save identifikuoti tik su asmens kodu vis dar egzistuoja.

Nors šiuo metu veikianti sistema tenkina pagrindinį jai keliamą uždavinį — sudaryti galimybę registruotis į egzaminus - vis dėlto sutariama, kad ji yra pasenusi (veikia nuo 2004 m.), sunkiai aptarnaujama.

Įmonės viduje jau testuojama nauja viešoji registracijos į egzaminus sistema, kuri artimiausiu metu bus pristatyta viešai.

Kas vyksta Kaune
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Policijai teks atsiprašyti emigranto: išprovokavę konfliktą patruliai vairuoti pasiūlė 2-mečiui (132)

Trumpų atostogų iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą su dvimečiu sūnumi atskridęs ir iš oro...

Daugiabučių gyventojai gali sulaukti pokyčių: įtaria norą užkrauti finansinę naštą ir sužlugdyti bendrijas (59)

Daugiabučių gyventojai jaučiasi apgauti. Nuo lapkričio mėnesio Aplinkos ministerijos rengtas...

ECB: ekonomikai atsiveriant, euro zona vis dar žengia netvirtais žingsniais (4)

Euro zonos ekonomika vis dar susiduria su rimtomis grėsmėmis, nors politikos formuotojai ėmėsi...

Ne viskas, kuo tikėjome apie tyrimus, tiesa: Morozovas sudėjo visus taškus ant i (5)

Anksčiau mano kolegoms reikėjo žinoti daugiau nei 60 apčiuopiamo pulso rūšių, iš gleivinių ir...

Vilnietis atliko eksperimentą su erkėmis: štai būdas, kaip savo kieme galite sugaudyti erkes (27)

Tikėtina, kad Lietuvai atsigaunant nuo karantino, bet vis dar esant neužtikrintumo dėl keliavimo...

Užkalnio ir Faustos šunų auklės alga kai kuriuos privers žagtelėti: uždirba ir 1,5 tūkst. eurų

Paradoksas, tačiau nors žurnalistai Andrius Užkalnis ir Fausta Marija Leščiauskaitė laikomi...

Prasideda vasara – profesionalus sodininkas pataria, ką būtina nuveikti sode ir kokių klaidų šiukštu nedaryti ar išsigąsti raudonų šilauogių lapų

Laidoje Delfi 11 kalbamės su Gediminu Cijūnaičiu, gediminosodai.lt savininku, kuris papasakoja, ką...

The Economist

Nesibaigianti „Kraftwerk“ įtaka

Neseniai miręs Florianas Schneideris paliko viliojantį, tačiau tikra vizija netampantį Europos...

Nausėda apie jaučiamas krizės nuotaikas: artėjame prie antirekordo (254)

Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu Delfi įvertino koronaviruso krizės žalą...

Kodėl būtina apkarpyti pinigų medį ir kaip tą daryti tinkamai (1)

Storalapis, pinigų medis (lot. crassula ) – populiarus augalas. Daugeliui kambarinių augalų...

|Maža didelių žinių kaina