aA
Didiesiems miestams sukilus dėl sausio 1-ąją oficialiai panaikintų lentelių su žaliomis rodyklėmis, Susisiekimo ministerija suskubo lengvinti gyvenimą pasiruošti nespėjusioms savivaldybėms ir spūstyse kiurksantiems vairuotojams. Tiesa, garsiausiai naująja tvarka skundžiasi Vilniaus valdžia, o Kauno savivaldybės atstovai teigia kol kas didžiulių priekaištų nesulaukę. Nors išsiaiškinus, kad žūtbūt reikia, lentelės galėtų būti grąžintos, Kaunas nusiteikęs taikyti kitas eismo reguliavimo priemones.
Šviesoforas
Šviesoforas
© Vilniaus miesto savivaldybė

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Specialistai stebi situaciją

Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas MatusevičiusKas vyksta Kaune“ negalėjo patvirtinti, kad svarstoma sankryžose grąžinti lenteles su žaliomis rodyklėmis, mat kol kas neaišku, kaip sekasi jas nuėmus.

„Iš esmės turime antrą dieną po lentelių panaikinimo, kai matome realius srautus. Prieš tai, vaikams atostogaujant, Kaunas buvo tuščias ir negirdėjome nė vieno nusiskundimo. Tarpušvenčiu su srautais, galima pavadinti, vyko nesusipratimas, važiavo visi visur“, – aiškino M. Matusevičius.

Anot jo, savivaldybė nusprendusi porą savaičių stebėti situaciją, rinkti informaciją, kaip einasi vairuotojams, ir ten, kur įmanoma priimti tam tikrus sprendimus be lentelių, stengtis tai padaryti. O radus vietų, kuriose be papildomų rodyklių situacijos neįmanoma pagerinti, tai bus svarstoma savivaldybės administracijoje ir esant dideliam poreikiui kreipiamasi į ministeriją.

Prioritetas, visgi, teikiamas naujiems eismo saugumo sprendiniams. „Kol kas konkrečių nutarimų iš ministerijos nėra, girdime tik vienokią ar kitokią nuomonę. Jei grąžinsime žalias lenteles, gali būti, kad po metų vėl teks nuimti. Manome, nereikia laukti to sąmyšio, galima viską pasidaryti iš anksto ir gyvent su naujomis taisyklėmis“, – kalbėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

Jūros skundų nesulaukė

Kauno savivaldybėje, pasak pašnekovo, gauta nusiskundimų dėl sulig naująja eismo tvarka išaugusių eismo spūsčių, tačiau kai kurie priekaištai paviršutiniški, susiję su tomis vietomis, kur srautai būdavo minimalūs.

„Bet ar 5-6 automobilių stovėjimas prie šviesoforo yra spūstis? – klausė M. Matusevičius, tuoj pat pateikęs savo vertinimą. – Nedrįsčiau taip sakyti, tiesiog nebuvo transporto priemonių, o dabar yra.“

Sulaukta skundo dėl dešiniojo posūkio iš Panerių į Varnių gatvę – Panerių gatve artėjant prie sankryžos susidaro spūstys, tačiau nusiskundimai esą tik pavieniai. Savivaldybei taip pat pranešta, kad prie „Hyper Maxima“ prekybos centro Savanorių prospekte reikėtų papildomų šviesoforo sekcijų. Trečiadienį bus priimtas sprendimas, ar reikalingi tokie pakeitimai, tačiau panašu, kad sekcijos atsiras. „Pamatę problemą, iškart reaguojame“, – pridūrė M. Matusevičius.

Tuo metu besiskundžiančius vairuotojus-verksnius filosofas ir visuomenės veikėjas Viktoras Bachmetjevas savo „Facebook“ paskyroje, aštriai šnekant, išdėjo į šuns dienas. Anot jo, pastarosiomis dienomis skambančios dejonės dėl žaliųjų rodyklių panaikinimo visų geriausiai iliustruoja vairuotojų susireikšminimą.

„Kad su jomis pereidinėti gatvę yra nesaugu, aišku visiems, kurie kada nors pereidinėjo gatvę. Kad jas nuiminėsim, žinojom jau penkis metus. Tačiau kad būtinai atsiras nevykėlių, kuriems vis tiek tai bus siurprizas, irgi daugmaž buvo aišku. Kad prasidės absoliučiai idiotiški argumentai už rodyklių grąžinimą irgi buvo galima nuspėti“, – rašė V. Bachmetjevas, reziumavęs, kad galiausiai „nesusipratėliai“ turės priimti pakeitimus, nebent „politikai dės į krūmus ir sprendimą atšauks“.

Pralaidumas vietomis smarkiai pagerėjo

M. Matusevičius „Kas vyksta Kaune“ pažymėjo, kad pakeitimams ruoštasi metus laiko, kai kur lentelės nuimtos ir kiti sprendiniai priimti nė nelaukiant sausio 1-osios. Dalis jų, savivaldybės akimis, net labai pasiteisino ir pagerino transporto srautų pralaidumą, o šen ten nuėmus lenteles žmonės dar nepriprato, reikia laiko pamatyti, kas vyksta.

Geruoju pavyzdžiu, pastebėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas, tapo Baltų pr.-Rasytės g. sankryža, kur sumontuota nuolat deganti žalia sekcija, ten vairuotojai važiuoja net nepristabdę. Prie Vilijampolės tilto, Jurbarko g.-A. Kriščiukaičio g. sankryžoje anksčiau taip pat reikėjo stabtelėti, o įrengus saugumo salelę, atnaujinus horizontalųjį ženklinimą automobiliai važiuoja nepertraukiamai, tik reikia praleisti judančius pagrindiniu keliu.

Vilniaus savivaldybei žaliųjų rodyklių nuėmimas atsiėjo per 100 tūkst. eurų. Kaunas visų išlaidų dar nepaskaičiavo, tačiau suma turėtų būti daug didesnė, nes plačiau taikyti lentelių trūkumą bent iš dalies kompensuojantys sprendiniai: pakeisti sankryžų išplanavimai, pastatyti nauji šviesoforai.

Spręsti leis savivaldybėms

Kaip skelbta anksčiau, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius antradienį aptarė žaliųjų rodyklių klausimą su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. Pokalbyje nutarta, kad visos Lietuvos savivaldybės galės pačios spręsti, kur žalių rodyklių grąžinimas yra neišvengiamas, bet prieš konkrečius veiksmus reikės sulaukti ministerijos patvirtinimo.

J. Narkevičius sakė, kad šį projektą Vyriausybei pateikti būtų galima jau rytoj. „Kas reglamentuos, kur kada galėtų atsirasti ta rodyklė, kuri išnyko. Savivaldybės teikimu tarpinis variantas – savivaldybės saugaus eismo komisija, ministerijos leidimu, probleminėse sankryžose galėtų per tą laiką atsirasti žalia rodyklė“, – kalbėjo ministras.

Jis neatmetė, kad žaliosios rodyklės problemiškiausiose sankryžose gali likti ir po laikinojo metų laikotarpio. Policijos generalinis komisaras žurnalistams sakė, kad būtų už rodyklių grąžinimą: „Šiame etape, kol neturime alternatyvų, tikrai pritarčiau rodyklių grąžinimui.“

Ministerija, 2014–aisiais pasiūliusi naikinti papildomas rodyklių lenteles, remiasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu, parodžiusiu, jog sankryžose su žaliosiomis rodyklėmis kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.6250

„Maserati“ pasiūlė susikurti savo unikalų automobilį: leidžia netgi grafiką ant stiklų (1)

Sakoma, kad geriausiai tinka tie kostiumai, kurie buvo pasiūti pagal individualų užsakymą. Ši...

Lietuviai pirkdami naujus automobilius renkasi miesto visureigius, moka – 3 tūkst. brangiau nei pernai (53)

Pirmą metų ketvirtį gyventojai lizingu naujus ir naudotus automobilius pirko dažniau negu pernai...

Dviratininkų atstovas abejoja Susisiekimo ministerijos planais (3)

Susisiekimo ministerija žada per artimiausius kelis metus smarkiai padidinti dviračių takų...

Pirmajame Metų sunkvežimio konkurse triumfavo švediškas „Scania S“ sunkiasvoris (2)

Pirmą kartą Lietuvoje surengtų „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ rinkimų finalas buvo...

„Regitra“ mažins norinčių užregistruoti automobilius eiles: keičia darbo tvarką (56)

Nuo 2021 m. gegužės 28 d. „Regitroje“ keičiama klientų aptarnavimo tvarka – nuo šiol...

Top naujienos

Vytenis Miškinis | D+

Po slapta išnarpliotos bylos – dar daugiau klausimų dėl Panevėžį sukrėtusio paauglio nužudymo: istorija liko apipinta mįslėmis

Prieš 3 metus, tamsų gruodžio vakarą, Dariaus ir Girėno gatvėje gyvenantys panevėžiečiai...

Gydytoja ginekologė – apie dažną kontraceptikų vartojimo klaidą: taip galite sau rimtai pakenkti

Hormoninės kontraceptinės tabletės – vienas iš labiausiai pasaulyje aptarinėjamų...

Rinkliavos darželio auklėtojoms ne juokais supykdė kitus tėvus: prie dovanos – vokeliai po 300 Eur (65)

Organizuodami darželio išleistuvių šventę kai kurie tėvai įsitraukė į lenktynes –...

Tauragės ugniagesių vadas į darbą atėjo sirgdamas koronavirusu: išgėriau vaistų ir nebebuvau pavojingas (105)

Vaistų, kuriais gydėsi pats JAV prezidentas Donaldas Trumpa, ligoninėje gavęs Tauragės...

Siaubinga vienos klaidos kaina sugriovė šeimos gyvenimą: vos per akimirksnį neteko namų (3)

Šiemet gyvenamosios paskirties namuose gaisrų fiksuojama virš ketvirtadalio daugiau nei tuo pačiu...

Modesta Meškė | D+

Stilistės verdiktas nešiojančioms oversized drabužius: pasitikrinkite, ar jie jums tinka pagal figūros tipą

Ko gero, dažnai susiduriate su problema, galvodami, tinka oversized drabužiai jums, ar ne....

Pasižvalgykite po interjero dizainerės įrengtą kotedžą: namuose vyrauja žemiškos spalvos (15)

Nieko nėra svarbiau kaip jaukūs ir patogūs namai . Tokių namų sukūrimui kartais tereikia kelių...

Naujausią tyrimą dėl „AstraZenecos“ ir „Pfizer“ vakcinų paskelbę mokslininkai: tiesiog neįtikėtina (428)

Skelbiama, kad daugiau nei 90 proc. britų po vienos „ AstraZenecos “ ar „ Pfizer “ vakcinos...

Ričardas Berankis įpintas į aferą ne savo noru: sulaukė sukčių dėmesio, dalijasi svarbia informacija (1)

Vienas populiariausių Lietuvos sportininkų – Ričardas Berankis – dėl viešumo sulaukia ne...