aA
Didiesiems miestams sukilus dėl sausio 1-ąją oficialiai panaikintų lentelių su žaliomis rodyklėmis, Susisiekimo ministerija suskubo lengvinti gyvenimą pasiruošti nespėjusioms savivaldybėms ir spūstyse kiurksantiems vairuotojams. Tiesa, garsiausiai naująja tvarka skundžiasi Vilniaus valdžia, o Kauno savivaldybės atstovai teigia kol kas didžiulių priekaištų nesulaukę. Nors išsiaiškinus, kad žūtbūt reikia, lentelės galėtų būti grąžintos, Kaunas nusiteikęs taikyti kitas eismo reguliavimo priemones.
Šviesoforas
Šviesoforas
© Vilniaus miesto savivaldybė

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Specialistai stebi situaciją

Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas MatusevičiusKas vyksta Kaune“ negalėjo patvirtinti, kad svarstoma sankryžose grąžinti lenteles su žaliomis rodyklėmis, mat kol kas neaišku, kaip sekasi jas nuėmus.

„Iš esmės turime antrą dieną po lentelių panaikinimo, kai matome realius srautus. Prieš tai, vaikams atostogaujant, Kaunas buvo tuščias ir negirdėjome nė vieno nusiskundimo. Tarpušvenčiu su srautais, galima pavadinti, vyko nesusipratimas, važiavo visi visur“, – aiškino M. Matusevičius.

Anot jo, savivaldybė nusprendusi porą savaičių stebėti situaciją, rinkti informaciją, kaip einasi vairuotojams, ir ten, kur įmanoma priimti tam tikrus sprendimus be lentelių, stengtis tai padaryti. O radus vietų, kuriose be papildomų rodyklių situacijos neįmanoma pagerinti, tai bus svarstoma savivaldybės administracijoje ir esant dideliam poreikiui kreipiamasi į ministeriją.

Prioritetas, visgi, teikiamas naujiems eismo saugumo sprendiniams. „Kol kas konkrečių nutarimų iš ministerijos nėra, girdime tik vienokią ar kitokią nuomonę. Jei grąžinsime žalias lenteles, gali būti, kad po metų vėl teks nuimti. Manome, nereikia laukti to sąmyšio, galima viską pasidaryti iš anksto ir gyvent su naujomis taisyklėmis“, – kalbėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

Jūros skundų nesulaukė

Kauno savivaldybėje, pasak pašnekovo, gauta nusiskundimų dėl sulig naująja eismo tvarka išaugusių eismo spūsčių, tačiau kai kurie priekaištai paviršutiniški, susiję su tomis vietomis, kur srautai būdavo minimalūs.

„Bet ar 5-6 automobilių stovėjimas prie šviesoforo yra spūstis? – klausė M. Matusevičius, tuoj pat pateikęs savo vertinimą. – Nedrįsčiau taip sakyti, tiesiog nebuvo transporto priemonių, o dabar yra.“

Sulaukta skundo dėl dešiniojo posūkio iš Panerių į Varnių gatvę – Panerių gatve artėjant prie sankryžos susidaro spūstys, tačiau nusiskundimai esą tik pavieniai. Savivaldybei taip pat pranešta, kad prie „Hyper Maxima“ prekybos centro Savanorių prospekte reikėtų papildomų šviesoforo sekcijų. Trečiadienį bus priimtas sprendimas, ar reikalingi tokie pakeitimai, tačiau panašu, kad sekcijos atsiras. „Pamatę problemą, iškart reaguojame“, – pridūrė M. Matusevičius.

Tuo metu besiskundžiančius vairuotojus-verksnius filosofas ir visuomenės veikėjas Viktoras Bachmetjevas savo „Facebook“ paskyroje, aštriai šnekant, išdėjo į šuns dienas. Anot jo, pastarosiomis dienomis skambančios dejonės dėl žaliųjų rodyklių panaikinimo visų geriausiai iliustruoja vairuotojų susireikšminimą.

„Kad su jomis pereidinėti gatvę yra nesaugu, aišku visiems, kurie kada nors pereidinėjo gatvę. Kad jas nuiminėsim, žinojom jau penkis metus. Tačiau kad būtinai atsiras nevykėlių, kuriems vis tiek tai bus siurprizas, irgi daugmaž buvo aišku. Kad prasidės absoliučiai idiotiški argumentai už rodyklių grąžinimą irgi buvo galima nuspėti“, – rašė V. Bachmetjevas, reziumavęs, kad galiausiai „nesusipratėliai“ turės priimti pakeitimus, nebent „politikai dės į krūmus ir sprendimą atšauks“.

Pralaidumas vietomis smarkiai pagerėjo

M. Matusevičius „Kas vyksta Kaune“ pažymėjo, kad pakeitimams ruoštasi metus laiko, kai kur lentelės nuimtos ir kiti sprendiniai priimti nė nelaukiant sausio 1-osios. Dalis jų, savivaldybės akimis, net labai pasiteisino ir pagerino transporto srautų pralaidumą, o šen ten nuėmus lenteles žmonės dar nepriprato, reikia laiko pamatyti, kas vyksta.

Geruoju pavyzdžiu, pastebėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas, tapo Baltų pr.-Rasytės g. sankryža, kur sumontuota nuolat deganti žalia sekcija, ten vairuotojai važiuoja net nepristabdę. Prie Vilijampolės tilto, Jurbarko g.-A. Kriščiukaičio g. sankryžoje anksčiau taip pat reikėjo stabtelėti, o įrengus saugumo salelę, atnaujinus horizontalųjį ženklinimą automobiliai važiuoja nepertraukiamai, tik reikia praleisti judančius pagrindiniu keliu.

Vilniaus savivaldybei žaliųjų rodyklių nuėmimas atsiėjo per 100 tūkst. eurų. Kaunas visų išlaidų dar nepaskaičiavo, tačiau suma turėtų būti daug didesnė, nes plačiau taikyti lentelių trūkumą bent iš dalies kompensuojantys sprendiniai: pakeisti sankryžų išplanavimai, pastatyti nauji šviesoforai.

Spręsti leis savivaldybėms

Kaip skelbta anksčiau, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius antradienį aptarė žaliųjų rodyklių klausimą su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. Pokalbyje nutarta, kad visos Lietuvos savivaldybės galės pačios spręsti, kur žalių rodyklių grąžinimas yra neišvengiamas, bet prieš konkrečius veiksmus reikės sulaukti ministerijos patvirtinimo.

J. Narkevičius sakė, kad šį projektą Vyriausybei pateikti būtų galima jau rytoj. „Kas reglamentuos, kur kada galėtų atsirasti ta rodyklė, kuri išnyko. Savivaldybės teikimu tarpinis variantas – savivaldybės saugaus eismo komisija, ministerijos leidimu, probleminėse sankryžose galėtų per tą laiką atsirasti žalia rodyklė“, – kalbėjo ministras.

Jis neatmetė, kad žaliosios rodyklės problemiškiausiose sankryžose gali likti ir po laikinojo metų laikotarpio. Policijos generalinis komisaras žurnalistams sakė, kad būtų už rodyklių grąžinimą: „Šiame etape, kol neturime alternatyvų, tikrai pritarčiau rodyklių grąžinimui.“

Ministerija, 2014–aisiais pasiūliusi naikinti papildomas rodyklių lenteles, remiasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu, parodžiusiu, jog sankryžose su žaliosiomis rodyklėmis kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.6250

Dėl žaliųjų rodyklių tikra sumaištis: atsiradus naujų reikalavimų jų sugrąžinimas gali užtrukti net 3 mėnesius (211)

Vyriausybei leidus savivaldybėms grąžinti nuo sausio pirmosios panaikintas dešiniojo posūkio...

Į gatves sugrįš legendinis automobilis – filmo „Atgal į ateitį“ žvaigždė (15)

Greičiausiai pamenate neįtikėtinai atrodantį „ DeLorean DMC-12s“ automobilį iš filmo „...

„Volkswagen“ vadovas bijo, kad kompanijos neištiktų „Nokia“ likimas (19)

„ Volkswagen “ turi vieną ambicingiausių planų dėl elektromobilių plėtros. Vokietijos...

„Porsche“ papildė GTS šeimą dviem naujais modeliais (1)

„Porsche“ savo sportinių automobilių gamą su tarp ašių montuojamais varikliais papildė dviem...

Į „Dyzelgeito“ skandalą įkliuvo ir „Volvo“: apkaltino sukčiavus taršos testuose (13)

Viena Vokietijos aplinkosaugos organizacija ketvirtadienį paskelbė išsiaiškinusi, kad „Volvo“...

Top naujienos

Už Matijošaičio dvare atliktus darbus jų vykdytojas turės atlyginti tūkstantinę žalą valstybei: baudų bus daugiau (177)

Metų pradžia Kauno merui V. Matijošaičiui priklausančiame Kačiūniškės dvare darbus...

Žingsnius link WNBA dedančiai Jocytei tenka atsiprašinėti Parkerio už „Žalgirio“ marškinėlius specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (52)

„Trenerių požiūris į žaidėjus. Nesvarbu, ar berniukai, ar mergaitės. Į visus žiūri...

Šaltasis karas tarp JAV ir Kinijos bus visiškai kitoks: laukia pasaulio padalijimas (330)

Antrasis šaltasis karas , vykdomas žmonių perpildytoje planetoje, kur baimę didina socialiniuose...

Vietoj lauktos siuntos – varvanti lūženų krūva: paštas vilniečiui turėjo paaiškinimą (220)

Permirkusi lūženų krūva, – štai taip gautą siuntą, siųstą iš Kinijos ir atsiimtą Lietuvos...

Koronavirusas sparčiai plinta už Kinijos ribų: vis daugiau žmonių suserga ir kitose šalyse prognozuoja, kiek žmonių dar nežino, kad gali būti užsikrėtę; atnaujinta 13.12 (390)

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį...

Atradimas imuninėje sistemoje gydant vėžį: yra vilties, kad bus galima padėti visiems sergantiems (37)

Mokslininkų ką tik atrastas naujas žmogaus imuninės sistemos aspektas, anot ekspertų, gali būti...

Ištyrus darbo rinką Anglijoje – perspėjimas: milijonai rizikuoja tapti bedarbiais (36)

Ištyrus darbo rinkos poreikius Didžiojoje Britanijoje, paaiškėjo, kad milijonai žmonių dėl...

Vilnietis sutrikęs: vos tik gavo pinigų už komandiruotę, valdininkai nusprendė išmesti iš socialinio būsto (286)

Sigitas Danilevičius su drauge Virginija Balaišiene jau dešimt metų gyvena socialiniame būste...

Ką daryti, jei žmona pasiuntė į turgų parnešti geros mėsos (40)

Kalvarijų turguje kartu su profesionaliu virėju Jevgenijumi Volkovu renkamės kokybišką mėsą,...

Po princo Harry ir Meghan Markle pasitraukimo – nauji karališkieji titulai Williamui ir Kate (18)

Pastarasis metas karališkajai šeimai nepagailėjo išbandymų ir pokyčių,. Po to kai princas...