aA
Jei pritars Seimas, draudimo bendrovės negalės nustatyti skirtingų draudimo įmokų remdamosis tik vairuotojų amžiumi, lytimi, rase, etnine priklausomybe, religija, įsitikinimais, tikėjimu, odos spalva ar socialine padėtimi.
© Corbis

Prieš beveik porą metų lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, išnagrinėjusi skundą, nustatė, kad skirtingos įmokos nustatymas jaunesniems nei 25 m. vairuotojams diskriminuoja besidraudžiančius. Draudikai pripažįsta, kad numačius šiuos ribojimus, kai kuriems draudimas gali brangti.

Šiuos pakeitimus numatančias Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo pataisas, parengtas dar praėjusiais metais, antradienį turėtų pradėti svarstyti Seimas.

„Kadangi šiuo metu įstatymo formuluotė nenustato jokių draudimo įmokų dydžių apskaičiavimo principų, draudimo bendrovės taiko skirtingus įkainius atsižvelgdamos tik į besidraudžiančiųjų amžių, o ne vairavimo patirtį ir kitus rizikos faktorius. Vienodą vairavimo patirtį turintiems ir vienodas transporto priemones draudžiantiems žmonėms draudimas kainuoja skirtingai, priklausomai nuo jų amžiaus”, – įstatymo projekto aiškinamajame rašte tvirtina Seimo narė Milda Petrauskienė.

Jos tvirtinimu, įstatymo pataisos parengtos atsižvelgiant į dar 2007 m. Akvilės Prakapaitės ir kitų pareiškėjų peticijoje pateiktą pasiūlymą.

A. Burneikienės išvadose tvirtinama, kad kiekvienos atskiros sutarties atveju draudimo rizikos dydis turi būti išmatuotas individualiai ir išreikštas vienu dydžiu – draudimo įmoka. O individualioms savybėms, į kurias turėtų atsižvelgti draudikas, jos nuomone, galėtų būti priskirtini: vairavimo stažas, charakterio ypatumai, laisvalaikio praleidimo būdai, pomėgiai, sveikatos būklė, profesinė veikla ir kt. aplinkybės.

Tuo tarpu Lietuvos Draudimo priežiūros komisijos pirmininkas Mindaugas Šalčius DELFI sakė, kad draudikai, nustatydami įmokos dydį remiasi daugybe kriterijų, tarp kurių gali būti ir vairuotojo amžius.

„Vertinant privalomojo civilinės atsakomybės draudimo riziką yra vertinami įvairūs aspektai, pavyzdžiui, gyvenamasis regionas – vilniečiams draudimas visada yra brangesnis nei kaimo gyventojams. Suprantama, kad taip yra todėl, kad vilniečiai kasdien važinėja transporto spūstyse ir yra gerokai didesnė rizika, kad jie pateks į avariją ir už juos reikės mokėti draudimo išmoką. Kalbant apie jaunimą, matyt, taip pat visiems suprantama, kad jaunimas yra avaringesnis. Mano žiniomis, draudikai, nustatydami įmokos dydį, daugiau stengiasi kreipti dėmesį į vairavimo stažą ir kitus dalykus neakcentuodami amžiaus“, – sakė jis.

Pašnekovas tvirtino negalįs vienareikšmiškai atsakyti, ar įsigaliojus tokioms pataisoms, padidėtų draudimo įmokos visiems vairuotojams.

Tuo tarpu draudimo bendroves vienijančio Lietuvos transporto priemonių draudikų biuro direktorius Algimantas Križinauskas DELFI sakė, kad numačius siūlomus ribojimus, draudimo įmokos daliai vairuotojų gali didėti.

„Bet kokių rizikos faktorių apribojimai draudime pirmiausiai nelabai turi prasmės, nes net Europos Sąjungos direktyvos nedraudžia taikyti ribojimų dėl lyties ar amžiaus. Kuo daugiau apribojimų atsižvelgti į rizikos faktorius, tuo blogiau yra sąžiningiems vairuotojams, nes pinigai vis tiek turi būti surinkti. Tuo tarpu šiandien daugiau moka rizikingi vairuotojai“, – sakė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Porsche“ pristatė dvi naujas „911 Carrera“ versijas

911 serija į šeimą priima naują narį – aštuntos kartos „ Porsche 911 Carrera“ šeima...

Vilniuje prasideda senovinių automobilių žygis Baltijos keliui paminėti (81)

Vilniuje vidurdienį iškilmingai duotas startas senovinės technikos žygiui, skirtam Baltijos kelio...

Naudotų automobilių rinka auga: liepą įsivežėme 9 proc. daugiau (1)

Bendrovė „ AutoTyrimai “ išanalizavusi VĮ „Regitra“ duomenis užfiksavo, kad liepą...

„Fiat“ pristato savo pirmąjį elektrinį mikroautobusą

„Fiat Professional“ plečia alternatyviais ekologiškais degalais varomų mikroautobusų gamą:...

Paaiškėjo, kada „Porsche“ pristatys savo pirmąjį elektromobilį „Taycan“ (3)

Pirmasis „Porsche“ elektromobilis „Taycan“ jau visai netrukus oficialiai bus pristatytas...

Top naujienos

Vilniuje vaistinėje mirė moteris: įvykio liudininkė stebėjosi vaistininkių elgesiu (103)

Tragiškai pasibaigusio įvykio vaistinėje liudininke tapusi vilnietė Rima teigia, kad „nors...

Sužeistuosius per mįslingą sprogimą Rusijoje gydę medikai – šokiruoti nukentėjusiuosius vežė plastikiniuose maišuose (239)

Trys sužeisti vyriškiai atvyko į ligoninę maždaug 16.30 val. Jie buvo nuogi ir suvynioti į...

Seimas iš naujo suteikė Vyriausybei įgaliojimus veikti: lieka klausimai dėl sprendimo teisėtumo Papildyta 12:31 val. (136)

Seime nuo pat ryto, jau neeilinės Sesijos darbų programos tvirtinimo etape, užvirė aštrios...

Būdamas 45-erių metė darbą ir įkūrė savo įmonę: tai yra tikras kaifas (81)

Iš Jonavos kilęs Robertas Banys būdamas 45-erių metė samdomą darbą ir įkūrė savo logistikos...

Premjeras: vienas iš alkoholio draudimų gali būti peržiūrėtas (71)

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo iš naujo įvertinti 2017 metų birželį Seimo įteisintus kai...

Razma: jau ketvirtadienį rengsime kreipimąsi dėl šios Vyriausybės įgaliojimų papildyta (40)

Opozicija jau šį ketvirtadienį dėl Vyriausybės įgaliojimų tvirtinimo procedūros Seime kreipsis...

Seimą pasiekė siūlymas „duoti“ motociklo „teises“ B kategorijos vairuotojams (4)

Pavasarį prieštaringų nuomonių sulaukusi idėja, kartu su B kategorija suteikti teisę valdyti...

Artėjant rudeniui, medikai primena apie pavojingą infekciją: ypač svarbu tėvams, auginantiems vaikus iki 5 metų (5)

Kas antra šeima, auginanti vaikus iki 10 m. amžiaus, paskiepijo ar ketina skiepyti savo vaikus nuo...

Lietuvoje tilapijas auginantis ūkininkas Aurimas: noriu sulaužyti mitą, kad tai nevertinga žuvis (49)

Dauguma esame girdėję, kad žuvis yra tas produktas, kuris stiprina širdį ir imunitetą, gerina...