„Visuomeninė vartotojų iniciatyva“ („Общественная потребительская инициатива“) nusprendė duoti į teismą „General Motors“, „Toyota“, „Volkswagen“ grupės atstovus, nes jaučia, kad yra pažeidžiamos automobilių pirkėjų teisės.

Pirmasis ieškinys iškeltas „Toyota“ atstovams, nes, kaip teigia „Visuomeninė vartotojų iniciatyva“, šios markės automobilių pirkėjai Rusijoje nebegali gauti būtinų paslaugų - pakaitinio automobilio, remonto, priežiūros, nemokamo gamybos defektų šalinimo. Ieškovai ragina areštuoti „Toyota“ turtą ir sąskaitas Rusijoje. Japonų automobilių gamintojas teigia, kad tokios pretenzijos neturi pagrindo.

Pasak „Toyota“ atstovų, tik vietinės atstovybės užsiima automobilių priežiūra, o ne pats gamintojas. O atstovybės nebeteikia visų vairuotojams reikalingų paslaugų, nes nebegauna detalių. O jų nebegauna, nes, kaip teigia „Toyota“, sutriko tiekimo grandinės. „Toyota“, kaip ir kiti automobilių gamintojai, kurie sulauks tokių pretenzijų, teisinsis force majeure.

Sankcijomis uždraustas technologijų importas į Rusiją. Nuo to stipriai nukentės automobilių sektorius. Vietiniai Rusijos automobilių gamintojai jau praktiškai susitaikė su mintimi, kad ateityje gali tekti gaminti mašinas be elektroninių stabilumo sistemų, ABS ir net automatinių transmisijų. Tačiau tai paveiks ir tuos žmones, kurie spėjo įsigyti automobilius prieš bet kokias sankcijas, nes jiems anksčiau ar vėliau ims trūkti detalių. Kai kurių jų galima gauti iš kitų rinkų - pavyzdžiui, Kinijos. Tačiau atstovybės tiekia tik originalias detales, kurių dabar tikrai ims trūkti.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės