Dėl kritinės padangų būklės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse įvyksta nemažai avarijų. Nepaisant to, kylant naujų padangų kainoms, vežėjai bando sutaupyti ir montuoja nenaujas padangas. Jų kaina beveik perpus mažesnė, tačiau ekspertai tikina, jog siekis sutaupyti neturėtų nusverti racionalaus rūpinimosi saugumu.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Padangos restauravimas ilgas ir pakankamai sudėtingas procesas, prasidedantis nuo vizualinės padangos apžiūros. Paskui specialiu prietaisu šerografu tikrinama vidinė konstrukcijos dalis. Kitas žingsnis restauracijos procese – nusidėvėjusio padangos protektoriaus nuskutimas. Kai tai atliekama, ant nuvalyto karkaso galima tepti klijus ir dėti specialiai paruoštą protektoriaus juostą. Ir tik po to padanga keliauja į autoklavą, kuriame protektorius sujungiamas su padanga esant aukštai temperatūrai.

UAB „Guminta“, restauruojančios padangas, savininkas Algis Gulbinas informuoja, kad šiuo metu restauruotų padangų paklausa stipriai auga. „Taip yra todėl, kad naujos padangos labai brangsta. Jei seniau Kinijoje pagamintos naujos padangos savo kaina mažai skyrėsi nuo mūsų restauruotų padangų kainų, tai dabar tas skirtumas žymus. Taigi tie, kurie nori važinėti geromis padangomis pigiau – jas restauruoja“, - kalba A. Gulbinas.

Pašnekovas informuoja, kad restauruotos padangos kaina šiuo metu sudaro apie 35 proc. naujos „Michelin“ padangos kainos, o seniau – prieš metus – apie 50 proc. Kainų tendencijos pasikeitė dėl išaugusios paklausos.

Padangų restauratoriai neslepia, kad labai dažnai tenka atsisakyti restauruoti padangas dėl prastos jų būklės. „Restauruojame tik kokybiškas padangas, kurios dar tikrai gali ilgai tarnauti ir atlaikyti joms tenkančius krūvius. Po restauracijos vežėjas gauna tokią pačią garantiją kaip ir naujai padangai – vienerių metų. Jei padangos karkasas geras, tai su restauruota padanga galima nuvažiuoti maždaug tiek pat, kaip su nauja „Michelin“ ar „Bridgestone“.

Vežėjai sako, kad pagrindinis rodiklis perkant padangas – kiek kilometrų su vienu komplektu galima nuvažiuoti ir kokia vieno nuvažiuoto kilometro kaina. Vis dėlto jie neslepia, kad šiandien dėmesys kur kas labiau kreipiamas į tai, kokia yra faktinė restauruotos padangos kaina. Perkama ten, kur pigiau, negalvojant kad ilgalaikėje perspektyvoje tai nėra pats pigiausias variantas. Tie, kurie skaičiuoja, pigių padangų dažniausiai neperka.

Padangų pardavėjo UAB „Autotrekas“ direktorius Vaclovas Gumuliauskas patikina, kad nepaisant to, jog naujų padangų kainos pakilo apie 15 proc., vežėjai jas perka kaip pirkę, tad naujų padangų rinkoje nuosmukio, anot jo, kol kas nesijaučia. „Padangos smarkiai dyla, todėl tie, kuriems rūpi saugumas, nerizikuoja – padangų nerestauruoja“, - įsitikinęs naujų padangų pardavėjas.

UAB „Ratola“ direktorius Vaidas Vasiulis pastebi didesnį naujų padangų brangimą nei kiti rinkos dalyviai: „Padangų kainos kyla kone kas mėnesį. Šiemet, jei lygintume su praėjusiais metais, jų kainos pakilo nuo 5 iki 20 proc. Esant tokiai situacijai, be to, kylant degalų kainoms, vežėjai taupo ir renkasi mokėti perpus pigiau už restauruotą padangą, jei lygintume jos kainą su nauja. Dažniausiai restauruoja brangias padangas, kainuojančias nuo 1500 Lt, kurios turi „Premium“ karkasus. Tokiomis padangomis vežėjai pasitiki labiausiai“, - situaciją restauruotų padangų rinkoje dėsto V. Vasiulis.

UAB „Autovaža“ vadovas Ričardas Tiškus sako, kad savo vilkikuose montuoja ir restauruotas, ir naujas padangas. „Jei pasiūlo restauruotas vokiškas, tai tokias perkame. Seniau būdavo nesklandumų su Lietuvoje restauruotomis padangomis. Iš kelių restauruotų būdavo viena kita, kuri krūvių neatlaikydavo. Dabar Vokietijoje restauruotos padangos tikrai neblogos. Kai perkame, mums pasako, kur kokia padanga restauruota, tada galime pasirinkti“, - apibendrina R. Tiškus.

Padangų ekspertai atkreipia dėmesį, kad restauruotų padangų protektoriaus sluoksnio beveik neįmanoma užlieti tolygiai. Ne paslaptis ir tai, kad tokios padangos sunkiai balansuojamos ant ratlankio, ten kabinama daugiau svarelių, be to, neįmanoma įvertinti, kiek susidėvėjęs vidinis padangos karkasas ir kordai. Vis dėlto jeigu rizikuojama pirkti restauruotas padangas, patartina paprašyti, kad meistrai subalansuotų ir duotų bent metų garantiją.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rusijos „Kamaz“ pelnas pernai augo 2,5 karto (24)

Didžiausias Rusijos krovininių automobilių gamintojas „ Kamaz “ pranešė 2017 metais...

„Audi“ šiemet tikisi išlaikyti rekordinį pardavimų lygį

Koncernui „ Volkswagen “ priklausanti prabangių automobilių gamintoja „ Audi “ 2017 metais...

Rekordinius metus pasiekusi „Porsche“ ieško naujų pajamų šaltinių

Rekordinius metus pernai fiksavęs prabangių automobilių gamintojas „ Porsche “ siekia surasti...

„Uber“ derasi dėl autonominio vairavimo technologijų pardavimo „Toyota“

Pavėžėjimo paslaugų įmonė „ Uber “ derasi dėl galimybės automobilių gamintojui „ Toyota...

Parodė iš arčiau, kaip atrodys naujieji Vilniaus autobusai (34)

Lenkijos mieste Poznanėje įsikūrusioje autobusų gamykloje jau surinkti pirmieji Vilniaus miestui...

Top naujienos

Nepakeliamus skausmus lietuvė išsigydė be vaistų ir operacijų: dėl mitybos išvaizda pasikeitė neatpažįstamai (111)

Rita Miškel prieš 13 metų išvyko gyventi į Airiją. Ten ji atrado ne tik naują gyvenimą, bet ir...

Politikai to bijo kaip velnias kryžiaus, tačiau neišvengs (175)

Tarp 30 geriausių idėjų Lietuvai atsidūrė siūlymas, apie kurį dalis politikų bijo net...

Po tėvo mirties – skaudus dūris iš motinos: pusę pinigų atiduok man (78)

„Man yra 16 metų ir aš gyvenu asocialioje šeimoje“, – taip į DELFI kreipėsi laišką...

Mokestis už Vasario 16-osios akto pamatymą papiktino Liudą Mažylį: tai nesąžininga (164)

Berlyne Vasario 16 -osios akto originalą atradęs, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto...

Jasikevičius po pergalės: nors visiškai niekas nesisekė, rungtynėmis esame patenkinti (20)

Kauno „Žalgiris“ (23/3) po skaudžios nesėkmės Eurolygoje reabilitavosi „Betsafe-LKL“...

7 privalumai būti meiluže (28)

Meilužių iliuzijos: ką sau sako „antros“ vedusių vyrų moterys . Taip vadinosi anas...

Mokslininkai išsiaiškino, kokią įtaką santykiams daro filmų suaugusiems žiūrėjimas (6)

XXI amžiuje pornografija yra įgavusi pačias įvairiausias formas – tai filmai, vaizdo įrašai,...

Egidijus Dragūnas: gimiau kovingais laikais, tad bušido – visada prie širdies (4)

„Bushido & KOK World GP 2018“ kovose „Siemens“ arenoje trumpam pasirodė ir Egidijus...

Ieškantiems būdų padidinti erdvę: tobulos idėjos mažai svetainei

Tos siaubingos mažos svetainės niekada niekam nepatiko ir nuolat kėlė klausimą, kaip galima...

Kaip tarpukario Lietuvoje politika sukėlė žąsų krizę (6)

Tarpukariu, kai eksportas į Rusiją dar neegzistavo, produktai keliavo į Vokietiją. Ypač žąsys...