aA
Kaip ir žadėjo lėšų sutaupiusi Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), darbininkai Akademijos miestelyje įsisuko kiek anksčiau nei planuota. Jau šią savaitę prasidėjo paruošiamieji rekonstrukcijos darbai – greitu metu čia bus pradėti taikyti ribojimai, o dar šiemet atnaujintas transporto mazgas eismo situaciją turėtų pagerinti dramatiškai.
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
© R. Tenio nuotr.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja Aušra Ramoškaitė, atlikus paruošiamuosius darbus, kelininkų laukia trumpas atokvėpis, iki kovo 15 d. – statybų sustabdymo laikotarpis.

Nuo kovo 16 d. turi būti pradėti sankryžų mazgo su valstybinės reikšmės magistraliniu keliu A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai (6,67 km), valstybinės reikšmės krašto keliu Nr. 140 Kaunas–Zapyškis–Šakiai (6,04 km) ir valstybinės reikšmės rajoniniu keliu Nr. 1903 Akademija–1–asis fortas (0,23 km) rekonstravimo darbai.

A. Ramoškaitės žiniomis, laikini eismo apribojimai bus pradėti taikyti nuo kovo 15 d. ir galios iki rugsėjo pabaigos, vyks rekonstrukcijos darbai. Daugiau apie Akademijoje taikysimus eismo ribojimus skaitykite čia.

„Projektas bus įgyvendintas trimis etapais. Pirmasis prasidės kovo 15 d. ir baigsis liepos viduryje – jo metu bus atliekami paruošiamieji darbai, inžinerinių tinklų atnaujinimas bei vienas pagrindinių darbų – žiedų bei jungiamųjų kelių rekonstrukcija, – sakė LAKD atstovė.

– Antrasis ir trečiasis etapai truks iki rugsėjo pabaigos: antrajame bus toliau tęsiamas žiedų ir jungiamųjų kelių rekonstrukcijos darbai, trečiajame liks tik sutvarkyti apdailą. Rekonstrukciją numatoma baigti rugsėjo gale.“

Remiantis atliktais sankryžų laidumo modeliavimo rezultatais, padarytos išvados, jog vidutinė vieno automobilio, važiuojančio per sankryžų mazgą, patiriama gaištis („prastovos“) rytinio piko metu lyginant su esama situacija sumažės nuo 72 s iki 5 s, o vakarinio piko metu – nuo 35 s iki 4 s.

Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
© R. Tenio nuotr.

Pagal dabartinę situaciją, anot A. Ramoškaitės, dėl šviesoforinio eismo reguliavimo ir netolygaus eismo srautų pasiskirstymo sankryžoje didžiausios transporto priemonių spūstys rytinio piko metu susidaro kryptimi Ringaudai–Vilnius. Čia, LAKD duomenimis, nutįsta apie 1050 m ilgio kamštis.

„Skaičiuojama, kad pertvarkius sankryžos mazgą, šios krypties transporto priemonių spūstys sumažės ir turėtų siekti ne daugiau kaip 71 m arba kitaip 9 transporto priemones, kurios turės sustoti ties pirmąja, turbožiedine, sankryža dėl periodinio pėsčiųjų eismo per kelią“, – aiškino LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja.

Kaip anksčiau skelbė „Kas vyksta Kaune“, grandiozinio projekto metu bus rekonstruotos dvi Akademijos transporto mazgą sudarančios sankryžos. Valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 140 Kaunas–Zapyškis–Šakiai reguliuojama šviesoforu keturšalė sankryža (šiaurinė) bus pertvarkyta į turbožiedinę, o valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 1903 Akademija–1-asis fortas reguliuojama kelio ženklais sankryža (pietinė) – į vienos eismo juostos žiedinę sankryžą.

Sankryžas jungiančiame viaduko ruože numatomos trys eismo juostos, o pietinėje sankryžoje atsiras galimybė sukant į dešinę išvažiuoti į magistralinį kelią A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai.

Saugų pėsčiųjų eismą greta žiedinių sankryžų užtikrins suprojektuoti šaligatviai su saugumo salelėmis ir apšvietimas. Šalia pietinės planuojama įrengti transporto triukšmą slopinančią užtvarą.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Eugenija Grižibauskienė | D+

Verslininkas Kirvaitis – apie „One“ virsmą tarptautiniu gigantu, derybas su „Google“ ir pardavimų šuolį nuo nulio iki 30 milijonų (1)

Aldo Kirvaičio įkurta, globalių finansų rinkoje besidarbuojanti „ Metasite “ kompanija jau...

Turkijoje prasidėjo „antra vasara“: pilni lėktuvai lietuvių atostogauja už juokingas kainas (169)

Nors kalendorinė vasara baigėsi – populiariuose Turkijos kurortuose atrodo, kad atostogų sezonas...

COVID-19 pandemijos pabaigos prognozės: Lietuvos profesoriai pasakė, kada viskas turėtų baigtis (672)

Praėjusią savaitę vakcinos gamintojos „Moderna“ vadovas Stephanas Bancelis viešai pasisakė,...

Nauja tvarka dėl moksleivių izoliacijos įnešė daugiau sumaišties: kai kurių punktų negali suprasti (62)

Sprendimai dėl trumpesnės mokinių izoliacijos socialiniuose tinkluose sukėlė ir tėvų...

Orų prognozė: saulę paslėps debesys

Lietuvos orus lems anticiklono pietvakarinė dalis, tačiau diena nebus saulėta. Naktį šalies...

Duomenų mokslininkas: nenoriu gąsdinti dėl 4000 naujų atvejų, bet mes link to einame (460)

„Aš sakyčiau prastėjimo greitis yra panašus kaip ir praeitą savaitę, gal šiek tiek...

Daugiausia plaukų netenkame naktį: geri patarimai, kad jie neslinktų miegant (7)

Kad ir kaip puoselėtumėte plaukus, dėl tam tikrų priežasčių gali suintensyvėti jų slinkimas...

Ant suolo lyderį lemiamu metu palikęs Schilleris: mums reikia kitokio jo žaidimo (11)

Po pirmų dvejų rungtynių naujajame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) sezone dėl komandos gynybos...

F-1 pilotas Nico Huelkenbergas su lietuve žmona Egle tapo tėvais: paskelbė ne tik nuotrauką, bet ir retą kūdikio vardą (58)

Pasaulyje žinomas F-1 pilotas Nico Huelkenbergas šią vasarą vedė lietuvaitę mylimąją...