aA
Kaip ir žadėjo lėšų sutaupiusi Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), darbininkai Akademijos miestelyje įsisuko kiek anksčiau nei planuota. Jau šią savaitę prasidėjo paruošiamieji rekonstrukcijos darbai – greitu metu čia bus pradėti taikyti ribojimai, o dar šiemet atnaujintas transporto mazgas eismo situaciją turėtų pagerinti dramatiškai.
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
© R. Tenio nuotr.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja Aušra Ramoškaitė, atlikus paruošiamuosius darbus, kelininkų laukia trumpas atokvėpis, iki kovo 15 d. – statybų sustabdymo laikotarpis.

Nuo kovo 16 d. turi būti pradėti sankryžų mazgo su valstybinės reikšmės magistraliniu keliu A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai (6,67 km), valstybinės reikšmės krašto keliu Nr. 140 Kaunas–Zapyškis–Šakiai (6,04 km) ir valstybinės reikšmės rajoniniu keliu Nr. 1903 Akademija–1–asis fortas (0,23 km) rekonstravimo darbai.

A. Ramoškaitės žiniomis, laikini eismo apribojimai bus pradėti taikyti nuo kovo 15 d. ir galios iki rugsėjo pabaigos, vyks rekonstrukcijos darbai. Daugiau apie Akademijoje taikysimus eismo ribojimus skaitykite čia.

„Projektas bus įgyvendintas trimis etapais. Pirmasis prasidės kovo 15 d. ir baigsis liepos viduryje – jo metu bus atliekami paruošiamieji darbai, inžinerinių tinklų atnaujinimas bei vienas pagrindinių darbų – žiedų bei jungiamųjų kelių rekonstrukcija, – sakė LAKD atstovė.

– Antrasis ir trečiasis etapai truks iki rugsėjo pabaigos: antrajame bus toliau tęsiamas žiedų ir jungiamųjų kelių rekonstrukcijos darbai, trečiajame liks tik sutvarkyti apdailą. Rekonstrukciją numatoma baigti rugsėjo gale.“

Remiantis atliktais sankryžų laidumo modeliavimo rezultatais, padarytos išvados, jog vidutinė vieno automobilio, važiuojančio per sankryžų mazgą, patiriama gaištis („prastovos“) rytinio piko metu lyginant su esama situacija sumažės nuo 72 s iki 5 s, o vakarinio piko metu – nuo 35 s iki 4 s.

Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
© R. Tenio nuotr.

Pagal dabartinę situaciją, anot A. Ramoškaitės, dėl šviesoforinio eismo reguliavimo ir netolygaus eismo srautų pasiskirstymo sankryžoje didžiausios transporto priemonių spūstys rytinio piko metu susidaro kryptimi Ringaudai–Vilnius. Čia, LAKD duomenimis, nutįsta apie 1050 m ilgio kamštis.

„Skaičiuojama, kad pertvarkius sankryžos mazgą, šios krypties transporto priemonių spūstys sumažės ir turėtų siekti ne daugiau kaip 71 m arba kitaip 9 transporto priemones, kurios turės sustoti ties pirmąja, turbožiedine, sankryža dėl periodinio pėsčiųjų eismo per kelią“, – aiškino LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja.

Kaip anksčiau skelbė „Kas vyksta Kaune“, grandiozinio projekto metu bus rekonstruotos dvi Akademijos transporto mazgą sudarančios sankryžos. Valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 140 Kaunas–Zapyškis–Šakiai reguliuojama šviesoforu keturšalė sankryža (šiaurinė) bus pertvarkyta į turbožiedinę, o valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 1903 Akademija–1-asis fortas reguliuojama kelio ženklais sankryža (pietinė) – į vienos eismo juostos žiedinę sankryžą.

Sankryžas jungiančiame viaduko ruože numatomos trys eismo juostos, o pietinėje sankryžoje atsiras galimybė sukant į dešinę išvažiuoti į magistralinį kelią A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai.

Saugų pėsčiųjų eismą greta žiedinių sankryžų užtikrins suprojektuoti šaligatviai su saugumo salelėmis ir apšvietimas. Šalia pietinės planuojama įrengti transporto triukšmą slopinančią užtvarą.

Kas vyksta Kaune
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Bandantiems prisibelsti į polikliniką trūko kantrybė: tai už ką gi mes mokame? (1)

Praėjusią savaitę „Delfi“ rašė, kaip vilniečiams nepavyksta prisiskambinti į didžiausią...

Estai jau nusistatė raudonąją liniją, kurią peržengus bus vėl įvedami apribojimai papildyta (60)

Estijos sveikatos apsaugos departamentas apsisprendė, koks skaičius koronavirusinės infekcijos...

Užfiksuoti šokiruojantys policininkės veiksmai: tarnybos metu miltais ir kiaušiniais darkė kolegos mašiną (162)

Varėnoje tarnybos metu policijos pareigūnė buvo užfiksuota besielgiant ne tik įžūliai, bet ir...

Po lietuje permirkusių „Ąžuoliuko“ choristų incidento – ir paties Nausėdos atsakas (179)

Prezidentas Gitanas Nausėda apgailestauja, kad Valstybės dienos proga Vilniuje giedoję...

Galutinis teismo verdiktas: sūnui per sėdmenis sudavusi Kručinskienė lieka išteisinta (34)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ( LAT ) atmetė prokuroro skundą ir neskundžiama nutartimi...

Lietuvos vyrų rinktinės stovykloje Palangoje – 3 žaidėjais mažiau

Penktadienį, liepos 10 dieną, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkai rinksis į...

Po rekordinių metų pensijų fonduose – drastiškas smukimas: dėl kaupiančiųjų lėšų kyla rizikų ir ateityje (196)

Praėję metai buvo itin sėkmingi pensijų fondams . Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros...

Kauno centre – restoranas, kokio dar nebuvo: išmanūs pietūs per vieną minutę (48)

Vasaros pradžioje kauniečius pasiekė puiki žinia, jog atsinaujinusioje Vienybės aikštėje duris...

|Maža didelių žinių kaina