aA
Kaip ir žadėjo lėšų sutaupiusi Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), darbininkai Akademijos miestelyje įsisuko kiek anksčiau nei planuota. Jau šią savaitę prasidėjo paruošiamieji rekonstrukcijos darbai – greitu metu čia bus pradėti taikyti ribojimai, o dar šiemet atnaujintas transporto mazgas eismo situaciją turėtų pagerinti dramatiškai.
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
© R. Tenio nuotr.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja Aušra Ramoškaitė, atlikus paruošiamuosius darbus, kelininkų laukia trumpas atokvėpis, iki kovo 15 d. – statybų sustabdymo laikotarpis.

Nuo kovo 16 d. turi būti pradėti sankryžų mazgo su valstybinės reikšmės magistraliniu keliu A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai (6,67 km), valstybinės reikšmės krašto keliu Nr. 140 Kaunas–Zapyškis–Šakiai (6,04 km) ir valstybinės reikšmės rajoniniu keliu Nr. 1903 Akademija–1–asis fortas (0,23 km) rekonstravimo darbai.

A. Ramoškaitės žiniomis, laikini eismo apribojimai bus pradėti taikyti nuo kovo 15 d. ir galios iki rugsėjo pabaigos, vyks rekonstrukcijos darbai. Daugiau apie Akademijoje taikysimus eismo ribojimus skaitykite čia.

„Projektas bus įgyvendintas trimis etapais. Pirmasis prasidės kovo 15 d. ir baigsis liepos viduryje – jo metu bus atliekami paruošiamieji darbai, inžinerinių tinklų atnaujinimas bei vienas pagrindinių darbų – žiedų bei jungiamųjų kelių rekonstrukcija, – sakė LAKD atstovė.

– Antrasis ir trečiasis etapai truks iki rugsėjo pabaigos: antrajame bus toliau tęsiamas žiedų ir jungiamųjų kelių rekonstrukcijos darbai, trečiajame liks tik sutvarkyti apdailą. Rekonstrukciją numatoma baigti rugsėjo gale.“

Remiantis atliktais sankryžų laidumo modeliavimo rezultatais, padarytos išvados, jog vidutinė vieno automobilio, važiuojančio per sankryžų mazgą, patiriama gaištis („prastovos“) rytinio piko metu lyginant su esama situacija sumažės nuo 72 s iki 5 s, o vakarinio piko metu – nuo 35 s iki 4 s.

Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
Rekonstrukcijos darbai Akademijoje
© R. Tenio nuotr.

Pagal dabartinę situaciją, anot A. Ramoškaitės, dėl šviesoforinio eismo reguliavimo ir netolygaus eismo srautų pasiskirstymo sankryžoje didžiausios transporto priemonių spūstys rytinio piko metu susidaro kryptimi Ringaudai–Vilnius. Čia, LAKD duomenimis, nutįsta apie 1050 m ilgio kamštis.

„Skaičiuojama, kad pertvarkius sankryžos mazgą, šios krypties transporto priemonių spūstys sumažės ir turėtų siekti ne daugiau kaip 71 m arba kitaip 9 transporto priemones, kurios turės sustoti ties pirmąja, turbožiedine, sankryža dėl periodinio pėsčiųjų eismo per kelią“, – aiškino LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja.

Kaip anksčiau skelbė „Kas vyksta Kaune“, grandiozinio projekto metu bus rekonstruotos dvi Akademijos transporto mazgą sudarančios sankryžos. Valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 140 Kaunas–Zapyškis–Šakiai reguliuojama šviesoforu keturšalė sankryža (šiaurinė) bus pertvarkyta į turbožiedinę, o valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 1903 Akademija–1-asis fortas reguliuojama kelio ženklais sankryža (pietinė) – į vienos eismo juostos žiedinę sankryžą.

Sankryžas jungiančiame viaduko ruože numatomos trys eismo juostos, o pietinėje sankryžoje atsiras galimybė sukant į dešinę išvažiuoti į magistralinį kelią A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai.

Saugų pėsčiųjų eismą greta žiedinių sankryžų užtikrins suprojektuoti šaligatviai su saugumo salelėmis ir apšvietimas. Šalia pietinės planuojama įrengti transporto triukšmą slopinančią užtvarą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Siaubingi radiniai šokiravo turistų mėgiamos salos gyventojus: sunku suvokti (16)

Kipre iki šiol jau rasti penki kūnai, įskaitant dviejų žmonių palaikus lagaminuose, kurie buvo...

Rusijos kariuomenės vado sąlygos NATO dėl Baltijos šalių: arba mūsų pasiūlymas, arba bus blogiau (448)

Mūsų santykiai su JAV ir NATO – žemiausiame lygyje per visą istoriją. Tai pripažinęs...

Grįžęs į tėvynę emigrantas palygino, kaip gyveno Anglijoje ir kaip dabar - Lietuvoje (227)

Puikų darbą užsienyje į šeimos ir gamtos apsuptį iškeitęs Mindaugas Sragauskas grįžo į...

Orai: vasara jau Lietuvoje (2)

Didesniąją šios savaitės dalį mūsų šalies orus lems itin šilto ir drėgno oro masė,...

Per plauką nuo „Eurovizijos“ finalo likęs Jurijus grįžo į Lietuvą: tai sužinojęs kambaryje pradėjau isteriškai juoktis (86)

Nors mūsų šalies atstovui „Eurovizijoje“ šis 64-asis tarptautinis dainų konkursas baigėsi...

Kodėl kai kurie žmonės serga rečiau: priežasčių ieškoti galima prisiminus, kaip motina gimdė (33)

Prieš septynerius metus Lietuvoje buvo pasiektas didžiausias atliekamų cezario operacijų...

Rimvydas Valatka. Kas geriau – Šimonytė ar Nausėda (10 patikros stacijų)? (440)

Pusiaukelė tarp Prezidento rinkimų I ir II turo rami kaip niekada. Du trečdaliai tautos jau...

Tritaškių lietumi pažymėtame trileryje Eurolygos karaliais tapo CSKA (146)

Eurolygos sezonas pasiekė finišo tiesiąją. Įtemptame finale čempionės titulą po trejų metų...

Dėl dviejų žaidėjų ateities ekipoje garantuotas Urbonas: „Žalgiris“ – donoras Eurolygoje, mes – LKL Adomaičio komentaras (5)

Po pralaimėjimo svečiuose atsitiesęs Vilniaus „Rytas“ savo žiūrovų akivaizdoje Utenos...

Šiuolaikiniam žmogui vien išvydus tokius papuošalus būtų negera, bet jais besidabinusios damos savęs žiauriomis nelaikė (9)

Istorija mena nemažai ekstravagantiškų ir net provokuojančių Europos mados vingių, tačiau tai,...