Įrengimo vieta

Norėdami įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę namuose, atsižvelkite į tai, kad jai reikės elektros bei interneto prieigos (Wi-Fi kabelinio interneto ar 4G ryšio prieigos). Įkroviklį galima montuoti tiek ant namo sienos, tiek ant papildomo stovo. Taip pat pagalvokite, kur turėtų būti automobilio įkrovimo lizdas, ir kaip reikėtų parkuoti automobilį, kad įkroviklio laidas jį pasiektų. Ilgesnis laidas užtikrins, kad savo transporto priemonę galėsite parkuoti bet kuria kryptimi.

Elektros įvado galingumas

Populiariausias pasirinkimas namams – tai 11 arba 22 kW galios įkrovimo stotelės. Pirmajai reikalinga 16 A srovė, norint sklandžiai įkrauti elektromobilį, o 22 kW stotelei reikalingas trifazis įvadas ir 32 A srovė. Dažniausiai privačių namų įvadas yra tinkamas tokioms namų stotelėms. Žinoma, automobilį galite įkrauti ir naudodami vienfazį arba mažesnio galingumo įvadą, tačiau krovimas užtruks ilgiau ir priešingai – kuo daugiau amperų, tuo greičiau įkrausite elektromobilį.

Kintamosios ir nuolatinės srovės įkrovikliai

Nuolatinės srovės (DC) įkrovikliai yra gerokai galingesni, didesni ir brangesni už kintamosios srovės (AC) įkroviklius, todėl jie dažniausiai naudojami viešose įkrovimo vietose, kur yra daug naudotojų ir svarbus greitas įkrovimas. Namams skirti kintamos srovės įkrovikliai, nes jie pakankamai greitai įkrauna automobilį ir yra draugiškesni piniginei. Visiškai ištuštėjusio akumuliatoriaus įkrovimas namuose vidutiniškai trunka 4-6 valandas.

Elektromobilių įkrovimo stotelė

Įkroviklio galingumas

Namų įkroviklių galia svyruoja nuo 3,6 iki 22 kW. Dauguma dabartinių automobilių gali priimti iki 11 kW kintamosios srovės, tačiau, norint sužinoti, kiek fazių ir kokios galios reikia automobiliui įkrauti, patartina susipažinti su automobilio techninėmis specifikacijomis. 22 kW įkrovimo stotelė būtų ilgalaikis pasirinkimas, nes tendencijos rodo, kad naujesnių automobilių įkrovimo pajėgumai yra didesni, o 22 kW įkroviklį galima naudoti ir automobiliui, kuris priima tik 11 kW. Reikėtų pažymėti, kad 11 kW įkrovimo stotelei reikia 16 amperų, o 22 kW – 32 amperų.

Įkrovimo jungties tipas

Europoje dažniausiai sutinkama elektromobilių jungtis yra CCS2 tipo, kuri tinkama tiek lėtam (AC) įkrovimui, tiek greitose (DC) įkrovimo stotelėse. Lėtam įkrovimui, pavyzdžiui, namų stotelėse, naudojamas Type2, o greito įkrovimo stotelėse – CCS tipo kištukas.

Namų stotelės gali būti dvejopos: su integruotu kabeliu arba tik su įkrovimo lizdu. Pirmu variantu, kabelis visada bus stotelėje ir jums beliks jį prijungti prie elektromobilio. Tai patogus sprendimas elektromobilį kraunant bent keletą kartų per savaitę. Antruoju atveju, kabelį reikėtų vežiotis bagažinėje ir kas kartą norint įkrauti, jį reikėtų prijungti tiek prie stotelės, tiek prie automobilio. Tačiau turint atskirą kabelį, jį galima naudoti ir kitose stotelėse.

Elektromobilis

Dizainas

Renkantis dizainą reikėtų prisiminti, jog įkroviklį matysite kasdien, todėl jo išvaizdai verta skirti tiek pat dėmesio, kiek ir renkantis baldus. Neapsiriksite, jei pasirinkite įkroviklį, kuris puikiai derės prie bendros namo aplinkos.

Dinaminis galios valdymas

Ar žinojote, jog 11 kW galios elektromobilio įkrovimas prilygsta dešimties indaplovių darbui vienu metu? Tai didelė apkrova, kurios dalis namų gali neatlaikyti be dinaminio galios valdymo sprendimo. Norint užtikrinti nepertraukiamą elektros tiekimą namuose, rekomenduojama įrengti galios valdiklį. Tai įrenginys, montuojamas elektros spintoje, kuris matuoja namų elektros tinklo apkrovą ir laisvą likusią galią nukreipia elektromobiliui įkrauti. Dinaminis valdiklis stebi energijos poreikį ir perduoda informaciją stotelei. Išaugus energijos poreikiui namuose, stotelės galia apribojama ir elektromobilio įkrovimas vyksta lėčiau. Kai prietaisai namuose išjungiami ir galios rezervas vėl pakyla – stotelė automatiškai padidina krovimo galią. Taip užtikrinamas efektyviausias galios išnaudojimas ir išvengiama saugiklių atsijungimo, o automobilis gali būti įkraunamas taip greitai, kaip leidžia namų tinklas.

Elektromobilio įkrovimas

Išmanusis įkrovimas

Išmanusis elektromobilio įkrovimas – tai funkcionalumas suteikiantis ne tik patogumą, bet ir ekonominę naudą vartotojui. Kraunant elektromobilį išmania stotele, įkrovimo procesą galima valdyti mobilia programėle, joje nustatyti įkrovimo grafikus atsižvelgiant į elektros kainas, pradėti ir užbaigti įkrovos sesijas automatiškai, matyti įkrovimų istoriją.

Išmani stotelė taip pat gali bendrauti su jūsų namų saulės elektrine, užtikrinant, kad automobilis būtų kraunamas pigiausia energija. Tai padeda sutaupyti pinigų, išvengiant aukštų elektros kainų piko metu.

Įrengimas

Norint, kad visas įkrovimo stotelės įrengimo procesas vyktų sklandžiai, rekomenduojama kreiptis į atestuotą elektriką. Specialistas apžiūrės namų elektros tinklą ir įvertins, ar šis pajegus įkrauti elektromobilį. Be to, profesionalas pasirūpins ir kabelių tiesimu, saugiu stotelės įrengimu ir jos konfigūravimu, galės suteikti reikalingus dokumentus norint pasinaudoti valstybės parama įkrovimo prieigoms.