Dar 2022-ųjų pavasario sesijoje buvo priimta, kad lietuviškus automobilių numerio ženklus turėtų puošti Vytis, mat panaikinus techninės apžiūros centrų išduotus lipdukus numerio centre, numerio ženkluose atsirado daugiau vistos, kuri, kaip buvo teigiama, gali būti išnaudota valstybės garsinimui.

Tokią mintį dėl automobilių valstybinio numerio ženklų dizaino keitimo pasiūlė Seimo narys Andrius Kupčinskas. Iškart po Seimo pritarimo tokiam pokyčiui, paklauskas kodėl nuspręsta numerio ženklus papuošti būtent Vyčiu, o ne kitu simboliu, politikas teigė, kad anksčiau numeriai buvo išduodami su Lietuvos vėliavos žymėjimu, tačiau ji buvo pakeista į Europos Sąjungos ženklą, numerio ženklai buvo papildyti LT raidėmis, todėl atsižvelgiant į tai, kad taikyti užsienio praktiką ir įvesti regioninį žymėjimą, o ypač apibrėžti regionus, būtų gana sudėtinga, nuspręsta pasirinkti Vytį.

Tiesa, Vytis puoš ne visus numerio ženklus, o tik 90 proc. naujai išduodamų ženklų. Numatyta simbolika neatsiras ant prekybinių ar laikinų numerių, taip pat ūkio technikos, diplomatinių numerių, dviračių laikiklių numerių. Lengvųjų automobilių, motociklų ir kitos, viešaisiais keliais judančios ir nuolatinius numerio ženklus turinčios technikos, vairuotojai turės galimybė gauti tik naujuosius numerio ženklus, senųjų – be Vyčio, nuo spalio 1-osios išsiimti nebepavyks.

Tiesa, „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas atkreipė dėmesį, kad, tikėtina, jog iki gruodžio 1-osios, eilės tvarka, dar bus galima gauti ir seno tipo numerio ženklus, kurie jau yra pagaminti, tačiau nuo gruodžio 1-osios net ir eilės tvarka išduodami numerio ženklai bus su Vyčio ženklu.

V. Dominauskas pabrėžė, jog pakeitus dizainą, paslaugų ir numerio ženklų kaina nesikeis, tačiau atsižvelgiant į dideles numerio ženklų gamybos ir išdavimo apimtis, numatyta keletas išimčių, kai valstybės herbas numerio ženkluose nebus naudojamas.

2022 m. „Regitra“ išdavė daugiau nei 397 tūkst. vnt. numerio ženklų plokštelių, beveik 96 proc. jų sudarė 1-o formato numerio ženklai, skirti lengvųjų keleivinių, krovininių automobilių ir priekabų ženklinimui. Vytis nebus naudojamas diplomatiniuose, galingiesiems keturračiams ir iš šalies išvežamoms transporto priemonėms ženklinti skirtuose numerio ženkluose, taip pat laikinuose valstybinio numerio ženkluose, skirtuose motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, savivaldžių automobilių bandymams ženklinti ir dviračiams skirtose lentelėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)