Vilniuje, iš 57 dalyvių, laikiusių egzaminą Vilniaus miesto savivaldybėje, mažiau nei 10 klaidų padarė tik keli. Nugalėtoju čia paskelbtas Laurynas Kazlauskas, padaręs vieną klaidą. Kaune rezultatai taip pat nedžiuginantys: tik vienas dalyvis - Algis Papievis – padarė vieną klaidą. Klaipėdoje, kur ateiti ir pasitikrinti savo žinias panoro mažiausiai dalyvių, atsirado vienas, atsakęs į visus klausimus be klaidų. Tai – Česlovas Velykis, Panevėžys taip pat turi savo nugalėtoją - Povilą Slavinską.

Visi keturi egzamino nugalėtojai iš skirtingų miestų bus apdovanoti egzamino organizatoriaus „Lietuvos draudimo“ įsteigtu prizu – vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu metams.

Šiemet pirmą kartą savo žinias buvo galima pasitikrinti ir internetu – neišeinant iš namų. Šia galimybe pasinaudojo apie 1000 dalyvių, egzamino valandą sprendusių užduotis portale DELFI. Šiame portale iki šios dienos savo žinias pasitikrino beveik 3000 lankytojų.

Egzamino rengėjai atsiprašo internautų dėl kilusių nesklandumų programoje, dėl kurių buvo pakeistos sąlygos sprendžiantiems internetu. Kadangi interneto sprendėjai galėjo pažymėti tik vieną teisingą atsakymą, organizatoriai užskaitė kaip teisingus visus tuos atsakymus, kuriuose buvo pažymėtas bent vienas teisingas teiginys. Deja, net ir palengvinus sąlygas, teisingai išsprendusių nėra daug – tik 21 žmogus DELFI portale pažymėjo bent po vieną teisingą atsakymą į visus klausimus. Iš jų burtų keliu buvo išrinkti 6 – jiems taip pat atiteks nemokamas privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas metams. Tai - Aistė Sokolovaitė

Andrius Sinkevičius, Gintautas Macijauskas, Mindaugas Valaitis, Žilvinas Izdonavičius ir Valentas Vasiliauskas.

„Ar išsiblaškymas, ar pernelyg didelis pasitikėjimas savo jėgomis lėmė, kaip ir pernai, didžiulį klaidingų atsakymų skaičių. Vos ne du trečdaliai vairuotojų sukluptų, jei vėl tektų perlaikyti kelių eismo taisyklių teorijos egzaminą. Tikimės, kad toks savo žinių patikrinimas atkreips vairuotojų dėmesį į tai, kad geras vairuotojas privalo ne tik puikiai vairuoti, bet ir mokėti kelių eismo taisykles, o tai padeda išvengti skaudžių autoįvykių. Avarijų statistika negailestinga – dauguma avarijų įvyksta dėl kelių eismo taisyklių nesilaikymo ir visos – dėl vairuotojo klaidos“, - sako „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Iš viso į Nacionalinį kelių eismo taisyklių egzaminą Vilniaus miesto savivaldybėje ir „Lietuvos draudimo“ skyriuose Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje savanoriškai pasitikrinti žinias susirinko daugiau nei 100 vairuotojų – jų gretose dominavo vyrai, daugiau norinčių išbandyti save buvo jaunimo nei vidutinio bei vyresnio amžiaus žmonių. Egzamino metu dalyviams pateiktas 31 specialiai atrinktas klausimas iš kelių eismo taisyklių.

Sunkiausiai vairuotojams sekėsi atsakyti į klausimą „Ką privalo daryti vairuotojas, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos“ ir „Kada draudžiama apvažiuoti ta pačia kryptimi važiuojančias transporto priemones iš dešinės?“, taip pat daug klaidų pasitaikė užduotyje, kada vairuotojas privalo perjungti tolimąsias šviesas į artimąsias. Vyrai daugiau klydo atsakydami, ką reiškia geltonas ir žalias mirksintys šviesoforo signalai, tuo tarpu moterys į šiuos klausimus atsakymus žinojo geriau.

„Egzamino užduotys atskleidė ir paradoksų. Pasirodo, mažiausiai klaidų padaryta ir beveik visi dalyviai žino, kad esant laisvai dešinei eismo juostai, reikia važiuoti ja, tačiau ar dažnai matote mūsų keliuose vairuotojus, važiuojančius pirma eismo juosta?“, - sako G. Matiukas.

Egzaminas šiemet surengtas jau antrą kartą ir skirtas ugdyti vairavimo kultūrą per pozityvų pavyzdį. Egzaminą surengė „Lietuvos draudimas“, bendradarbiaujant su Susisiekimo ministerija, Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu bei naujienų portalu DELFI ir Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija. Nugalėtojai bus apdovanoti portale DELFI šį ketvirtadienį.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją