Savivaldybės teigimu, nuo antradienio 19 val. iki sekmadienio 6 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Upės gatvės atkarpoje nuo Saltoniškių gatvės iki Baltojo tilto. Eismas taip pat bus draudžiamas atkarpoje nuo Baltojo tilto iki Kalvarijų gatvės ir G. Baravyko gatvėje nuo ketvirtadienio 19 val. iki šeštadienio vidurnakčio.

Penktadienį bus draudžiama atlikti kairįjį posūkį iš Konstitucijos prospekto į Lietuvos Statutų gatvę.

Nuo penktadienio 18 val. iki šeštadienio 16 val. transporto priemonių eismas bus draudžiamas L. Kačynskio, Gegužės 3-osios, Lietuvos Statutų gatvėse. Taip pat Lvivo gatvės atkarpoje nuo žiedinės sankryžos ties Geležinio Vilko gatve iki L. Kačynskio gatvės bei Linkmenų gatvės atkarpoje nuo Lvivo gatvės iki Konstitucijos prospekto.

Konstitucijos prospekte eismas bus draudžiamas nuo penktadienio 18 val. iki šeštadienio vidurnakčio.

Be to, nuo penktadienio 18 val. iki šeštadienio vidurnakčio bei šeštadienį nuo 10.30 iki 16 valandos transporto priemonių judėjimas bus draudžiamas Kalvarijų gatvės atkarpoje nuo Upės gatvės iki Konstitucijos prospekto. Savivaldybė pažymi, kad atnaujinus eismą, nuo šeštadienio 16 val. iki sekmadienio 6 val. šioje atkarpoje galimi trumpalaikiai eismo stabdymai.

Penktadienį nuo 21 val. iki vidurnakčio ir šeštadienį nuo 12 iki 15 val. bus apribotas transporto priemonių eismas T. Narbuto gatvės–Konstitucijos prospekto–Geležinio Vilko gatvės žiedinėje sankryžoje.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės, iš T. Narbuto gatvės žiedinėje sankryžoje bus galima pasirinkti tik pirmą išvažiavimą link Savanorių prospekto, o iš Geležinio Vilko gatvės – tik pirmą ir antrą išvažiavimą. Iš Geležinio Vilko gatvės, važiuojant nuo tilto per Nerį, įvažiuoti į žiedinę sankryžą bus draudžiama. Taip pat iš Konstitucijos prospekto eismas šiuo laiku bus draudžiamas.

Eismo ribojimų metu Lvivo, Linkmenų, Kernavės, Giedraičių, Kalvarijų, Šeimyniškių, A. Juozapavičiaus ir Žvejų gatvės ribojimų paveiktų gatvių kryptimi taps laikinais akligatviais. Dėl to savivaldybė vairuotojams rekomenduoja šią zoną apvažiuoti gretimomis – Geležinio Vilko, Žalgirio, Rinktinės, Žygimantų ir A. Goštauto – gatvėmis.

Transporto priemonių stovėjimo ribojimai

Nuo pirmadienio 19 val. iki sekmadienio 6 val. transporto priemonėms bus draudžiama sustoti ir stovėti Upės gatvės atkarpoje nuo Saltoniškių gatvės iki Baltojo tilto. Šis draudimas nuo ketvirtadienio 19 val. iki šeštadienio vidurnakčio apims ir Upės gatvės atkarpą nuo Baltojo tilto iki Kalvarijų gatvės.

Nuo ketvirtadienio 19 val. iki šeštadienio vidurnakčio sustoti bus draudžiama G. Baravyko gatvėje.

Taip pat ketvirtadienio 19 val. iki šeštadienio 16 val. transporto priemonėms bus draudžiama stovėti Lvivo gatvės atkarpoje nuo Linkmenų iki L. Kačynskio gatvės.

Renginio reikmėms nuo pirmadienio 19 val. rezervuojamos automobilių stovėjimo vietos Upės gatvėje, o nuo penktadienio 6 val. rezervuojamos abi G. Baravyko gatvėje prie Upės gatvės esančios stovėjimo aikštelės. Šie transporto priemonių stovėjimo ribojimai galios iki sekmadienio 6 val.

Taip pat nuo antradienio 6 val. iki penktadienio 6 val. rezervuojama viena iš dviejų G. Baravyko gatvėje prie Upės gatvės esančių stovėjimo aikštelių bei nuo ketvirtadienio 19 val. iki šeštadienio 16 val. rezervuojamos stovėjimo vietos Lvivo gatvės atkarpoje nuo Linkmenų iki L. Kačynskio gatvės.

Savivaldybė informuoja, kad eismo ribojimų paveiktose gatvėse mokamose stovėjimo vietose leidimus statyti automobilius turintys gyventojai juos be papildomų mokesčių ribojimų metu galės statyti bet kurioje kitoje stovėjimo zonoje.

Eismo ribojimai pėstiesiems ir dviratininkams

Pasak savivaldybės, šeštadienį, sostinės Konstitucijos prospekte vykstančio Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karių bei karinės technikos parado ir jo repeticijos metu, nuo penktadienio 18 val. iki vidurnakčio ir šeštadienį nuo 12 iki 14 val., pėstieji ir dviratininkai negalės kirsti Konstitucijos prospekto ir Kalvarijų gatvės atkarpos nuo Upės gatvės iki Konstitucijos prospekto.

Savivaldybės teigimu, siekiant užtikrinti netrukdomą judėjimą šiose gatvėse, iki pat karinės technikos judėjimo pradžios pėsčiųjų ir dviratininkų eismas bus leidžiamas, tačiau prižiūrimas policijos pareigūnų.

Dėl karinės technikos judėjimo penktadienį tarp 18 ir 20 val. bei šeštadienį tarp 10.30 ir 12 val. maždaug pusvalandį pėstieji ir dviratininkai negalės kirsti Upės ir G. Baravyko gatvių.

Kariuomenės parado ir jo repeticijos metu Konstitucijos prospektą bus galima kirsti tik požemine perėja ties viešojo transporto stotelėmis „Lietuvos sąjūdžio kelias“ arba antžeminėmis pėsčiųjų perėjomis per Kalvarijų ir Šeimyniškių gatves, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Viešojo transporto eismo pokyčiai

Iki lapkričio šeštadienio vidurnakčio 30, 43, 46, 52, 56, 69 ir 89 maršrutų autobusai bei 9 ir 19 maršrutų troleibusai nestos stotelėje „Nacionalinė dailės galerija“ vadinamojo Pedagoginio žiedo kryptimi.

Penktadienį nuo 18 val. iki vidurnakčio keisis 1G, 3G, 4G, 6G, 10, 27, 30, 37, 43, 46, 49, 52, 53, 56, 69, 88, 88N ir 89 maršrutų autobusų bei 6, 10, 12 ir 19 maršrutų troleibusų maršrutų trasos ir eismo tvarkaraščiai. Taip pat nekursuos 9 maršruto troleibusai, o 5G maršruto autobusai papildomai stos Verkių, Valakampių tilto, O. Milašiaus ir Nemenčinės plento stotelėse.

Šeštadienį visą dieną 3G, 4G, 6G, 30, 43, 46, 49, 52, 56, 69, 88, 88N ir 89 maršrutų autobusai bei 19 maršruto troleibusai važiuos pakoreguotomis trasomis, 9 maršruto troleibusai nekursuos. Nuo 10.30 iki 16 val. 5G maršruto autobusai papildomai stos Valakampių tilto, O. Milašiaus ir Nemenčinės plento stotelėse, o 1G, 10, 27, 37 ir 53 maršrutų autobusai bei 6, 10 ir 12 maršrutų troleibusai važiuos pakoreguotomis trasomis.

Nuo šeštadienio 16 val. iki sekmadienio 6 val. galimi 1G, 10, 27, 37 ir 53 maršrutų autobusų bei 6, 10 ir 12 maršrutų troleibusų vėlavimai.

Savivaldybė taip pat atkreipia dėmesį, kad autobusai ir troleibusai, grįžtantys į parką Lvivo, Linkmenų, Kalvarijų gatvėmis ir Konstitucijos prospektu, taip pat keis trasas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją