aA
Vakar dar nepasibaigus miesto Savivaldybėje vykusiam Tarybos posėdžiui, ne vienam politikui teko skubėti iš salės į lauką – perstatyti draudžiamoje vietoje paliktus automobilius.
© "Panevėžio balsas"

Politikai, atvykę į Savivaldybę ratuoti, automobilius stato ten, kur patogiausia, nekreipdami dėmesio į tai daryti draudžiančius ženklus. Bausti svarbių asmenų dažniausiai nedrįstama, užtat į redakciją paskambinęs pilietiškai nusiteikęs panevėžietis Saulius P. stebėjosi, kodėl ne visiems galioja kelio ženklai, nors šalies Konstitucijoje nurodoma, kad esame lygūs, įstatymų ir taisyklių privalo laikytis visi.

Kad automobiliai stovėjo draudžiamoje vietoje, įsitikinome nuvykę į Laisvės aikštę. Sausakimšoje automobilių stovėjimo aikštelėje priešais Savivaldybės rūmus mašinų buvo apstu. Todėl kai kas – pavyzdžiui, Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė bei Tarybos narys Registrų centro Panevėžio filialo direktorius Rimantas Sankauskas – transporto priemones pasistatė vietoje, pažymėtoje geltona ištisine linija.

Į įvykio vietą ponas Saulius iškvietęs policijos pareigūnus rodė stovinčius draudžiamoje vietoje automobilius ir klausinėjo jų, ar gali jie ten stovėti.

„Kaip kas nori, taip tas ir stato automobilius, – stebėjosi vyras. – Gal Savivaldybės darbuotojai kitokie nei eiliniai panevėžiečiai? Gal jiems taisyklės negalioja? Matyti, kad automobilių savininkams išduoti leidimai statyti juos Laisvės aikštėje, bet kiekvienas supranta, kad negalima statyti transporto priemonių, kur bortas pažymėtas geltona ištisine linija. Manau, kad ir turintiesiems leidimus kelio ženklai galioja.“

Nusipiešė patys?

Panevėžiečio teiginį patvirtino ir policijos pareigūnai, esą tokios vietos užstatyti automobiliu negalima, ir pridūrė, jog už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 50 iki 100 litų.
Iš Savivaldybės atskubėjusi L. Krasauskienė aiškinosi, esą ne iš blogos valios pastatė automobilį draudžiamoje vietoje.

„Nebuvo kur statyti, – įrodinėjo Kultūros ir meno skyriaus vedėja. – Aikštė pilna transporto priemonių, o man į darbą reikia. Tai ir pastačiau mašiną, kur atradau vietą. Turiu teisę automobilį statyti Laisvės aikštėje prie Savivaldybės.“

Valdininkė, perstačiusi savo transporto priemonę į kitą vietą, nubėgo į Savivaldybę aiškintis, kaip yra su tuo draudžiamuoju ženklu. O grįžusi paskelbė sužinojusi, jog ta geltona linija nubrėžta šiaip sau.
„Ji neįteisinta, – tvirtino L. Krasauskienė. – Patys Savivaldybės darbuotojai padarė ją, kad automobiliai nebūtų statomi priešais Savivaldybę ir neužstotų įėjimo į pastatą.“

Vaikščioti neturi laiko

Automobilį į kitą vietą teko perstatyti ir politikui R. Sankauskui. Pasiteiravus, kodėl transporto priemonę pastatė draudžiamoje vietoje, susinervino: „Nebuvo vietos. Atvažiuoji į Tarybos posėdį ir nerandi vietos automobiliui. Tai kas belieka daryti? Pastačiau, kur suradau. Be to, aikštėje pristatyta automobilių, kurių savininkai neturi teisės statyti, tačiau jų niekas nebaudžia.“
Registrų centro Panevėžio filialo direktorius taip pat teigė išsiaiškinęs, kad geltonoji linija neįteisinta: „Savivaldybės darbuotojai patys ją savavališkai padarė!“
Į klausimą, ar ne geriau į posėdį ateiti pėsčiomis ir tuomet nereikės ieškoti vietos automobiliui pastatyti, R. Sankauskas atsakė neturįs tiek laiko, kad vaikščiotų pėsčiomis, esą labai užsiėmęs, o kad spėtų visur, važiuojąs automobiliu.

Nerado ko bausti

Geltonoji linija valdininkų nesustabdo
© "Panevėžio balsas"

Miesto ūkio skyriaus vedėjas Antanas Karalevičius paneigė informaciją, kad geltonąją ištisinę liniją Savivaldybės darbuotojai nudažė savavališkai. „Šis ženklas – oficialus, – teigė valdininkas. – Jis suderintas su policija ir įteisintas. Tačiau bausti vairuotojų, pastačiusių transporto priemones ne vietoje, neturime teisės – tą darbą atlieka policija.“

Paskambinus Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) budėtojams ir pasiteiravus, ar iškviesti į įvykio vietą policijos pareigūnai surašė administracinės teisės pažeidimų protokolą arba kaip nors kitaip nubaudė pažeidėjus, atsakyta: „Policijos ekipažas buvo nuvažiavęs į įvykio vietą, bet automobilių, stovinčių draudžiamoje vietoje, nerado. Todėl bausti nebuvo ko.“

Taisyklės galioja visiems

Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas vienintelis buvo kategoriškas: į aikštę prie Savivaldybės gali įvažiuoti vairuotojai, turintys leidimus, ir tie, kurie gyvena, o kitiems, neturintiems teisės, geriau transporto priemonę statyti kitur ir iki Laisvės aikštės ateiti pėsčiomis.

„Visi vairuotojai pažįsta kelio ženklus ir žino jų reikšmes. Nemanau, kad Savivaldybė ženklą pasidarė savavališkai. Net neabejoju, kad jis įteisintas“, – aiškino pareigūnas ir patvirtino, kad už tokį pažeidimą bauda nuo 50 iki 100 litų.
„Tačiau bėda kita: ne visi laikosi taisyklių. Visi žino, kur galima statyti automobilius, bet juos stato, kur tik gali. Laisvės aikštėje daug draudžiamųjų ženklų, bet ne visi vairuotojai tų ženklų paiso. Tokia mūsų kultūra, nieko nepadarysi...“ – apgailestavo Kelių policijos biuro viršininkas.

Faktas

Geltona ištisinė linija žymi vietas, kur uždrausta sustoti (stovėti). Gali būti naudojama eismo juostoms žymėti darbų vietoje. Naudojama atskirai arba kartu su ženklu „Sustoti draudžiama“ ir nudažoma palei važiuojamosios dalies kraštą (darbų vietoje ir važiuojamojoje dalyje) arba gatvės bortelio viršuje. Šią liniją kirsti draudžiama, kai ji skiria priešingų krypčių transporto srautus.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Jaguar I-Pace“ gavo garbingą titulą – pripažintas geriausiu miesto visureigiu

„Jaguar“ visiškai elektrinis miesto visureigis „„I-Pace“ pelnė žymiausią Vokietijoje...

Gąsdinimai mokesčiais nesukliudė: spalį lietuviai prisipirko naudotų automobilių (14)

Bendrovės „ AutoTyrimai “ duomenimis, gautais išanalizavus „Regitros“ duomenis, šių metų...

Dar vienas modelis pavirto SUV – šįkart „Ford“ nusprendė paaukštinti „Mustang“ (4)

Legendinis „ Ford Mustang “ gaminamas jau 55 metus ir per visą šį laikotarpį niekam nekilo...

Septyni sportininkai pabandė įvardyti, koks iš tiesų turi būti sportiškas automobilis (2)

Įsibėgėjus „Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimams, juose dalyvaujantiems modeliams buvo...

Nauji modeliai stebina įranga: mažiausi automobiliai vejasi prabangiausius

Anglakalbėse šalyse mažiausiems gamintojo automobiliams apibūdinti vartojamas terminas...

Top naujienos

Kaip iš tiesų reikia didinti pensijas: jos turi augti sparčiau nei atlyginimai (98)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų...

Nausėda – už dialogą su Baltarusija, bet įvardijo ir raudonas linijas papildyta 15:59 val. (20)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už dialogą su Baltarusija, tačiau įvardijo ir raudonas...

Darbdavys pareiškė, kad irgi susiduria su psichologiniu smurtu: ateina, prašo pakelti algą (57)

Nuo psichologinio smurto darbo aplinkoje nukentėjusiems asmenims reikia informacijos apie pagalbą ir...

Unikauskas: aš jau niekuo nebesistebiu (53)

Žymus gydytojas Alvydas Unikauskas patikino, kad tikrai į politiką ir į verslą jis neketina sukti.

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (725)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Lukašenkos sūnui – dar vienas aukštas postas (60)

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sūnus Viktoras buvo išrinktas šios šalies...

Vėl šaiposi iš kovos su alkoholiu: reklamos stendai pigesnio alkoholio siūlo bėgti į Lenkiją (2)

Reklaminiuose stenduose Vilniuje – naujos reklamos, kuriose pašiepiami su alkoholio prieinamumo...

Byra Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima (22)

Žinomo diplomato ir Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima šiuo metu išgyvena ne patį ramiausią...

Auksu puošti Šiaulių „princo“ Baranio namai mena ištaigingas mafijos puotas ir žiaurius įvykius: pasižvalgykite po 780 kv.m pilį! (21)

Buvo laikai, kai Lietuvoje karaliavo kriminalinės gaujos. Kaunas priklausė Daktarams, Panevėžys...