„Porsche 911 Dakar“ – tai išskirtinis, klasikinio „911“ modelio pagrindu sukurtas automobilis, simbolizuojantis „Porsche“ pergalę 1984 m. Paryžiaus Dakaro ralyje, pritaikytas važiuoti ne tik įprastais keliais, bet ir bekele. Tokių automobilių visame pasaulyje pagaminta vos 2,5 tūkst., tad „911 Dakar“ turi ne tik simbolinę bei vertybinę, bet ir kolekcinę vertę kiekvienam „Porsche“ entuziastui“, – sako „Porsche centras Vilnius“ vadovė Rasa Klimavičiūtė.

Jos teigimu, lietuviai vertina kolekcinius, riboto leidimo modelius, o „Porsche centras Vilnius“ gali atliepti jų lūkesčius. „Tuo tarpu aukcionas pasirinktas kaip sąžiningiausias, o tuo pačiu, atsižvelgiant į tai, kas vyksta netolimoje kaimynystėje, ir vertybiškai teisingiausias būdas atrinkti, kam atiteks teisė automobilį įsigyti“, – pabrėžia R. Klimavičiūtė.

Porsche 911 Dakar

Aukcionas buvo uždaras ir skirtas „911“ modelių pirkėjams. Startinė aukciono suma buvo 1 tūkstantis eurų, o laimėjo moteris, pasiūlysi net 41 tūkst. eurų. Tiesa, aukciono laimėtoja nusprendė likti anonimu.

„Porsche 911 Dakar“ Visais keturiais ratais varomas „Porsche 911 Dakar“ turi trijų litrų šešių cilindrų biturbo variklį, siekiantį 480 AG (353 kW) ir generuojantį 570 Nm sukimo momentą. Ir bekelei pritaikytas modelis iki 100 km/ val. įsibėgėja vos per 3,4 sekundės.

Važiuojant įprastu keliu, „Porsche 911 Dakar“ pasižymi tokiu pat vairavimo komfortu, kokį užtikrina visi „911“ modeliai, tačiau „Porsche 911 Dakar“ yra 50 mm aukštesnis nei „911 Carrera“ su sportine pakaba. Dėka aktyvios pakabos, automobilio prošvaisą galima didinti dar 30 mm. Toks aukštis prilygsta įprastiems miesto visureigiams.

Bekelės atributiką papildo specialiai šiam modeliui sukurtas anglies pluošto galinis aptakas ir bagažo skyriaus dangtis su ortakiais, būdingais „911 GT3“ modeliui. „Porsche 911 Dakar“ turi ir visureigiams būdingus atributus – raudonos spalvos aliuminines vilkimo kilpas priekyje ir gale, praplatintas ratų arkas bei šoninius slenksčius ir nerūdijančio plieno apsauginius elementus automobilių priekyje, šonuose bei gale. „Porsche 911 Dakar“ neturi galinių sėdynių, langai pagaminti iš išlengvinto stiklo, todėl automobilis sveria vos 1,605 kilogramus. Automobilio kaina prasideda nuo 257 000 tūkst. eurų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos