Draudimo bendrovės duomenimis, šią žiemą jau išmokėta daugiau nei 213 tūkst. eurų patirtiems nuostoliams atlyginti dėl duobių keliuose. Ši suma yra beveik 5 kartus didesnė, lyginant su praėjusios žiemos tuo pačiu laikotarpiu – pernai suma siekė 44 tūkst. eurų.

„Šią žiemą jau kreipėsi 269 vairuotojai, kurie patyrė nuostolių dėl duobėtų kelių. Tuo pačiu laikotarpiu pernai žiemą buvo gauti 78 kreipimaisi. Dideliam žalų skaičiaus augimui įtakos gali turėti į priešpandeminį lygį grįžęs eismo srautas.

Kelio duobės

Daugiausiai kenčia didmiesčių gyventojai

Nelaimingų atsitikimų skaičiaus didėjimui įtakos taip pat turėjo permainingos oro sąlygos, lijundra ir sniegas, kuriam tirpstant duobės gilėja. Tokiu atveju jas sunku apvažiuoti ir įvertinti balų gylį. Todėl itin svarbu atidžiai stebėti važiuojamą kelio dangą ir neskubėti, siekiant išvengti nemalonių situacijų“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Kaip rodo draudimo įmonės duomenys, šiemet dažniausiai žalos skaičiuojamos Vilniaus mieste ir rajone bei Kauno mieste ir rajone. Tam įtakos gali turėti didesni automobilių srautai, atsiradę dėl pandemijos valdymo priemonių švelninimo. Žmonės grįžta prie gyvo darbo, keliauja, lanko artimuosius.
„Duobės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti negilios, tačiau užteks didesniu greičiu rėžtis į aštresnę duobės briauną ir padangą gali tekti išmesti. Tokių incidentų metu sugadinami ir ratlankiai, rėmo kraštas, važiuoklė. Tokiu atveju, jei žmogus nėra apsidraudęs „Kasko“ draudimu, gali tekti sumokėti nemenką sumą, norint suremontuoti automobilį. Žvelgiant į šios žiemos skaičius – vidutinė išmoka beveik siekia 500 eurų, o didžiausias nuostolis, nutikęs šią žiemą, viršija 2,6 tūkst. eurų“, – sako Artūras Juodeikis.

Kaip išvengti nelaimingų atsitikimų?

„Svarbu atidžiai stebėti važiuojamąją kelio dangą, neskubėti ir esant reikalui sumažinti greitį. Apvažiuojant duobes ir kitas kliūtis reikia rodyti posūkio signalus. Taip nebūsite apkaltinti chuliganišku vairavimu. Žinoma, duobę išvydus netikėtai, ne visuomet galima suspėti parodyti signalą, tuomet, norint išvengti duobės, svarbu nesukelti pavojaus kitiems eismo dalyviams“, – patarimais dalinasi Artūras Juodeikis.

Anot eksperto, pastebėjus kliūtį kelyje, ją yra privaloma pašalinti arba pažymėti. Tokia pareiga vairuotojui numatyta Kelių eismo taisyklėse. Pastebėjus duobę reikia pasatyti įspėjamąjį ženklą ir paskambinti policijai arba kelius prižiūrinčiai įstaigai. Apmaudu, kai dėl vienos duobės nuostolius gali patirti daug vairuotojų, todėl draudimo ekspertas skatina padėti kitiems vairuotojams išvengti bėdos.