aA
Vos ne kiekvieną savaitę išgirstame liūdnų pranešimų apie tai, kad vairuodamas BMW žuvo jaunas vairuotojas. Štai ir praėjusį savaitgalį eismo įvykyje žuvo aštuoniolikmetis legendinio krepšininko ir trenerio Modesto Paulausko sūnus Žygimantas. Jis vairavo BMW. Kai kurie alytiškiai trečios ir penktos serijos BMW, o juos ir yra pamėgę kai kurie jaunuoliai, yra pavadinę automobiliais žudikais. Kokios šios markės automobilių savybės patraukia jaunimą?
© Gamintojo nuotr.

„Paslysta” posūkiuose

„Daugelyje BMW markės automobilių įdėti galingi varikliai. Šios markės mašinos yra dinamiškos ir greitos. Jauni vairuotojai mėgsta, kad pradėjus važiuoti kauktų variklis, prasisuktų užpakaliniai varantieji ratai, rūktų padangos. Kadangi BMW užpakalinė dalis yra lengva, staigesnius posūkius galima įveikti slystant, bet išlaikant judėjimo trajektoriją. Toks važiavimas sukelia azartą, kraujuje padaugėja adrenalino. Tačiau jauni, nepatyrę, mėgstantys greitį vairuotojai ir „paslysta” posūkiuose – neįvertina kelio sąlygų ir, ypač esant šlapiai kelio dangai ar ant asfalto atsiradus žvyrui arba smėliui, užpakaliniai ratai praranda sukibimą su keliu, automobilis tampa nevaldomas ir dažnai nulekia nuo kelio. Taip ir atsitinka skaudžios avarijos. Važiuoti greitai ir saugiai reikia ilgai ir kantriai mokytis. Lenktyniauti saugiausia tik uždarose ralio trasose, tinkamai parengtais sportiniais automobiliais”, - kalbėjo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos technologijų ir vairavimo mokytojas, žinomas lenktynininkas Raimondas Gelžinis.

Jo nuomone, BMW turi ir trūkumų – mieste sudegina gerokai daugiau degalų negu kitų markių automobiliai.

Ne vienus metus tarp jaunų vairuotojų vyrauja nuomonė – turėti BMW yra prestižo reikalas. Pasak R.Gelžinio, pastaruoju metu kai kurie jauni vairuotojai vietoje įprastų BMW renkasi „Honda Civic” automobilius.

Dažnai viršija leistiną greitį

Kaip vakar sakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Gražvydas Čepulis, daugiausia avarijų padaro nepatyrę jaunuoliai, vairuojantys trečios serijos „BMW 316” automobilius, dar vadinamus „kregždėmis”.

„Pradedantys BMW vairuotojai dažniausiai padaro šiuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus: viršija leistiną greitį, sukeldami avarines situacijas lenkia vietose, kur blogas matomumas, nesilaiko kelio ženklų ir kelio ženklinimo reikalavimų”, - pažeidimus minėjo pareigūnas.

Anksčiau adrenalino ištroškę jauni BMW, dar vadinamų „bimbalais”, vairuotojai vakarais ir naktimis tiesioje ir plačioje Artojų gatvėje mėgo rengti gatvės lenktynes.

Avarijas sukelia ir kitų automobilių markių vairuotojai

„Aš jau dvejus metus vairuoju savo „BMW 530” su 3 litrų darbo tūrio benzininiu varikliu. Nors variklis suryja nemažai degalų, paprašiau tėvų, kad nupirktų būtent šį automobilį, nes tokius turi visi mano draugai. Autostradoje kartais pralekiu 160 kilometrų per valandą greičiu ir dar greičiau, tačiau Kelių eismo taisyklių, ypač Alytuje, stengiuosi nepažeisti, nes visur daug policijos ir baudos nemažos”, - pasakojo 21 metų Vidas.

„Ar BMW automobilis žudikas?” - klausimu į klausimą atsakė „BMW 320” vairuotojas 36 metų Rimas. Jo nuomone, tai priklauso nuo to, kas sėdi prie „bimbalo” vairo.

„Nebūkime naivūs ir nekaltinkime vien tik BMW vairuotojų. Eismo įvykius sukelia golfų, audi, tojotų, hondų ir kitų markių automobilių vairuotojai. Sutinku, kad daugelio skaudžių avarijų kaltininkai yra jauni, nepatyrę vairuotojai, tarp jų yra ir vairuojančių BMW markės mašinas. Kuo liūdnesni eismo įvykio padariniai, tuo didesnis prieš įvykį buvo automobilio greitis”, - svarstė Rimas.

Saugojamas nuo pareigų ir atsakomybės

Kai kurie specialistai teigia, kad maža vairuotojų patirtis, pagarbos ir atsakomybės stoka, galvojimas, kad nelaimė gali atsitikti kitiems, o ne jiems, dažnai ir sukelia avarijas. Pastebėta, kad jauni vairuotojai nesaugo savo ir kitų gyvybių.

„Kai kurie tyrimai rodo, kad Lietuvoje apskritai nevertinama žmogaus gyvybė. Viena vertus, kai kuriems jaunuoliams dar trūksta ne tik vairavimo įgūdžių, bet ir gyvenimo patirties, vidinės atsakomybės, pareigos ir atsargumo jausmų. Kita vertus, sutikite, kad greitkelyje skrieti dideliu greičiu ir žinoti, kad galingas automobilis paklūsta tau – smagus jausmas”, - dėstė Alytaus teritorinės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja socialinių mokslų daktarė, psichologė Roma Orenienė.

Pedagogai pastebi, kad atkūrus nepriklausomybę jaunimas kiek galima ilgiau buvo saugojamas nuo pareigų ir atsakomybės. Todėl dar nemažai jaunuolių, net, jeigu ir to norėtų, šiandien neturi galimybės suprasti savo veiksmų, kol šie nėra lemtingi, padarinių ir leidžia sau beveik viską.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaune stoja eismas – automobiliai neatlaiko kelio dangos išbandymo (427)

Sekmadienį žiema į Kauną atėjo su trenksmu: iš dangaus krenta snaigės, o kelio danga –...

Sudėliojo visus taškus ant „i“: trinktelėsi durelėmis – pildysi deklaraciją (275)

Ar ateis diena, kai radę įbrėžtas ar įlenktas savo automobilio dureles galėsime kviesti...

Kas parodo, ar visureigis geras – svarbios 8 savybės (101)

Rinkimai „Lietuvos metų automobilis 2019“ jau baigėsi – geriausiojo titulą iškovojo „...

Naudotų automobilių rinkos apsukos sulėtėjo bet, pavažinėtų mašinų Lietuvoje skaičius vis dar auga (8)

Bendrovė „ AutoTyrimai “ skelbia, kad lapkritį Lietuvos naudotų automobilių rinka sulėtėjo...

Masinė avarija Vilniuje: paralyžiuota Geležinio Vilko gatvė (154)

Penktadienį sostinėje, piko metu, Geležinio Vilko gatvėje, link Gerosios Vilties žiedo, įvyko...

Top naujienos

Orai: gausesnis sniegas – tik trumpam (8)

Atkeliavusi sniego zona pirmadienio dieną iš Lietuvos po truputį trauksis. Keliai kai kur vis dar...

Itin nuožmus diktatorius savo aukų ramybėje nepaliko net po kankinančios mirties (98)

Idi Aminas ne be pagrindo įtraukiamas į nuožmiausių pasaulio diktatorių sąrašą. Tai...

Kraupus 14-metės iš Lietuvos nužudymas apauga vis naujomis detalėmis: tarnyboms buvo žinomas ir žudikas, ir jo auka (108)

16-metis, kaltinamas išžaginęs 14 m. Viktoriją, o paskui mirtinai uždaužęs ją į plaktuką...

Per Kalėdas parduotuvės nedirbs: paskelbė visų prekybos centrų darbo laiką (354)

Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją,...

Gudaitis po rungtynių susimušė su varžovu (23)

Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą, tačiau...

Kaip meluoja filmų kūrėjai: kas iš tiesų nutinka, kai į automobilį pataiko kulka (24)

Automobiliai yra dažnas veiksmo filmų motyvas. Suderinkite automobilių gaudynes su susišaudymu...

Kaip pasirinkti – kaupti II ar III pakopos pensijų fonduose? (109)

Lietuvoje egzistuoja trys pensijų pakopos ir kiekviena iš jų suteikia skirtingas kaupimo galimybes....

Rimvydas Valatka. Septyni kiaulių ūkio principai (668)

Eina į pabaigą trečiasis Džiaugsmo sekmadienis su valstiečiais ant altoriaus. Plėsdami vidinę...

Universiteto profesorė pasisiūlė pavaduoti streikuojančius mokytojus – reakcija nustebino (649)

Prasidėjus ketvirtajai pedagogų streiko savaitei tėvai ėmė širsti ne tik ant šalies valdžios,...