Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas pabrėžė, kad nuo sausio įsigaliojus pakeitimams, kurie leido savivaldybėms savarankiškai imtis nutempti kelių eismo taisykles pažeidžiančius automobilius, tokių transporto savininkai jau gavo įspėjimus.

Iki šiol automobilius nutempti galėdavo tik policija

„Yra aiškūs prioritetai, visų pirma – tie automobiliai, kurie kelia grėsmę eismo dalyvių saugumui, tiek pėsčiųjų, tiek dviračių, automobilių eismui. Kita segmento dalis – tie automobiliai, kurie užkerta kelią kitų paslaugų gavimui miestiečiams. Pavyzdžiui, užstatyti priešgaisriniai pravažiavimai, atliekų konteineriai“, – spaudos konferencijoje teigė savivaldybės atstovas.

Taip pat bus nuvelkamos transporto priemonės, pastatytos ant pėsčiųjų perėjų, pėsčiųjų ir dviračių takų.

iki šiol net ir skyrus baudas, pavyzdžiui, už užstatytus atliekų konteinerius, tai problemų neišspręsdavo, kadangi transporto priemonės nebūdavo patraukiamos ir toliau trukdydavo.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis pabrėžė, kad nutempimo paslaugą vykdys ne pati savivaldybė, o samdyta įmonė. Vairuotojams, kurių automobiliai dėl pažeidimų bus nutempti, teks sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų bei automobilio transportavimo išlaidas – maždaug 36 eurus, dar beveik devynis eurus per parą kainuos automobilio saugojimas aikštelėje.

„Neradus savo automobilio, reikia kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112, kur bus suteikta bendroji informacija, asmuo galės nuvykęs ir susimokėjęs patirtas išlaidas atsiimti savo transporto priemonę“, – sakė A. Dinikis.

Pasak jo, tais atvejais, kai eismui trukdantis automobilis jau bus keliamas ant vilkiko, o tai pastebėjęs vairuotojas norės procesą sustabdyti, to padaryti nebus galima.

„Tikrai toks automobilis nebus pastatytas atgal į draudžiamą vietą, nes būtent tam ir atvažiavome, kad jis būtų iš tos vietos išvežtas. Asmuo galės pasirinkti du kelius: arba automobilis bus transportuojamas į aikštelę ir iš ten atsiimamas, arba galima bus automobilį perstatyti į leistiną vietą“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Antruoju atveju vairuotojams vis tiek reikės susimokėti už vilkiko iškvietimą ir minėtą 30-90 eurų baudą.

A. Dinikio teigimu, savivaldybė nustatė vietas, kur pažeidimai yra dažniausi ir kur jie labiausiai trukdo kitiems eismo dalyviams – joms bus skirtos didžiausias dėmesys.

Taip pat ketinama reaguoti ir į gyventojų pranešimus, tačiau šiais atvejais ar transporto priemonę reikia nuvilkti, pirmiausia įvertins atvykę viešosios tvarkos pareigūnai.

Iki šiol daugiausiai automobilių Vilniuje policija nuvilkdavo dėl neleistino jų statymo neįgaliųjų vietose, taip pat tokiose vietose, kur eismo dalyviai priversti išvažiuoti į priešpriešinę eismo juostą.

Pasak A. Bužinsko, išimtis nebus taikoma ir trumpiems automobilių stabtelėjimams neleistinose vietose, pavyzdžiui, maisto pristatymo paslaugas teikiantiems vairuotojams. Savivaldybėje žadama parengti ir detalesnes taisykles dėl tokių ir kitų atvejų.

„Jei klausiate, ar tokie automobiliai, palikti „ant avarinio“ turės neliečiamybę ir nebus nutempiami, tai ne, taip nebus, tai bus traktuojama kaip normalus pažeidimas. Bet kartu su ta politika atsiras ir sąlygos, kaip aptarnaujančiam transportui elgtis ir kokios yra tolerancijos ribos“, – kalbėjo jis.

Anot A. Bužinsko, jau būta atvejų, kai teko nuvilkti ir dalijimosi paslaugas teikiančių įmonių automobilius, todėl prašoma tokių įmonių griežčiau vertinti klientų elgesį, įspėti juos.

Savivaldybės atstovai sako, kad jei nuvelkant transporto priemones jos bus pažeistos, už tai turės atsakyti paslaugos vykdytojas.

„Pirmas patarimas prieš įsigyjant transporto priemonę – visada reikia pagalvoti, ar turėsite kaip ja pasirūpinti ir stovėjimo vieta įeina į vieną iš pasirūpinimo dalių“, – kalbėjo A. Bužinskas.

Iki šiol savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius rūpindavosi tik vadinamųjų bešeimininkių automobilių, kurių techninės apžiūros galiojimas yra pasibaigęs, nuvilkimu.

Savivaldybė anksčiau skelbė, kad specialus vilkikas vyks suderintu maršrutu, kur nustatoma daugiausiai pažeidimų, o per dieną planuojama nutempti apie 10 transporto priemonių.

Savivaldybės atstovai taip pat žadėjo, jog gyvenamuosiuose rajonuose bus įrengta daugiau automobilių stovėjimo aikštelių.

Kauno bei Klaipėdos savivaldybės skelbia kol kas nuvilkinėjančios tik apleistus, techniškai netvarkingus automobilius, bet kol kas neskubės nutempti ne vietoje pastatytų – bus apsiribota baudomis ar įspėjimais jų savininkams.

Kaunas pirmuosius neprižiūrimus automobilius nutempė jau vasario pabaigoje, savininkai patraukti automobilį buvo įspėti prieš mėnesį.

Klaipėdoje ši iniciatyva pradėta praėjusią savaitę, pirminiame sąraše – 15 transporto priemonių, kurias planuojama nuvilkti į specialią aikštelę. Čia automobilis bus saugomas metus, vėliau bus pripažįstami bešeimininkiais ir utilizuojami.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės