Už mažos kainos gali slypėti dideli trūkumai

Vis mažiau pirkėjų, svarstančių įsigyti naudotą automobilį, aplanko automobilių turgus ir ten renkasi norimą transporto priemonę. Pasak naudotų automobilių bendrovės „Longo LT“ vadovo Pauliaus Valiukėno, tai iš dalies lėmė ne viena bloga patirtis įgyta pastarosiose prekybos vietose.

„Greita gyvenimo tėkmė ir platus alternatyvų pasirinkimas gauti kokybišką prekę ar paslaugą gan greitai sukūrė šiuolaikinio pirkėjo portretą. Įdomiausia tai, kad pastarasis prekės ar paslaugos kainos nebeakcentuoja pačiu svarbiausiu aspektu. Visgi galime daryti išvadą, kad šiam pokyčiui įtakos galėjo turėti blogos patirtys, kai, pavyzdžiui, už pigiau įsigijus automobilį, jį vos pradėjus eksploatuoti, viena po kitos pradeda lįsti bėdos. Būtent dėl to kaina tampa labai sąlyginiu kriterijumi perkant transporto priemonę“, – sako automobilių ekspertas.

Jo teigimu, „pasimauti“ ant patrauklios – t. y., žemos kainos kabliuko ir įsigyti nekokybišką automobilį pasitaiko ne taip ir retai, todėl vis daugiau pirkėjų atsigręžia į pačius pardavėjus ir domisi jų reputacija. Tai patvirtina ir sertifikuoto naudotų automobilių pardavėjo „Longo LT“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa. Ji parodė, kad kone pusei (48,2 proc.) apklausos dalyvių yra svarbi automobilio pardavėjo reputacija.

„Rasti pigią prekę nėra taip sudėtinga, o štai rasti tą aukso vidurį – gerą kokybės ir kainos santykį – užtrunka. Tiesa, praktika rodo, kad nemaža dalis pirkėjų netgi ryžtasi mokėti daugiau nei tarkim planavo vien tam, kad įsigytų kokybišką ir patikimą prekę, šiuo atveju automobilį“, – teigia P. Valiukėnas.

Procesuose reikalaujama skaidrumo

Suteiktos garantijos ir tvarkingai parengti dokumentai – tapę savaime suprantamu reiškiniu. Jei dar kadaise automobilį įsigyti buvo galima vien žodiniu sutarimu, pagrįstu tarpusavio pasitikėjimu, šių dienų pirkėjai siekia maksimalios apsaugos. Automobilių pardavimo specialistas pažymi, kad esant poreikiui ieškoti teisybės, tam yra svarbu turėti raštiškus įrodymus.

„Renkantis naudotą automobilį, mažiausiai norisi galvoti apie galimas grėsmes, defektus, netvarkingus dokumentus ir pan. Norisi tiesiog išsirinkti tai, kas patinka, netampant detektyvu ir tikrinant ar pateikta pardavėjo informacija apie automobilį yra teisinga bei atitinkanti realybę. Dėl to daugelis žmonių atsikandę neigiamos „automobilių turgaus“ patirties ir sugaišę ten daug laiko, dažniau pasirenka tolimesnes paieškas tęsti su sertifikuotų pardavėjų pagalba, kadangi šie turi visas galimybes užtikrinti ne tik automobilio kokybę, bet ir apie jį pateiktos informacijos patikimumą, o taip pat tvarkingą dokumentų supildymą ir garantijos išdavimą“, – aiškina automobilių ekspertas.

Naujovės tampa kasdienybės dalimi

P. Valiukėnas pažymi, kad naujovių atsiradimas yra neatsiejama progresyvios pramonės dalis. Jos ne tik suteikia komfortą, bet ir sutaupo laiką, kuris tarp šiuolaikinių automobilių pirkėjų yra kaip niekad vertinamas. Dėl šios priežasties, pastarieji netrunka prisijaukinti tokias naujoves kaip automobilio apžiūra ar ir jo įsigijimas nuotoliniu būdu. Ne mažiau dėmesio susilaukia specialus autovežis, kurio pagalba išsirinktas automobilis gali būti pristatytas prie namų durų.

„Greita gyvenimo tėkmė verčia suktis iš padėties ir ieškoti sprendimų, kurie yra lankstūs ir patogūs šiandienos žmogui. Dėl to sertifikuotam naudotų automobilių pardavėjui pasiūlius įsigyti naudotą automobilį internetu, o jo pristatymą gauti kone kitą dieną specialiu autovežiu – rinkos atsakas buvo teigiamas. Tai kartu ir parodo, kad šios paslaugos trūko ir ji gali suteikti konkurencinį pranašumą“, – sako P. Valiukėnas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją